Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarne perunike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarne perunike

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Močvarne perunike
    Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 19:08
Mali prikaz moje kolekcije močvarnih perunika.

Iris sibirica



Iris sibirica Cambridge



Iris japonica Variegata



Iris wattii



Iris versicolor Kermesina (con ospite)



Iris pseudacorus



Iris setosa Nana ( I. hookeri, I. ssp. canadensis)



Iris setosa



Iris ensata



Iris foetidissima var. citrina



Iris lousiana "Purple blue"



Iris pseudacorus "Flore pleno"



Iris pseudacorus "Variegata"



Iris chrysographes Dark form



Iris ensata Emotion



Iris ensata Gipsy



Iris ensata Moonlight waves



Iris ensata Oase



Možda Iris laevigata?!? (biljka bez imena)



Ovo su moji novi hibridi:



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2010 u 21:22
Prekrasne su!
Ja imam jednu od žutih, ali mi zbog nje skoro patika završila u Dravi!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
matilda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2010
Lokacija: Krapina
Status: Offline
Bodovi: 540
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje matilda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 10:46
ne znam koji mi je ljepši. pravi ljepotani smile57baš mi je žao da nemam mjesta za jezero, pa da mogu uživati u njima uživo. Cry imaš li ti to možda rasadnik perunika?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 11:14
Imaš krasnu zbirku perunika i lijepo je da si nam ju pokazao.
Naročito mi se sviđaju Iris japonica Variegata i Iris pseudacorus "Flore pleno".

Vjerujem da ćemo od tebe vidjeti još lijepih biljkica, a prema tvom zanimanju i hobijima, mogao bi nas i dosta toga naučiti.

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 19:26
Iris ensata Aiogata



Iris ensata Fuji Yama



Iris ensata Rampo



Iris ensata Rose queen



Iris ensata Variegata


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 19:44
Hvala svima na ljepim rijecima.

@Matilda: U ovim se ljepoticama moze uzivati i kad nisu posadjena uz rub jezerca. Mogu se uzgajati i u vazi. Bitne stavari za uspjesan uzgoj u vazi su: supstrat mora biti stalno vlazan, ne smije se osusiti, mora imati kiselkastu reakciju i mora biti dobro strukturiran i plodan. Imam malu vrtlariju u kojoj cuvam svoju kolekciju a visak bilja prodajem.

@Cimicifuga: Hvala. Tjekom ljeta nisam imao puno vremena za sudjelovati u diskusijama na forumu ali nadam se da cu tjekom zime biti aktivniji.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 21:35
Prekrasna kolekcija...pravi ste sretnik...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 08:23
Clap dečkovi, prekrasne kolekcije, gotovi ste, navukli ste se. A koliko ih još ima...
,
Na vrh
llav View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje llav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 13:45
Sve čestitke, ovdje stvarno ima izuzetnih pimjeraka Thumbs%20Up
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 17:21
Koja prekrasna kolekcija!!!!!!!!!!!
 
Budem si i ja neko jezero izmislila, samo neznam gdje.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 20:59
Evo da se i ja pridružim sa par svojih vodenih vrsta...



Ovo je jedna divlja vrsta...



Iris sibirica



Iris ensata





Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 20:07
dado perunike su ti prekrasne smile71
baš sam htjela pitati mogu li opstati samo uz jezerce/vodu, ali vidim da odgovor već postoji, super
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2010 u 21:13
Natalija hvala,
perunike ne moraju biti nuzno posadjene uz jezerce. Sve se mogu uzgajati u obicnoj gredici koja se mora redovito i obilno zaljevati. Zapravo mnoge vrste koje spadaju u grupu mocvarnih perunika odredeno doba godine vole provoditi u susljim uvjetima buduci da potjecu (vecina) iz poplavnih podrucja.

@Baka bea: ja sam vec odavno bolestan  :D 
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2011 u 14:33
DADO MOLIM TE JAVI SE DA MI KAŽEŠ CIJENU JA BIH KUPILA NEKOLIKO BOJA OD TEBE AKO MOŽE? ZA OVAKVE PRIMJERKE NISAM NITI ZNALA DA POSTOJE ... smile39
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 20:33
Jel ti držiš Vrtlariju Kalići, i dali ima novih slika...pozdrav...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 10:57
Antun mocvarne se perunike tek sad spremaju na cvatnju tako da ce novih slika biti kroz par tjedana :)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 12:26
Prekrasne perunike. Neke  vidim prvi puta    .smile227
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 19:04
Imam jedno pitanje, stoji li tebi iris japonica u vodi?

Ja imam jednog posađenog u zemlju, dosta tešku i nepropusnu zemlju, i već drugu godinu ne cvate, da ga posadim u vodu?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 21:58
Ja iris japonica uzgajam u gredicama, ne drzim ga u vodi. Odgovara mu hlad (ispod nekog grma) nikako sunce jer izgori. Kao i za vecinu biljka koje potjecu iz Japana (djelom iz Kine) odgovara mu lagana zemlja, kisele reakcije pa u zemlju treba dodati dosta komposta ili treseta - ne odgovara mu tesko glinovito tlo. Inace pocne cvijetati nako 2-3 godine otkako je posaden na stalno mjesto (ne obozva presadivanje).
Na vrh
majstor76 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majstor76 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2011 u 17:01
Sto se tice vodenih irisa, imam divlju vrstu u ribnjaku i fino mi je cvjetala i dobio sam i sjeme. Posadjena mi je u kanti sa zemljom koja je u razini vode te je cijeli dan na suncu. Mislim da je to razlog zasto je mi uspjevala.







Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.