Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Bonsai
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ficus ginseng
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ficus ginseng

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:36
Tegla je super. Ja koristim slične, imaju malo šire dno, no to je to. To se zove trening posuda i služi za presađivanje yamadoria do faze smještaja u bonsai posudu. Dakle izbor tegle čista petica
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Vidjela sam na slici još jednu žicu i nju sam već maknula.Nego,jel tegla dobraErmm
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:39

Da sada nemoj ništa rezati, osim možda onog listića koji ima fleku. Mislio sam da si iz ZG, no otkud mi pravo da to mislim :)

Sad do proljeća gledaj drvo i pokušaj se saživiti sa nekim novim oblikom, pomogni si sa najlon vrečicama tako da zakloniš grane koje misliš rezati, tako češ dobiti približnu sliku, ili novinama, svejedno.

Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:40
Ima na drvetu jedan ili više panjeva odrezanih od strane uzgajivača, nih će trebati isto urediti. Fakat mi se dopada ovo tvoje drvo i bio bi mi gušt raditi na njemu ;)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:43
i taj list sam maknula kad i onu žicu zaostalu.To sam tek na slikama vidjelaBig%20smile
Reci mi(aj kad gnjavim da gnjavim još malo) jel ima kakav zgodan priručnik koji bi mi poslužio? Da toliko tebe ne gnjavim za svaki listić na drvuEmbarrassed.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:49
Ne znam koliko košta(neće MM reć) ali nije baš jeftin koliko sam vidjela cijene,i strašno bi mi žao bilo da propadne.I što je skup i što je poklon a da ne govorim to što je lijep.Šteta da nismo bliže da mi pomogneš no možda i ovako nešto napravimo.Ja sam mislila sa nešto manjom i jednostavnijom biljkom krenuti u stvaranje bonsaia,no ovako ću se možda više truditi.
A čuj,kakva ja jesam,nebi čudo bilo da na proljeće(samo ne znam kako bi on put podnio) nas dvoje krenemo u Zg u tu radionicu.Wink
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:50
Ne gnjaviš me, meni je bonsai jednim dijelom način života i raduje me svaki dodir s njim. Nije bonsai samo uzgoj drva, to je stil i način života. Pitaj za svaku sitnicu, bolje nego napraviti nešto na prečac pa poslje žaliti. Bonsai je vrijeme provedeno u ljubavi prema nečemu, a ljubavi se treba posvetiti da bi u noj užitak bio obostran.
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:51
Literature postoji, pokušat ću te uputiti na neku, no sad mi je jednostavnije pisati i odgovarati nego kopati po netu i papirima i preporučivati :)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 09:54
Ok,i meni je jednostavnije tebe gnjaviti nego čitatiBig%20smile.Nego,šta misliš jel bi bilo izvedivo,za moje drvce naravno,da ga dovezem u Zg? Ne znam koliko bi mu smetalo sve to.
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 10:01
pROLJETNE RADIONICE SU PO MENI PRILIKA ZA UGODNA DRUŽENJA I RAZMJENU ISKUSTAVA, NARAVNO I ZA UČENJE. tAMO ĆE BITI ISKUSNIJIH OD MENE, A I VIŠE GLAVA SA IDEJAMA, MOŽDA NEKO BUDE IMAO NEKU RAZLIČITIJU VIZIJU KOJA ĆE TI SE SVIDJETI VIŠE OD MOJE. u SVAKOM SLUČAJU ČEŠ SAMO DOBITI DOLASKOM, A DRVETU NEČE BITI NIŠTA, PA MAKAR GA VOZILA I U BUS, DOBRO SPAKIRANOG U KUTIJI ;)
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 10:02

Oprosti ostala mi uključena velika slova.

Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 14:43
Evo jedne od varijanti budučeg izgleda tvog drfca. Naravno postoji još puno verzija koje su moguče. Fikusi inače rastu u obliku gljiva, no to je bolje za stare primjerke. Ovaj prijedlog je na bazi drva kakvo je, ja osobno bi išao na puno nižu varijantu, no ponavljam morao bi drvo vidjeti u živo i malo se s njim saživjeti.
 
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 15:37

Sada kad sam več napravio ovaj virtual, zainteresirali su me fikusi pa sam čačkao po netu. Izgleda da je sada uprasvo pravo vrijeme za njihovo orezivanje.. Znalci govore da se u ovom vremenu, dok su u fazi mirovanja trebaju ukloniti sve suvišne grane. Ti i ima smisla jer je fkus tropska biljka, a kako je držimo u stanu, ne osječa klimatske promjene osim kračeg dana, pa s toga miruje. Dakle predlažem ti da odvojiš dnevno nešto vremena i pokušaš utvrditi buduči izgled drva, pa prema tome za jedno mjesec do mjesec i pol kreneš sa orezivanjem i usmjeravanjem grana.

