Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 151617
Korisnik
Poruka
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2015 u 08:32
Moj zamio još ljenčari.Jedan raste,
a drugi,stariji ništa!bolestan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2015 u 21:25
bokić svima, nova sam sa zamijom i molim nekog ko ima iskustva sa razmnožavanjem zamioculcasa preko listića.. dakle: imala sam 5 listića, po dva sam ih zajedno zapiknula u suhi supstrat, i jedan je sam u posebnoj tegli. mene zanima dal trebam narednih mjeseci imalo ili uopće ne zalijevati tu zemlju sa listom? i dal je stvarno istina da ću čekati na zakorjenjivanje čak i do godinu dana? i dali trebam poklopiti plastičnom bocom ili nekakvim poklopcem npr. plastična vrećica da bi lakše nastao korijen? hvala najljepša
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 09:25
Hoces cekati godinu dana, ali se isplati.
Ceka se dugo jer oni prvo treba da obrazuju gomolj pod zemljom, a iz gomolja korijen.
Kad gomolj dostigne velicinu ping pong loptice, pocinje da izbacuje nove grane.
Znaci posadi ih, nemoj na sunce direktno da stavis, s vremena na vrijeme zalij i zaboravi na njih. Ja sam devet mjeseci cekala, ali sam posadila odrezane grane sto mozda malo ubrzava proces.
Bili su mi u kuci i nisu bili na prozoru, ne treba im jako svjetlo. Za to vrijeme bavila sam se drugim cvijecem i tako sam nasla vise strpljenja za mog Zamija.
A kad sam ugledala špic kako izbija iz zemlje, znala sam da se strpljenje isplati!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 09:28
I da, ja nisam nicim pokrivala, bojim se da tako lako istrune. A i suvisno ti je sad pokrivati, ide toplo vrijeme. Ja nisam pustala zemlju da bude suva, dva puta mjesecno sam onako solidno zalivala, ipak list bez gomolja treba vodu da bi ga stvorio.
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2015 u 12:23
Kacunak, hvala ti najljepša na odgovoru :) da, i ja mislim da nema potrebe pokrivati plastičnim najlonom, jer to stvara vlagu, a biljka ne voli vodu, tak da mi ta teorija ne štima u glavi baš... onda od danas zaboravljam pa sve do 2016., obećajem :D zato sam ih i stavila u tri teglice da mi se čekanje stvarno isplati na kraju, haha... znači recimo da sad dok bude toplije bude 2 puta mjesečno dovoljno malo zaliti, čisto da ne bude suho..
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2017 u 09:38
Ajmo curke, kako vam raste zamio?
Moj je star preko 4 godine, dobila sam ga zabadanjem dvije grane odsječene i u zemlju posadila direkt.
Trebalo mu je 9 mjeseci da krene prvi rast, a za ove četiri godine je dobio oko 6 grana samo..
Stvarno je prespor. Drzala sam ga u sjenovitom kutku u kući sve ove godine na visokom ormariću i sunca vidio nije, zdrav je baš, ne mogu se pozaliti ali sam ga prije mjesec dana iznijela na balkon sa malo i vrlo kratko jutarnjeg sunca baš da vidim hoće li se pokrenuti i probuditi.
Je li neka od vas iznosila Zamia vani i je li bilo pomaka?
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2017 u 02:25
evo moj update: oni listići su mi s vremenom pustili sitne gomoljčiće, no nisu izdržali prek zime i sve se posušilo.. ali sam u međuvremenu dobila za rođendan cijelu bez da čekam tri gladne godine :D
ugl.ja ju ne stavjam van,, ali ju ponekad tokom ljeta tuširam i još ju ivijek nisam presadila u veću teglu, makar je svo korijenje vani,,nema veze..
Ak hoćeš, može ona van bez problema tokom proljeća i ljeta, ali onda svakak u strogu sjenu, budući da sunca nikad vidjela nije - da ju ne sprži.. i prskanje i to je to.. moja teta sve uvijek baci na dvorište na proljeće kad popizdi - sve van!!!
ja svoju nisam iz razloga jer su mi lani od nekih kukaca dracene stradale i neda mi se boriti s time...
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2017 u 02:29
aha, i da, mislim da kod zamioculcasa ne bude posebne promjene u smislu da će podivljat naočigled, nažalost..
i da, ove godine sam kod jedne kolegice (koja se ne razumije u bilje i uuuooopće joj nije stalo!!) vidjela da joj je zamija procvala :D
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2017 u 08:32
Eeee, Saro, baš sam se pitala šta li je s tvojih pelcera kad sam prošli put ušla na temu :-)
Drago mi je zbog novog ljubimca da je stigao! Uživaj!
Kod mene novosti nakon jutarnjeg sunčanja i vanjskog zraka, idu dvije nove grane, juhuuu :-D
Prvi put u 4 godine kako ga imam da pušta grane ljeti, obično pusti jednom godišnje u sred zime po dvije slabašne nove. I to je njegov prirast za cijelu godinu do sada bio. Sada evo imam dvije zimske nove grane i ove ljetne dvije u šest mjeseci. Dakle, prija mu vani.
Moj je na terasi gdje ga jedva pola sata do 8-pola 9 ujutru dohvati sunce, ostatak dana vrlo svijetlo tako da se probudio malo, nesreća jedna :-D
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 151617
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.