Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 58>
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 11:59

Nisam znala da postoje maćuhice trajnice, super je boja.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 15:49

Bigmamma , antonija - ovaj geranium pronalazim i pod nazivom krvavac, mada moram priznati da mi nije baš simpatičan taj naš naziv

Vilmač , Sarajka, baka , tikvić , Anaida- hvala na posjeti, lijepo vas je vidjeti u mom vrtu

OTOK, antonija , gioiaa , Anastazija - kad sam kupovala maćuhice rekli su mi da su to trajnice. Valjda me nisu zeznuli.

Moon - pogledat ću idućih dana u literaturi što kažu za rododendron. Nemam pojma što ću sa njim... Kad pročitam (tj. ako nešto nađem o njemu), napisati ću.. ja sam svog tek nedavno kupila. Samo ti davi, i ja svih davim kad me nešto zanima. Uz ostalo, zato smo i tu...

Triša - nakon ovih riječi mogla bih se i uobraziti...hvala Ti na lijepim riječima

niho - tebi moram posebno poželjeti dobrodošlicu, jer si ovdje čini mi se prvi put.

kontesaa - takmičiš li se sa bakom koja će upotrijebiti što kompliciraniji izraz? Šargopirgasta kažeš, ha? Wink Drago mi je da ti se sviđa..



Kako me danas iznenadio poštar. Natalija draga, da sam znala da ćeš mi poslati biljčicu, jutros bih te još više hvalila u temi Zadarske kave. Wink Hvala ti najljepša. Je li to roza poslušnica?



Evo što je kod mene danas aktualno:


-  čini mi se da se ova biljka zove ukrasni luk (Allium). Još nije procvao no uskoro hoće...




- za ovo ne znam kako se zove pa bih molila nekoga tko zna da napiše. Čini mi se da sam istu biljku vidjela i kod Korijenka




- to su vjerovatno neki karanfilići ali su dosta sitni, ovdje se vidi koliki su u odnosu na snježnicu (iberis)




- friško posađeni oxalis. Nadam se da će prezimiti...




- ne znam je li ovo pustinjska ruža. Imala sam je i lani, no nije prezimila.




- kod mene još ima narcisa u cvatu (ovih sitnocvjetnih)




- moja rascvjetana livada (dio koji nije pokošen)




- i na kraju jedva dočekan cvijet perunike. Čini mi se da su baš ova perunika i vlasnica Horti "krivci" što sam došla na ovaj forum..



smile78





Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 17:34
Imaš doista svakakvog cvijeća..... oni mali bijeli bi mogli biti karanfilići, slični su malim roza koji divno mirišu.
Krivac (parunika) je doista posebna....a iberis...Thumbs%20Up moj će valjda za koju godinu biti tako lijep i gust! 
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 17:52

Hvala Nataly. Rododendronu sam odrezala odcvjetao cvijet, još ima dva pupića, ne znam da li će biti grana ili cvijet, vidjet ću. Eto odrezala po svim uputama koje sam pronašla, sam pa što bude bit će.

Ovo je Delosperma, a neki je zovu pustinjska ruža. Ni meni lanjska nije prezimila.  Inače žao mi je što u Opatiji na sajmu nisam kupila još - bilo ih je i u drigim bojama
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 13:52

Baš mi je drago da ti je odmah prve godine procvala perunika. I kod mene su cvjetale tvoje ljubičaste, druge još izgleda žaluju za GK, treba im duže da se prilagode malo nižim predjelima LOL

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 07:16
I meni ovakava Hortičina perunika cvate! Jel ti uobičajeno visoka ili mini? Moja je mini, pa sad ne znam da li je zato jer je u hladovini ili je sama po sebi mini.
Sve perunike koje si vidjela kod mene na slikicama sam ti poslala, ako se koja nije primila javi mi pa ćemo krajem ljeta pošiljku ponoviti, ok?
 
Što se luka tiče - imam i takav kao tvoj i taj mi cvate, a onaj kaj ima velike kugle tek sada formira pupoljke.
 