Ovo usmjeravanje znači ponovno stavljanje žice. To bi ti preporučio da radiš prije rezanja grana, jer kako imaš mjesta gdi ti dvije grane rastu iz istog mjesta, imaš šansu sačuvati jednu ako druga pukne. Kad omotaš grane žicom i počneš ih usmjeravati, več ćeš polako dobiti viziju što možeš napraviti. Žicanje grana je zahtjevan postupak pa čemo o njemu kad se odlučiš na taj zahvat. I svakako nabavi vočarski vosak ili specijalnu pastu za bonsaie.



Ažurirao Mario - 26 Listopad 2007 u 15:38
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 18:02
Ovaj virtualni je prekrasan. Znači sve ovo sa strane bi skroz orezati trebala(pričam o virtualnom).Gledam virtualni gledam svoj i nekako ne vidim kako to izvesti.Ok,sad ja samo pričam onako,kad bi baš takav  radila.
Ok za prvu granu lijevo.To je ona na prvome pregibu.Ova desno me muči jer tu nema,za sada,ništa.Ima ali višlje di bi već(po mome) trebalo vrh oblikovati.E nije mi to toliko strašno ali odmah iznad ove lijeve grane ima jedna lijepa(barem to meni tako izgleda) grana.Da se mlade sa strane maknu,čini mi se da bi lijepo izgledala.
Na slici 9 se dosta dobro ta grana vidi.
Jel to ima neke veze koliko ja grana ostavim i oblikujem?
Zanima me jer sam ja to danas gledala i gledala i opet gledala(stoji mi na stoliću i promatram ga cijelo poslijepodne)i mislim da bi 4grane ostavila.(Ajme ne znam kako se to veli,ja ću to grane zvati sa grmićimaBig%20smile)
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2007 u 18:08
samo naprijed Shasha. Kad on padne u tvoju kuhinju - biti će kvac kvac. BRAVO samo hrabro dalje.
Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 15:59
smile71  bit će to bonsai Shasha a i poduka od Maria  je hvale vrijedna
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2007 u 20:05
Iskreno se nadam da će biti.Previše je lijep da ga upropastim,a tog se bojimShocked
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 08:29
Namjerno nisam pisao da trebaš ostaviti 3-5 glavnih grana i to je dobro jer si sama svojom vizualizacijom došla do tog kako bi željela da izgleda tvoje drvo. I dalje napominjem da je drugo kad drvo vidiš u živo a drugo preko fotki. Ja bi ostavio samo jednu granu, no u tome me nemoj poslušati jer ja imam vremena čekati nekoliko godina da drvo obnovi zelenu masu. To govorim zbog odličnog nebaria i moje tenzije da spustim krošnju kako bi drvo dobilo prirodniji izgled starog drva. Naravno da nemam nekoliko skoro gotovih drva i da imam samo jedno, sigurno ga ne bi rezao tako drastično.
 
Sviđa mi se tvoj zadnji post, jer nema mjesta žurbi i dobro razmišljaš.
Ako si odlučila ostaviti 4 glavne grane, nek ta odluka prespava nekoliko dana u tebi. Pokušaj si skicirati na papiru pa češ lakše doći do odluke, možeš pokušati i sa zaklanjanjem grana papirom kako sam ti več pisao.
Ako moj virtual nije u skladu sa trenutnim rasporedom grana, ništa zato, žicom se da oblikovati i usmjeriti grane. Iz vlastitog iskustva znam da fikusi imaju dosta krhke grane, pa se uzgajivači odlučuju na osmjeravanje grana orezivanjem. Nisam nikad u rukama imao ovu tvoju vrstu i iskreno nisam nikad ni čuo za nju, bojim se da je to neka trgovačka izmišljotina, no možda i griješim. Moje azale su isto krhkih grana, no laganim omatanjem žicom i osječajem za savijanje uspio sam ih usmjeriti u željeni smjer.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 09:14
Pozdrav Mario!
Imam jedno pitanjce za tebe, da li se od oraha može napraviti bonsai. Imam jedno drvce koje je samo niklo u bašti u jednoj maloj saksiji, prošle zime sam ga ukopao u zemlju sa saksijom i proletos je izbacilo male listove. Evo kako sada izgleda

Pored njega imam 6-7 nekih mališana u bašti i interesuje me da li na proleće mogu da ih presadim da od njih jednoga dana oblikujem mala drvca. Pojma nemam koje je drveće u pitanju, znam da ima jedna lipa među njima
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 09:33
oD SVAKOG DRVETA SE MOŽE NAPRAVITI BONSAI. tREBA NASTOJATI BIRATI DRVEĆE S AMANJIM LISTOVIMA, ILI BAREM PROPORCIONALNO VELIKIM U ODNOSU NA DEBLO. bONSAI OD 50CM DO 1M ĆE TRPJETI VELIKE LISTOVE, NO  DRVCE DEBELO 2 CM  I VISOKO 30 ĆE TEŠKO IZGLEDATI NA BONSAI SA LISTOVIMA OD 10 CM. bIT BONSAIA JE DOBITI IZGLED STAROG DRVA SA NEKIM KARAKTEROM.
Na vrh
Mario View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Listopad 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 88
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mario Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2007 u 09:34
Ups, opet velika slova.
Zakaj ja večinu poruka ne vidim dok pišem?
Pitanje je za admine!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.