Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moji vrtovi, moj okoliš
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moji vrtovi, moj okoliš

 Odgovori Odgovori Stranica  123 90>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moji vrtovi, moj okoliš
    Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 01:36
Evo da vam  i ja predstavim nešto što se ne može nazvati vrtovima ( kada gledam vaše, malo me bude sram svojih) ali vam želim predstaviti svašta nešto što se nalazi u njima. Više bi se to moglo nazvati okoliš...  Ima toga na 3 pozicije:
1. Oko zgrade gdje stanujem,
2.Oko poslovnog prostora i
3. Na otoku Krku u Njivicama.
Sadila sam svega i svačega i učila, učim kroz to (i uz vas) o drveću, grmlju, cvijeću.  Dosta toga sama radim a i uvjeti, mjesta za saditi su svakakvi pa se ja nekako pokušavam prilagoditi , snaći za sve što mogu. Jednostavno nigdje nisam mogla zamisliti okoliš kao travnjak ili zapušten. Reziultate toga ću vam pokazati i veseli me pomisao i želja da će to biti puno, puno bolje u budućnosti. Treba samo raditi i raditi... Vi svi to dobro znate jer je vaš trud i rad rezultat vaših prekrasnih vrtova.
Pa da nešto i pokažem:
Ovo je oko moje zgrade gdje stanujem ( ima 6 stanova a ja se uglavnom sama brinem o tome uz pomoć mog vrijednog muža a samo ponekad i susjeda).
 
 
 
 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 01:42
Ovo je kutak za druženja svih susjeda, rijetko ali se dogodi kada je lijepo vrijeme.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 03:38

A evo i nekih lijepih biljčica, cvjetića za koje uvjek nađem vremena... Nisu sve u cvatu, neredovito slikanje ali ću pokušati uhvatiti ritam...

 
 
 
 Callistemon
 
 
 
Od Lantane, lantana:
 
 
  
 
Magnolija, ljiljani, albicija, palma, hortenzija,  amarilisi.. ogroman lovor koga moram krotiti, tu su i ruže, lagostremija, oleanderi, weigela roza, iberis ( slabo se vide, poslikat ću bolje)
 
Moja mandarina koja je dala čak jedan plod ( ali vrijedan)! Imam i kasnu, to je ova i mlađu, ranu, zasađenu ovo proljeće.
 
 
 
Ovo je mlada, rana, CHAHARA
 
Limun koji se treba orezati, formirati ( kako ste mi savjetovali u veljači), prilog jednog od susjeda:
 
 
Lonicera:
 
 
Rhododendron:
 
Clerodendron thomsoniae ( mislim da je to ta biljka?)
 
Krumpirov grm - solanum
 
Bijela datura:
 
 
Clematis ( trebao bi biti roza), hosta i kadulja:
 
 
Bijela kala ( obožavam ih!)
 
 
Delosperma roza ( imam i žute od ove godine):
 
 
 
  
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 03:43
Još nešto čeka za posaditi:
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 04:41
A i balkon mi je pun cvijeća.. Kako će sve izgledati u proljeće, vidjet ćemo...
 
 
 
 
 
Pieris:
 
 
Hoya  koja nikada nije cvala i baš sam žalosna..):
 
 
Gardenija ( nije baš  neka...)
 
 
Ovome neznam ime, dobila sam na dar od susjede iz okolne zgrade:
 
 
 
Ovogodišnja dipladenija:
 
 
 
Predivni, krupni, puzajući karanfili:
 
 
 
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 05:01

Za sada još par sličica sobnog:

 
 
 
 
Nova ljepotica u mom domu:
 
 
 
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 05:13
Za nastavak  sljede sličice sa Krka, iz Njivica sa ove pozicije:
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 07:31
Evo ja sam danas jureća ali svratila sam k tebi da malko vidim. Pa kućni okoliš ima ogromni potencijal. Prostor, biljke, koje su već posađene a i očito dobro susjedstvo, koje ti možda ne pomaže fizički ali vjerujem cijeni tvoj trud. Kutak za druženje jeThumbs%20Up
 
Kućno bilje je krasno a balkon već sad obećava popriličnom kolekcijom u važićima!ClapClapClap
Bravo za ovo do sad pokazano, čekamo dalje!Big%20smile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 07:54
Miro divno brines o biljkama

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 07:57
Lijepo Mira, puno prostora oko kuće, vidi se da se trudiš.
A i kućno bilje ti je prekrasno.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 08:11
Miro, pozdravljam te. Razumijem što znači željeti imati lijepo dvoriše i živjeti sa još pet stranara. Dok nisam doselila ovdje gdje sam danas isto smo samo mi sadili, kopali. I imali smo takve klupice. I uživali. Netko ispijajući kavu, a ja u uređivanju. Meni predivni dio života!
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 08:50
pa ti imaš prekrasan prostor oko zgrade, možeš tu napraviti i posaditi svašta, ajde razmisli o klematisu, oni su prekrasni i prava su navlakuša, nemožeš nikako ostati na jednomeThumbs%20Up kutak za druženje je jako lijep! jako mi se sviđaju stepenasti vrtovi!zanima me zašto ti je kala u grasti, ja mislim da se u Rijeci ne bi smrzla, ona se širi u zemlji.Tvoj balkon je pun cvijeća, vidim da si pravi cvijetoljubac, takvima mi je uvijek zadovoljstvo poslati cvijet! ako sam dobro vidjela i ciklama ti je unutra, ja moje držim vani i cijelu zimu cvate sve da uskrsa, prije 2 godine imali smo snijeg i poslje je smrzavalo, ja mislila odoše moje ciklame, a one nastavile kao da ništa nije biloThumbs%20Up i u NJivicama predpostavljam,imaš prekrasnu okućnicu. i da kolekcija sobnog bilja ti je za svaku pohvaluClapdrago mi je da si otvorila tvoju temu koju od početka mogu pratitiTongue
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 08:58
Svaka čast.Jesi ti spavala noćas?
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 09:01
ponovo sam pogledala tvoju ljepotu i vidjela da imaš kale i u vrtu! zaboravila sam spomenuti tvoju prekrasnu dipladeniju, moram je i ja nabaviti idućeg proljeća. karanfil ti je prelijepClap
tvoj krumpirko mi je tako neobičan, gust i žbunastThumbs%20Up
tvoja okućnica oko zgrade je zbilja prelijepa, vidi se da je uloženo puno trudasmile78
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 09:01
Ajme, ća si vridna, bravo!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 09:26
Mirice, baš me vesele slike koje su opisne i vrlo bogate biljkicama o kojima brineš!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 09:55
Nemoj biti skromna!
Pa tvoj vrt, cvijeće, sve u svemu, prekrasno.!
 Volje za sadnjom imaš , "roba" čeka, tak da i to bude jedan botanički vrt.
Samo naprijed!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:22
prekrašan okoliš! smile128
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:37
Pa šta fali tvojem vrtu,okolišu,baš je lijep,puno lijepih njegovanih biljaka,vidi se da ulažeš trud i da to voliš smile57smile55
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2010 u 12:56
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Svaka čast.Jesi ti spavala noćas?
 
Posebno ću odgovoriti Kiki-ko koja je primjetila da sam izgubila noć da bih vam, konačno nešto i pokazala, doduše to je još samo dio. Još koja noć i biti će slika ostalih vrtova.   Rekoh sebi - SAD ILI NIKAD i ode noć!!!!
Hvala što si pogledala moje biljčice!!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 90>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.