Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike gljiva radi ljepote.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike gljiva radi ljepote.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 04:47
Zato jer ne postoje više u photo bucketu. Nisam znao da je to povezano i sada ih nema. Žao mi je.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Južni View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 95
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Južni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 05:03
Originalno poslano od člana Južni Južni napisao:


Ove godine do prije ove kiše, nisam naišao na gljive. Samo nekoliko. Suša je svoje učinila.
Poći ću još jednom poslije ove kiše i to je to, možda je što izbilo, ipak nije hladno ovdje na jugu.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 11:12

Južni, mogao bi popraviti izgled ove teme tako što bi pod svaku svoju poruku gdje su ti izbrisane fotke sa Edit nanovo postaviti bar po jednu - dvije tako da nam tema opet na nešto izgleda. Ako ti se neda stavljati nanovo fotke, onda bar sa Edit obriši u svojim porukama oznake obrisanih fotki - jer valjda ti nije svejedno kako izgleda tema koju si ti otvorio.

Dugo me nije ovdje bilo jer od travnja do studenog boravim u vikendici gdje nemam internet.
Ove godine nisam uopće slikala gljive iz jednostavnog razloga jer ih zbog suše gotovo i nije bilo.


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 18:26
Nisam se ni ja javljala od lani na ovu temu. Šteta Južni da su ti slike nestale, ali ako si ih brisao na photobucketu onda automatski nestaju i na forumu. Kod mene je gljiva bilo, možda ne puno ali uvijek ima nešto. Tako je i ovih dana gljiva ima i to onih kasnojesenskih a i poneka koja to nije. Subotu idem sa mojima iz udruge u branje na otok Krk gdje se nadam naći nekoliko vrsta za prste polizati. Staviti ću nešto slika da malo osvježim temu, a vidijeti ćete kada su brane po datumu na fotkama...Pozdrav svim ljubiteljima gljivaWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2011 u 18:53
Evo pronašla sam slike ovogodišnjih gljiva....
Prvo malo varganja kojih ja bilo puno ali samo u Fužinama....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Ambolto View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ambolto Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2011 u 13:38
Jagoda, predivni vrganji.
Kod mene okolica Jaske Vrganja nisam ni vidio osim na sliciCry
To je sigurno divan osjećaj naći punu košaru Vrganja
Čestitam
Poz.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 19:45
i moj je zet bio u šetnji prirodom
Na vrh
LovorVisnja View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 23 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LovorVisnja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 13:08
stvarno vrhunski ulov!!!!
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 16:56
Evo od ranije imam i slike ove neobične i užasno smrdljive gljive.






Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 20:56
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

i moj je zet bio u šetnji prirodom
 
Ajama, gdi je ta priroda da i ja prošećem onuda na jesen. Nemrem k sebi doći kad vidim ovu količinu vrganja. Bila bi zadovoljna i s desetinom  prikazane količine.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 14:23
to su ti gljive sa papuka-lijepa netaknuta priroda
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2012 u 21:22
Papuk mi je daleko za berbu vrganja, a kad malo bolje razmislim, mogao bi me infarkt kresnuti da ih nađem tak puno. Ipak, hvala na informaciji. Pusa
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
TinnčicaM View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Srpanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 248
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TinnčicaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 13:48
Ovako nešto nisam nikada vidjela..... ali izgleda
Na vrh
orsobruno View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 45
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orsobruno Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 08:37
Na vrh
ward View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ward Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 12:33



Na vrh
ward View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ward Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 12:48

Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 22:05
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zagreb/muhara/72119.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zagreb/vrganj/72118.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zagreb/kraljevi/72098.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/zagreb/sarmantni_sesiric_/72097.aspx -
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2014 u 22:30
U kakvu preradu idu ovi vrganje,tražim ko ih kiseli,marinira,...
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 16:40
Ja sam vrganje samo sušila i mogu reći da su mi sušeni vrganji bolji od svježih. Kod sušenja oni dobiju jako finu aromu, a izgube sluzavost. Prije upotrebe ih namočim u vodi da omekšaju. Ranije sam tu vodu bacala, a onda sam pročitala da je ta voda itekako upotrebljiva za napraviti juhu ili podlijevati kod pirjanja.

Sušeni vrganji spremljeni u dobro zatvorene staklenke mogu se jako dugo tako čuvati (ja sam svoje jednom imala dvije godine). Samo treba paziti da se jako dobro osuše tako da se mogu mrviti. Od smrvljenih sam radila prefine krem juhe. 
Na vrh
akva View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2014
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 190
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje akva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 22:46
Ja vrganje i crne trubice sušim u sušilici za povrće ...jako brzo se osuše i zadrže boju kao da su sviježi ...i ja ih spremim u staklenke i tako mi isto dugo traju ...dio njih sameljem i prah upotrebljavam kao začin .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.