Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Rezano cvijeće i aranžiranje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - anđeli od komušine
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


anđeli od komušine

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
helly View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje helly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: anđeli od komušine
    Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 16:54

Dobar dan, drage moje!

Već dugi niz mjeseci pregledavam ovaj forum i kod kuće isprobavam deqoupage tehniku na raznim materijalima, no došla sam na ideju da bih napravila adventski vjenčić sa anđelima od komušine, no ne znam ih izraditi! Ima li netko smisla, ili znanja o tom starom zanatu?
 
E, da, naravno bih i pohvaliala SVE radove i članice na forumu o deqoupage tehnici
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 18:46
Dobrodošla Helly

To ti nije neki problem ako imaš komušine

Upiši u tražilicu - lutkice od komušine ili anđeli od kukuruzuvine, čim vidiš sliku, ako i ne nađeš objašnjenje, sve će ti biti jasno
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2010 u 21:49
Pozdrav!
Ja sam nova i sve moguće postove prelistavam!
I ja bi htela "stvarat" anđele!
Ovaj Vaš uputak, Otok, da pogleda Helly tražilicu, mislite na ono gore"pretraži" ili di drugde? Ja kaj kod upišem gore, ne pronalazi, a posle ručno najdem!
Može još malo uputstava???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
helly View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje helly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 22:14

EVO PRONAŠLA SAM!

Hvala na podsjetniku, no kaže žena na jednom drugom portalu (da ih ne reklamiramSmile):
"
-malo je teško objesnit ima puno posla, za ovu lutku trbalo je 3h a kad se izvježba treba oko 1h
-ne radi se od lišća već od komušine(tako se kod nas zove)ono što prekriva klip kokuruza
-glava se oblikuje od mekanog malo vlažnog papira npr.papirnate maramice koja se poslije prekriva vlažnom šuškom i čvrsto uvežu likom
-zatim radimo ruke koje se čvrsto vežu odmah ispod glave
-ruke zatim dignemo iznad glave i spod ruku vežemo šušku najmanje 3 sloja to budu kao podsuknje,.podsuknje se vežu tako da prekrivaju ruke i glavu i onda ih spustimo
-zatim uzmemo dva manja komada šuške i stavljamo preko ramena i čvrsto zavežemo u struku pazeći da nam lutka ima prsa(što meni i nije uspjelo)
-sad nam je ostalo staviti koji sloj šuške mekše ljepše preko podsuknji i i opet povezat širom i ljepšom likom
-kad se sve napravilo onda škarama odrežemo koliku hoćemo veličinu dužinu suknje-lutke
-ruke u struku pričvrsrimo bumbarčicom
-na glavu stavimo maramu od šuške ili kao ja pletenica urađena od like i pričvršćena bumbarčicom i drvofiksom
-napominjem šuška mora bit vlašna onda se može oblikovat inače puca i nije za rad
-šuška se skuplja u jesen i biraju se lijepi komadi različitih boja tako da možamo stvarat raznobojne odjevne premete
-ne znam koliko sam pomogla kada budem radila slikam ili snimim postupak
-ovo je samo ukratko "
pa, za one koje zanima, postupak je takavClap
Javim se kad napravim nešto prema uputama
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 22:45
Sigurno ima i kompliciranijih i jednostavnijih načina.

Pogledajte ovu sliku, ne bi rekla da je jako komplicirano


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2010 u 23:19
Evo još ideja











Na vrh
pšeno View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pšeno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 08:34
super.za svaku pohvalu..bilo bi lijepo tako nešto vidjet po našim trgovinama,,,samo naprijed 
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 16:43
Ove godine je umjetnost pronaći takvu komušinu ( ako želimo prirodnu). Ove kišurine su sve uništile.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2010 u 18:00
A  i kaj bi nam Kinezi izvažali, ako bi Hrvati delali tak lepe suvenire?
Na moru poludim od onih kineskih, a tolko blaga se skriva neiskorišteno. Kaj je još važnije, to je u neku ruku "otpad", a vredil bi zlata.
Ak razmete kaj hoću reći!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 12:00

evo da malo obnovim temu,ja sam napravila "gospođu jesen"

gospođa%20jesen
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 12:05
smile55
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 18:07
Predivna je!!!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 21:53
Prelijepa ti je gđa Jesen, mandevilo!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 17:09
...vesela gđa Jesen...Clap
a gdje joj je gosponček Jesen?Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:52
evo još jedne dame
gospođa%20jesen
gospođa%20jesen
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 15:54
hvala na pohvalama,možda si nađe i gospona ;jesenka;
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 00:33
U svojim šetnjama po forumu, došla sam i do ove teme. Krasni su ovu anđeleki, a izgleda da ih nije teško napraviti. Samo treba nabaviti komušinje. Lovro, imaš pravo. I ja poludim kad vidim kaj se prodaje ne samo na moru, nego i tu kod nas u Mariji Bistrici. Kina prevladava. Ne samo da je plastika, nego te igračke i pjevaju na kineskom. A da ne govorim o tome da se pred crkvom prodaju puške i ostalo oružje. Užas.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 19:45
Evo gospodin Jesenko je kod mene
Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 10:39
Pravim od komusine cvjetne aranzmane. Naravno, kad dodjem do nje, inace slabo je nalazim. Bude mi lijep ukras tokom zime a komusinu koristim i kao podlogu za moje slike.

Na vrh
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 10:43
Ove lutke su zaista jako zanimljive. Mogla bih probati neku, samo ako uspijem nabaviti komusinu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.