Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
Korisnik
Poruka
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 13:42
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

smile213smile213TeaK,znači da joj je dobro bez"mame"smile55




Pa narvno da joj je dobro, zar si sumnjala? Ja njoj uredno puštam muziku.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
oldLady View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oldLady Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2008 u 22:28
Dobila su krasnu biljku prije godinu i pol. Odmah sam "proučila" što se dalo, shvatila da se može razmnažati listovima, otkinula 2, jedan je istrunio nakon par mjeseci, a drugi životari već godinu i pol!!!! Niti rikava, niti rađa Tongue. Zna li netko nešto više o toj biljci? Cvijeta li?
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 11:16
negdje sam čitala da zamioculcas ima jako duge faze mirovanja, moj je očito sada u vrijednoj fazi jer tjera tri prekrasne grane
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 22:24
Imam je i ja. Čini mi se da je ova biljka neuništiva.Imam je već pola godine i tu i tamo je zaljevam. Izgleda jako dobro
Na vrh
Hara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 09:48
Aha, vjerujem da je skoro neuništiva. Mislim da joj najviše može naškoditi pretjerano zalijevanje ( kao uostalom i svakoj drugoj biljci ). Znam to, na žalost, iz vlastitog iskustva. smile183( iako nisam imala dojam da pretjerujem, maksimalno 1 tjedno sam ga zalijevala ).
Sada sam ga pustila na miru, dobio je tamne flekice po stabljikama, par listića je posvijetlilo, par požutilo. Mislite li da bi se mogao oporaviti?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 10:17
Pozdrav,Hara!
Ja ga imam tek nekoliko mjeseci(od jeseni) pa ne znam puno o njemu.Pusti ga da se osuši zemlja i rjeđe ga zaljevaj.Ja svog svaka 2tjedna malo zalijem.Ma bude se on izvukaosmile187
Na vrh
Hara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 11:03
ok, Shasha, hvala ti smile219
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 11:05
Nema na čemu,nadajmo se da je samo to u pitanju. Javi nam kad se oporaviWink
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 09:45
Svakako ga kupi. Jako su lijepi i veseli me svaki puta kad ga pogledam. A stvarno im malo treba... malo vodice, malo ljubavi, malo sunčeka... TongueTongueTongue
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:25
evo da vam se i ja malo javim.kao prvo nova sam kako na forumu tako i u uzgoju cvijeća prije 6 mjeseci dobila sam za rođendan od mame ovu prekrasnu biljku ali svojim pretjeranim zalijevanjem sam je dobrim dijelom uništila, no odlučila sam ne odustati i kupila novu, te joj dodala par grančica od stare koje su preživile...nažalost ne znam dodati slike, rado bih vam je pokazala...prekrasna je sada. gledala sam medavno na tv savjete o njoj i kažu da je dosta zalivati ju svako 20-ak dana pa sad tako radim
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:25
Kupih ga jesenas.Predivan je.Malo je stagnirao dok se nije priviknuo na novu okolinu,a i odmah sam ga presadila,a sad več ima mladu granu koja je prerasla one stare.Mislim da je tu negdje(mora biti,šta mislim) i slika.
stvarno je lijep i zahvalan
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:28
Lana dobro nam došlaHug
E sad,da opet krivo ne uputim,no tu negdje  je netko napisao da se ona JAKO malo zaljeva a i da se JAKO LAKO zakorjenjuje samo listom.Ne grančicom nego samo listićem.I krasno uspjeva na relativno mračnim mjestima u kući.
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 11:02
hvala na dobrodošlici shasha...od stare biljke sam razdvojila korijen i zdravu granu pridružila novoj biljki, a ovaj oštećeniji dio zajedno sa korijenom prebacila u manju posudu pa ću vidjet šta će i s njom biti, kako rekoh novi primjerak imam mjesec dana i super se razvija, a i stari se drži...to za zalijevanje jednom mjesečno sam čula u emisiji dom2 na otv-u gdje je neka žena iz "zrinjevca" davala savjete za ovu biljčicu i ostale sobne...skoro sam se šokirala kad sam shvatila kako sam ja ubila staru biljku jer sam je zalijevala jednom tjedno, što je očito previše
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:30

jeli se tako zove i ova biljka , sliči mi malo a ne znam kako se ova zove
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:35
gore sam vam pokazala novu biljku, a sad evo ostataka stare biljke ne izgleda baš nešto al možda se oporavi
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 17:36
ovo sa strane je benjamin kojeg sam otkinula mami
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 20:21
oporavice se ne brini samo ne moj da ga udavis sa vodom malo je tvrdoglava biljcica veci deo vremena stoji a kad krene onda se vidi da RASTE Embarrassed
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:00
E, jeste me ZHB!! Ja otvorim novu temu da mi javite koje afričke biljke znate... Al' ne... Ja moram vršljat svuda po Forumu i čitati sve živo da bi mi zapelo za oko da je ova biljka iz Afrike...
HM!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:06
Baš sam te se sjetila dok sam otvarala ovu temu, a kad tamo evo Tilje!
i ja si planiram nabaviti jednog zimčeka. Idealan mi je za dio u kojem nema svjetla!

Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 21:15
Ja si ga budem kupio čim uzmognem... Malo sam sada u besparici, a planiram tijekom ožujka si još jedan akvarij složiti, a studentski budžet je malen... Tako da čim me snađe prilika da si kupim ovu biljku... kupujem! A već sam si i ja našao mjesto gdje će biti... i nadam se da će ovoj biljci odgovarati to mjesto kod mene doma.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.