Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtovi naših baka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtovi naših baka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 13:45
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 14:42
Dobila sam katalog Neckerman s nekoliko malih onih u kojima ima svašta. I odjednom ugledam ponudu ukrasnih kugli, točno onakvih kakve je imala moja baka!Big%20smile
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 17:58
Prekrasna tema i još ljepše sjećanje na jedan vrt.Vrt sa puno turskih karanfila,zijevalica,hortenzija,srdašca(dicentra),pakujac,sedumi A u bašči u gredicama sa povrćem se mogle i naći kadifice ,bosiljak, sedefet,crnika,mačkov rep,suncokret i još puno toga.Vjerovatno sam ljubav prema cvijeću naslijedila od nje na čemu sam joj zahvalna.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 07:25
Koliko god da se ja trudila oko svoga vrta, nikad mi ne može biti lijep kao bakin. Ne znam u čemu je čar jer moja baka i nema baš puno vremena oko brige vrta, inače se bavi poljoprivredom pa joj je vrt negdje na predzadnjem mjestu, tak da sam joj i dan danas zavidna kako njezine biljke izgledaju uvijek prekrasne. Recimo i do sobnih biljaka ne drži toliko puno, a sve joj buja i sve je ogromno i predivno. I nema neku tajnu za svoju unuku, samo mi je rekla jednom: Tanja, sve ono što radiš i što želiš da ti uspije radi sa velikom ljubavi!
Još uvijek ne razumijem jer svaka moja biljka pa ćak i korov vani ima posvećenu moju ljubav.
A možda je sve to tako zato jer je to ipak BAKIN VRT!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2011 u 15:40
joj curke hvala na ovoj prekrasnoj temi - najljepša sječanja
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 22:26
vrt moje bake nezamisliv je bez turskih karanfila, kadifica, crvenih i žutih tulipana te božura Heart
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 07:42

ClapTema budi nostalgiju,za jedno razdoblje puno ljubavi i ljepote.Moja baka, kao i sve bake imale su vremena za sve,Vrt moje bake,bio je dvorac moje slikovnice.Bilo je tu kadifica,božura,margaretica,hortenzija,a iz kuće dolazio je miris tek pećenog kruha.Dosta,mogla bi pisati,dugo,dugo.smile64

Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 14:13
A meni budi na cvijeće koje je u obliku srčeka u rozoj ili bijeloj boji. Danas to u okolici nigdje ne vidim, a ja bih to voljela imati. Patim 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 14:23
Yoyo, to ti je dicentra. U ovo doba godine obično je u prodaji (gomolji ili rizomi, ne znam točno šta)
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2011 u 14:33
SmileHvala, pogledati ću.
Na vrh
slavkakolovrat View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje slavkakolovrat Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 23:35
može mi netko pomoći gdje nabaviti bijelu hortenziju  
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 08:32
Divna tema,evo i ja se prisecam vrta moje bake koji je bio preplavljen ruzama,i uvek po nekoliko prevrnutih staklenki ispod kojih je oziljavala neke posebne vrste...Tu su bile i nezaobilazne pelargonije....pa u starim glinenim saksijama ogromni kaktusi....A u dnu dvorista veliko drvo lesnika cije smo plodove rado grickali ....Pa veliki povrtnjak sve uredno okopan....I sad mi je u nosu onaj divni miris okrecenog gonka,a asparagusi veliki da nemozes proci pored njih...Fali mi ta tisina,bezbriznost i njena velika ljubav...Cry
Na vrh
Jelle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jelle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2011 u 11:48

Mene dalije podsječaju na bankin vrt.

Na vrh
Sunburst View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunburst Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 20:09


Ovo je bilo glavno u bakinom vrtu. (kockavica/fritilaria) i ljubičasti klematis.


Fotke posuđene s neta.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 21:15
I ovo su "bakini vrtovi"







Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 15:03
Cimi, sve je sjajno ali suncokret je glavna faca...
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 16:10
a mene na bakin vrt podsjeća jedan cvijet za koji nemam pojma kako se zove, mi smo ga zvali ''žabica'' zato što kad ga stisneš na dnu on kao da otvori ''usta'', neznam kako bi ga drugačije opisala. Kao djete sam se obožavala igrati sa tim cvijetom, baš bi ga htjela nabaviti da se i moja curica poigra sa cvijećem, pa eto ako netko zna o kojem je cvijetu riječ bila bih jaaako zahvalna Big%20smile
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 18:59
Originalno poslano od člana snješkica snješkica napisao:

a mene na bakin vrt podsjeća jedan cvijet za koji nemam pojma kako se zove, mi smo ga zvali ''žabica'' zato što kad ga stisneš na dnu on kao da otvori ''usta'', neznam kako bi ga drugačije opisala. Kao djete sam se obožavala igrati sa tim cvijetom, baš bi ga htjela nabaviti da se i moja curica poigra sa cvijećem, pa eto ako netko zna o kojem je cvijetu riječ bila bih jaaako zahvalna Big%20smile


Zijevalica?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 20:36
Da, to je zijevalica.

antirrhinum majus , a mi smo ih isto zvali žabice.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
snješkica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 08:23
e to je to smile126hvala vam... sad se bacamo na potragu, na žalost u vrtu moje bake nema više žabica a i ne viđam da ih itko ima. Ali sa kad znam ime lakše ću ih naći. Hvala vam još jednom smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.