A za katruže-božur, znam da ne vole presađivanje pa će možda trebati par godina da ti odluče cvjetati. Imam i ja par grmeka koji samo listove imaju, a dva grma će cvjetati.
Pusek!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2011 u 06:27

Rododendrom ti je prelijep, ali tvoji pakujci su me baš "izneredili"! Ako budeš uspjela skupiti sjeme od njih, sjeti se mene! Embarrassed

Time is something you can never get back..
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 13:44
Eh, da - ona crvena ruža kod mene je Ingrid Bergman. smile78
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
BLANKA C. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BLANKA C. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 16:43
 
 
  smile57
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 21:50
Nataly,prošetala sam Tvojim vrtekom,stvarno se ima što za vidjeti,rododendron je san snova,a one šaltirane maćuhice u toj boji nisam nigdje vidjela.smile80I još nešto ,imaš pekinezere,imam i ja ženku ,Bubyi i njenu prvu bebu,malog Astora,mješanca.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 22:23
Krasno je kod tebe Nataly, mene uvijek najviše oduševi  ono što kod mene ne ide, rododendron je prekrasan Clap
život je more
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 23:01

O drage moje gošće, uvijek me razveselite svojom posjetom i komentarima.

Baka - iberis sam lani podrezala nakon cvatnje da ga pomladim pa nisam baš očekivala da će ove godine biti bujan. Sada, nakon što ocvate ću ga opet djelomično podrezati.

Moon - još nisam stigla potražiti informacije o rododendronu ali mi se čini da sam jednom negdje pročitala da mu treba odrezati cvjetove nakon cvatnje

Horti - vidiš kako te "ogovaram" dok te nema...Wink Valjda će se moje perunike do druge godine priviknuti na tvoju klimu i obradovati te cvijetom.

Anaida - namjeravala sam izmjeriti visinu Hortine perunike ali sam zaboravila Embarrassed. Vidjet ćemo da li će tvoje perunike ovu godinu kod mene cvjetati. Ako mi nešto slučajno nisi poslala, znaš da ću ti se javiti...Wink Za božure mi je krivo da ne cvatu jer su posađeni predlani pa sam mislila da će me ove godine napokon obradovati..

Misty - "čujemo" se na pp

Blanka - nisam zaboravila na puzave phloxiće Wink

Silvestra - hvala ti na posjeti. Uživaj sa svojim ljubimcima kao što i ja uživam sa svojima...

Lantana - na isti način i ja promatram biljke kod tebe i ostalih cura, pogotovo me oduševe one koje kod mene ne uspijevaju



Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 23:11
englezice su super a maćuhica prvi glas da imaviše godišnja.sve skupa super
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 23:11
Porezati iberis? Kako? Samo vrškove?.Moj je viskok dvadestak centimetara.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 23:14

Za laku noć stavit ću par slika...


- ne mogu sa sigurnošću tvrditi koja je to biljka koja je procvala bijelom bojom, no pretpostavljam da je lewisia




- još uvijek cvatu neki puzavi plamenci






- mak čekam da procvate




- penstemon digitalis još nije procvao ali ima dekorativno lišće




- mislim da je ovo Potentila




- centaurea (različak) je otvorio svoj prvi cvijet




- procvala je prva Korijenkova perunika




- i na kraju kamenjar,  u kojem je situacija i dalje zadovoljavajuća



Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 00:19
Pa tvoj vrt je sav procvjetao, predivnosmile99

Što ti je sa božurom? Moj je pun pupova, ali mi se nikad ne otvore nego se osuše.Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 10:22
Situacija nije zadovoljavajuća, situacija je očaravajuća.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 10:44
opet san malo škicnula tvoj lijepi kamenjar! prelijepo ti je sve, već vidin đe ću po ljeti dolaziti uživati u cvijeću, mislin ono kad u mene sve bude spaljeno!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 11:21
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Situacija nije zadovoljavajuća, situacija je očaravajuća.


Potpisujem  Tongue.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 12:14
Prekrasne perunike, prekrasan kamenjar, uživala sam u krasnoj šetnjici!!!

Tvoj kamenjar u povojima je fantastičan!!!smile57
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3536373839 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.