Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike gljiva radi ljepote.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike gljiva radi ljepote.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 12:43
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Južni, pa gdje pronađe tolike gljive! A i fotke su ti sve bolje i bolje!

Jagoda - ove drvene gljive su se jako lijepo uklopile u okoliš, a gljive/kolači su pravi ukras i izazov na stolu.


Isus je rekao "traži i naći ćeš..." i evo, istina. Smile A ja jedva čekam tvoje fotke,  one su naj, a nema iiiih. Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 15:01
Nisam bila ovih dana u šumi, ali mislim da će kod nas sada biti jako malo gljiva jer je već bilo mrazeva, a zimskih vrsta je jako malo. Budemo vidjeli...
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2010 u 15:19
Jutros na brzinu malo prošvrljao sa aparatom u ruci, pa evo sada slikica jer večeras ne mogu.










Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2010 u 21:43
Danas sam bio u šetnji i opet mi baterije zaštekale. Trebale su biti pune, ali ništa, ima bit da su za zamjeniti.

Hoću vam reći samo da sam imao priliku za fantastične snimke od kojih je jedno novo nalazište HRASTOVE SJAJNICE (Ganoderma lucidum) i to veliki primjerak vezan uz deblo hrasta i uz njega po tlu manji. Slika za 5 i vjerujem da ću je sutra objelodaniti.

Pozdrav svima. Smile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 14:23
Picture010-2.jpg%20image%20by%20manci_photos
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 04:31
Manči, one prve su mi predivne, samo daj. Jučer sam zaboravio postaviti Hrastovu sjajnicu, ali večeras neću. Divna je.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 15:55
Uzgoj hrastove sajajnice.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2010 u 22:17
Evo obećanih slika, plus ostale. Smile













Pogledajte na ovoj slici poviše, osušenu Sjajnicu od lani.





Ovdje na panju sam posložio stare osušene Sjajnice koje su bile po podu.






Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 01:59
Južni vidim da si vrijedan i da slikaš gljive u prirodi...Još ih ima i može se svašta naći...Bila sam jučer u Brtonigli ( Istra )gdje su bili Dani gljiva. Nađeno je preko 100 vrsta gljiva i postavljena prekrasna izložba...Evo malo slika sa izložbe i iz šume...Prvo slike iz šume...
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 02:14
Sada malo slika sa izložbe...
 
 
Na kraju moj gljivarski aranžman za koji sam dobila i nagradu
sutra je novi dan
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2010 u 02:42
Hvala ti Jagoda na slikama koje su divne.

Vidio sam Ganodermu lucidum na slikama i u šumi i u aranžmanu pa bi te molio da mi kažeš nešto više o njoj. Kako se sprema, suši, općenito upotrebljava jer na webu nema ništa o njoj u vezi upotrebe. Može na pp da ne rušimo temu. U stvari, na "receptima" da imaju i drugi uvid.

Hvala i pozdrav. Smile

Ipak sam nešto našao, ali bez obzira, "domaći" savjet i iskustva su najvrijednija Jagodo.

Evo linka, ako koga zanima u vezi ove gljive priprema i doziranje.

http://www.poljoprivreda.ba/index.php/pona-mainmenu-1/128-samonikle-gljive/2521-hrastova-sjajnica
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 22:20
Halo halo gljivari, što ste stali, ajmo slike, znam da ih ima, ali pusta lijenost, a nama svima je drago vidjeti novu sličicu. Tongue

Evo mojih od danas jer je kiša stigla večeras, a kažu da će trajati.












Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 08:05
....prva je  prelijepa....ne mogu  vjerovat da je kod  nas  izrasla...koja li je  to  vrsta?
Clap
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:07
Gledajući slike  mogu reći da otkrivam čarobni svijet gljiva... Prekrasno!Clap
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 11:34
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 22:11
Ljepo Manči, u stvari, jedinstveno i zanimljivo što mi sve ovdje imamo i tako i poticajno za tražiti dalje. Smile
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2010 u 12:39
Ajoj, maknuo sam slik sa albuma u photo bucketu i sada ih nema ovdje. A što ću sad, imam nove koje ću večeras postaviti.

Pozdrav svima.
Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2010 u 00:05
Obećano, izvršeno. Joj morat ću sve slike sa kompe pregledati i izabrati od starih postavljenih najljepše i postaviti ih sve odjednom da povratim izbrisano.






















Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2011 u 12:22
Južni ,trebaće ti godišnji odmor za vratiti izgubljeno.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Ambolto View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ambolto Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 12:15
JUŽNI, ZAŠTO NE MOGU OTVORITI TVOJE SLIKECry
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,514 sekundi.