Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitanje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitanje

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2007 u 23:28
Ok,drugi tjedan idem pa javim kad.
Aglaja,Helin odgovor o ružmarinu je pod temom "ružmarin"Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 07:01
Fikus, nisu skupi, a prelijepi su i jako brzo rastu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 11:02
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Fikus, nisu skupi, a prelijepi su i jako brzo rastu.

   Da, i ja sam ih gledala. Morat ć bacit pogled na razmnožavanje.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 12:00
Helle, kako se zove ona biljka na tvom prozoru s dugim, sabljastim(?)listom u dve zelene boje (rubovi tamni, unutrasnjost svetla)?
Merci.
Aglaja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 12:20
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Helle, kako se zove ona biljka na tvom prozoru s dugim, sabljastim(?)listom u dve zelene boje (rubovi tamni, unutrasnjost svetla)?
Merci.

         Chlorophytum comosum variegatum = klorofit = zeleni ljiljan = biljka pauk = kordilija = airplane plant = spider plant =ribbon plant   Inače spada u čistače  zraka , a razmnožava  se vriježama  pa ako te zanima mogu ti dat vriježu.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 12:54
Imam je, Helle. Primila sam je nedavno na udomljenje. Ali sam je prihvatila tako prirodno, jer mi je poznata, da uopste nisam razmisljala o imenu. Sada kada je gledam (to je jedan veliki primerak sa puno mladih izbojaka) i razmisljam kako bi joj trebala jedna lepa viseca kosara i malo doterivanja, shvatim da uopste ne znam kako se zove.
Ipak, hvala na ponudi.
Pozdrav.
Aglaja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2007 u 13:07
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Imam je, Helle. Primila sam je nedavno na udomljenje. Ali sam je prihvatila tako prirodno, jer mi je poznata, da uopste nisam razmisljala o imenu. Sada kada je gledam (to je jedan veliki primerak sa puno mladih izbojaka) i razmisljam kako bi joj trebala jedna lepa viseca kosara i malo doterivanja, shvatim da uopste ne znam kako se zove.
Ipak, hvala na ponudi.
Pozdrav.

         Nije bitno ali ja sam ti Hele - po domači ,sa 1 L. Pozdrav
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 22:02
Nisam vam javila što ima novog s mojim praznim kutevima. Ovo je jedna strana ,
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 22:08
a ovo druga. No i ovo je privremeno jer nisam još skupila 2 biljčice od svojih , a dogovorili smo se i da čemo potrošit 300- 350 kn za veču dracenu, sobnu palmu ili sl Svaki dan proslinim na "DODATNA OPREMA" smile70


Ažurirao Hele - 23 Studeni 2007 u 22:16
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 22:17
Ja sam svoj puzavac omotala oko bambusovog (čini mi se) nižeg štapa pa jedno 3 puta... baš je postao tako efektniji i ne pitajte kako ga planiram razmotati! smile186

Ažurirao andrea01 - 23 Studeni 2007 u 22:17
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 22:19
Hele
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 22:40
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Ja sam svoj puzavac omotala oko bambusovog (čini mi se) nižeg štapa pa jedno 3 puta... baš je postao tako efektniji i ne pitajte kako ga planiram razmotati! smile186

   Imam i ja bambusov na ovom lijevom ali ga ne prodaju , bar ja nisam vidila, tako visokog. Bio je lijepo omotan ali su mu tu listovi otpali. Na desnom sam želila da je što viši, barem dok ne kupim neku višu cvječku.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2007 u 22:50
 Ima 3 puzavca - 1 na prvoj slici, a 2 na drugoj. Ako netko želi pelcer , naravno da nema problema - samo nek kaže. Lako se pelca - zato i imam 3.
Na vrh
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 22:37
[img[/img
 
Ne znam kako se zove ova biljka, ja sam dobila jednu veliku prije nekih 8 godina i od nje uzgojila prilično "primitivno" preko 10 novih. Lišće je sjajno, mekano, voli svjetlost, ali može i lagana sjena bez puno propuha. Imam ih na svim stranama svijeta. Ne voli pretjerano zalijevanje, voli prskanje, brisanje prašine. Najveću sam presadila samo jednom, i spremam se opet to napraviti na proljeće. Nije baš lagana, pa će mi trebati voljna muška ruka. Wink
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 22:50
Dracena reflexa variegata!
Na vrh
didi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje didi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2008 u 23:04
hvala, brži ste od službe za korisnike HT-a Wink
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:23
Sheflera, definitivno. Raste dosta visoko, gusta je, nije zahtjevna, a ne ide toliko u širinu koliko u visinu pa ispred nje možeš staviti još koji cvjetak. Budem ti uslikala svoju pa je stavim da vidiš kak je slatka Embarrassed
nema kruha bez motike
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 10:34
Evo moje ljepotice, imam još jednu manju, pelcala sam je od ove.
 
nema kruha bez motike
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 11:08
nema kruha bez motike
Na vrh
mila19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mila19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 11:52
Ako neko moze da mi kaze preporuku za biljku koja zahtjeva veoma malo svjetlosti,a da je pri tome neka puzavica,lozica i slicno?
Treba da mi stoji na vitrini,tako da ne moze nista sto ide u visinu.
I pitanje za  Shashu:Trazi li ova biljcica-puzavachuk,sto si postavila slicicu,dosta svjetlosti?
Hvala
P.S. Da li je nekome poznata biljka Epitremijum? Ako je neko ima,molila bih vas da stavite sliku.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.