Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  123 17>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zamioculcas
    Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 08:13
Biljka sjajnih elipsastih listova, porijeklom iz tropske Afrike. Spada u "novije"biljke koje se ne nalaze dugo na našem tržištu. Čitala sam da je jednostavna za uzgoj, ne voli previše vlage, voli polusjenu ali može podnijeti i prostor s malo svjetla.
 
Evo kako se završio jedan moj odlazak u opskrbi centar prije par mjeseci. Glavni artikal nabavke bilo je pile, ali šta mogu kad već na ulazu ima prekrasan prostor s cvijećem. I naravno tamo moj zamioculcas i mene je zazvao, nije morao ni ponoviti poziv i već je bio u mojoj korpi. Naravno na kraju je kupljeno i pile.TongueTongueTongue
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 08:52
Krasna ti je biljka.
Jako je bujna!
Vrlo je jednostavna za uzgoj i nadam se da ces biti zadovoljna sa njimSmile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:09
Krasna je.Ja sam to htjela ali MM očito nije skužio(ili sam se drugim biljkama previše divila) pa mi kupio nešto drugo.Al bitno da je kupio,ovog ću sama sebi kupitismile187
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:14
Samo naprijed shasha. Moraš "malo" povećati tvoju kolekciju cvijeća. Wink
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 09:33
da,da,nešto mi prazna kućaLOLLOL
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:13
A i za ovu biljku sam čula da je nazivaju drvom novca.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:18
Originalno poslano od člana TeaK TeaK napisao:

A i za ovu biljku sam čula da je nazivaju drvom novca.[IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_21.gif" />




TeaK jeli to nesto na moj racun
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 17:19
ne znam Teak,no prvo moraš imati novaca ,da uložiš u nju,a kasnije,hmm ko zna.No,ja sam tu da se pohvalim(ajmeeeeeee nisam je uslikala).Jutros tu pričam kako je nisam dobila(dobila ficus ko bonsai) i odem u cvjećarnu po zemlju i naravno da me na vratima čeka ONA.Kaj sad vuče se zamnom do blagajne a blagajnica nema sitnih novaca,nemam ni ja... zemlja košta 10kn,biljka 90....ja imam 100 al ona nema 90 da mi vrati!!!Dalje je čista logika(i malo matematike)...odoh je sad uslikati.....
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 18:56
Ja sam moju rasadila i podijelila na tri djela ovako kako je oni prodaju čini mi se pregusta.
Jednu je dobila mama a jednu sestra.
Isplativa kupovina a i dalje jako lijepo izgleda
 
Sliknem večeras svoju da vidite
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 19:12
Aj Goge,slikaj.Baš sam htjela pitati dal da je rasadim.I meni se čini da joj je tijesno malo
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 20:42
Jao , jao mislim da i ja moram primjeniti teoriju krupnih novčanica..... Od sada idem u cvječaru samo sa 100 i 200 kn smile96
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2007 u 21:58
ko je još nema? Vidi nas čim jedna kupi ajmo i ostale.Jeste zaraza živasmile96smile96više neću ni gledati vaše slike jer ću bankrotirati
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 07:23

Bravo shasha zaista si se dugo dala nagovarati. smile96Prekrasan ti je. Ja ga još ne bih rasađivala čini mi se da bolje raste kad se tako gura kao i kod sanseverije.  

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 07:26
Izgleda da ga sad svi imaju. Bit će smile216za nove biljke.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2007 u 11:27
Sasha,PREKRASAN JE.
Nemoj ju rasadjivati jer voli zivjeti u guzvi
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 18:11
Volio on to ili ne,Tibore,ja ga presadila.Ne samo što mu je korjenje izašlo na svih 5 rupa van nego je tegla na 2 mjesta napukla.Morala sam rezati teglu da ga izvadim van.E sad ima mjestasmile188
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 00:30
ovo sam i ja vidjela u cvjećarni, ali sam mislila da je to onaj voštani cvijet...smile42
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 05:40
Originalno poslano od člana tibor tibor napisao:

Nemoj ju rasadjivati jer voli zivjeti u guzvi
 
I ja sam to čula ali eto moja se dobro snalazi več pola godine i ovako sama LOL
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 11:19
Shasha,voli on presaditi se,ali kazu da ne voli rasadjivanje.
 (a svasta ljudi kazuLOL )
Iako kako i Gogica nam kaze...stima mu i tako..
 
jaka je to biljka i nista mu ne moze bitiSmile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2007 u 16:19
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Izgleda da ga sad svi imaju. Bit će [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot93.gif" align="absmiddle" alt="smile216" />za nove biljke.




nemam ja jos uvijek
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.