Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14151617>
Korisnik
Poruka
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 23:51
Temzi,pa ovaj je kapitalac

Tooo,kaćunak,takvu te volim
Ja volim spašavati biljke pa to ćesto izgleda ovako
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2014 u 23:57
Drago mi je da smo te uvjerile,jer kad krene bit češ presretna,a svaka grana biti će veća od one prethodne.Samo se ravnaj prema gomolju,mora mu biti tijesno u tegli.Sretno! i puno vam hvala na pohvalama.
 
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 10:35
Curke, ja juce izvadila jednu grancicu kad ona pri dnu malo posvijetlila i zadebljala, mozda se to stvara gomoljcic,  i ima tanke korjencice i to guste  
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 13:17
Odlično!
Vidiš da se strpljenje isplati
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2014 u 11:05
Bravo Kacunak, a ja sam prije godinu dana stavila dva lista pelcati, i sada su gomoljčići veličine oraha.Listovi su se osušili i počele tjerati grančice.Stvarno treba strpljenja dok krene, a onda dalje ide brže.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 19:43
Temzi,
Vijolica!!!
Ja jos cekam... smile172 A dvije grane sa po 6 listica na sebi posadjene su 23 marta (ozujka)!
To je nekih 135 dana otkako se baskari! 4,5 mjeseca.
Baraba nikud ne zuri.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 19:48
Kacunak
svaka čast na strpljenju!
Ja ga imam dosta,ali toliko...
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 20:50
Neznam ni ja otkud mi strpljenje, inace ga nemam. Mogu to da zahvalim Vijolici i Temzi, one mi nisu dale da odustanem. A toliko mi je mocna i nekako gospodska Smile ova biljka da cu biti tvrdoglavija od nje i cekati koliko treba. Kazu kad krene jedna grana, onda relativno brzo idu za njom i druge, kad nastupi ta faza rasta.
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 22:59
Kaćunak,bravo za tvoje strpljenje!
U ovim slučajevima je najbolje zaboraviti na vrijeme.
Evo ja sam neki dan ugledala malo zadebljanje i korjenčić na jednoj stapki bez lista koji stoji u vodi Bog te pitaj otkad.
Povremeno dolijem vode i to je to.....
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2014 u 23:03

Zaboravila sam napisati da onaj sa prethodne stranice je još u zemlji i ne mrda,ali sam karakter pa ga nisam dirala
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2014 u 09:14
Drage moje curke, juce kad se nisam slogirala!
Vidim po povrsini zemlje mog zamija na oziljavanju neke sitne brzojurece bubice kako vrsljaju po zemlji. Mislim ja sad cu konacno i da zavirim ima li uopste gomolja na te dvije grane i da presadim iz te zemlje. Pet mjeseci je proslo, da vidim bar sta se desava...
Kad sam izvadila onako sa zemljom- gomila tanjih glista vrslja po zemlji!!!     
A gomoljiiii... Da ljepsi ne mogu biti, bijeli, jedri, velicine ping pong loptica, korijenje super...
Presadila sam to pothitno, dezinfikovala saksiju, gomolje pod mlaz mlake vode i pravo u najbolju zemlju-Florabellu. Zato drage moje curke ako ikad primijetite da i pored ciscenja i odrzavanja u tacni od vaseg cvijeca uvijek ima svjeze narovljene zemlje, znajte da su tu sigurno gliste! Posle sam sve sto je u toj losijoj zemlji bilo posadjeno morala roviti i vaditi jadno cvijece, i nadjem jos dvije gliste u fikusu. Naradila sam se...
Na vrh
hrvojemikanovci View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 06 Studeni 2014
Lokacija: stari mikanovci
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hrvojemikanovci Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 12:44
Moja zamioculcas dobro raste,u polusjeni je, rijetko se zaljeva.StarSmile
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 16:30
A moje zapelcane grane jos mudruju, nove grane ne izlaze otkako je posadjen, sedam i po mjeseci!
Do sada se i ljudsko bice razvije i spremno je izaci vani, ne znam odakle mi strpljenje.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 17:28
kacunakHug
Imaš pravo!Jedan moj već ima 3 bebe
drugi stariji ljenčari i ništa se ne događa nekih 7-8 mj.
Imaju iste uvjeteWacko
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2014 u 21:29
I moj mudruje, proljetos istjerao dvije grane i od onda ni makac.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2014 u 12:09
I dalje cekam da pusti neku grancicu smile101
Za 6 dana bice tacno devet mjeseci otkako pelcam zamiju!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 09:38
Temziiiiiiii, Vijolicaaaaaa!!!
Docekala i ja! Izasla nova grancica, nakon 9,5 mjeseci
Ostaje vam da mi vjerujete na rijec, dok ne stigne slika.
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 10:48
Bravooooo Kacunak!!!!! Baš mi je drago da si ustrajala u strpljenju, isplatilo se...i moji gomoljčići dobiveni iz lista rastu sporo ali sigurno, prošle su 2 godine i baš me zanima kada će potjerati granu...
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 22:42
Bravo Kacunak!
Kod mene još ništa,ali gomoljčići su još živi(ipak sam morala malo čačkati)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 23:31
Moja tjera dvije grančice Clap
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 14151617>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.