Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Upute: salv. tehnika: zemljane tegle
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Upute: salv. tehnika: zemljane tegle

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Upute: salv. tehnika: zemljane tegle
    Objavljeno: 21 Listopad 2010 u 21:52
Molim Vas uputite me na temu o ukrašavanju zemljanih tegli salvetnom tehnikom, mislim da sam negdje nabasala na nju, a sad ju nebrem najti1
Unaprijed hvala!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 12:20
draga moj LOVRO, i ja sam novopečeni dekupažoljubac pa ću ti ukratko prenijeti moja iskustva.
ja sam ukrašavala zemljane i plastične tegle (to je valjda u mene grasta), prvo malo pošmirglam, zatim obojam (natapkam spužvom) sa fasadnom bojom na bazi vode u koju sam dodala malo oker tempere i samo malo vode, tako da sam dobila lijepu boju vanilije ( to sam sve mutila kuhinjskom žicom, pjenjačom, neznam kako se to u tebe zove). to sam ostavila da se suši, sutradan po povratku sa posla sam na to sa lak lijepilom lijepila motiv izrezan sa salvete, nalijepim samo onaj najgornji, najtanji dio. kad se to malo posuši opet tim istim lak lijepilom premažem tanko, kistom preko motiva i ostavim da se suši do sutra, kada ga lakiram, kupila sam prozirni lak u spreju, zaključila sam da bi mi bolje bilo da sam kupila obični pa četkicom lagano lakirala, ovako nisam vješta pa mi baš ne ispada ravnomjerno. već sam nešto završila , sad sam na poslu pa ću kad dođem doma ovdje staviti sliku da vidiš kako izgleda. nemoj se bojati početi, učiti ćeš u hodu, uvijek možeš oprati pa početi ispočetka!
nadam se da sam ti ovime pomogla i napisala ono što tražiš, ja sam danima čitala postove i proučavala, mislim da sam dosta toga svladala!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 12:35
A onda još samo nešto, to lak ljepilo ima za kupiti u prodavaonicama boje i lakova ili...? I približnu cijenu tog laka, da ne kupim nekakvog extremno skupog.
Hvala

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 14:45
ja sam u dubrovniku našla u jednoj butigi boja i lakova, tu sam sve ovo našla, čak i četkice. lijepilo nije jako skupo, bočica od 150ml košta 42kn, sa njim se može dosta nalijepiti. pitaj lak lijepilo za dekoupage.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 14:53


ovako izgledaju moji prvi radovi, nije baš za izložbu ali meni su prekrasni!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 20:43

Možda ne bih niti nabasala na tu temu da nije na naslovnoj stranici, naime, još uvijek sam "nova" forumašica pa jednostavno ne mogu sve odjednom vidjeti. Dobro da je Lovro pitao Smile jerovo mi se čini vrlo zanimljivo. Zgodno je i za ove nadolazeće hladnije dane pa mogla bih ih kreativno upotpuniti. negdje sam čitala i o onim izradama cvjetnjaka uh... baš mi to zvuči zanimljivo

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 21:55
Antonija, ako meni ispadnu i deseti tak, ja bum sretna1
Vi ste moj anđelek!
Baš Vam hvala!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2010 u 22:55
ispasti će ti i ljepši jer u mojima su već bile ljubičice pa mi je bilo nezgodno ih raditi, danas san jednu praznu radila i mislim da će mi puno bolje ispasti. ako ti još što bude nejasno dok budeš radila pitaj na pp jer tu ću sigurno vidjeti odmah.ako ne nađeš ljepilo mogu ti ja poslati.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2010 u 14:45
Moon, podsučimo rukave i u akciju.
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.