Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - enrikova nona - moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


enrikova nona - moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 183184185186187 221>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2015 u 19:36
poslednja slika...grm sa pupoljcima...baš mi se dopada...šta je to...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2015 u 21:14
Originalno poslano od člana božur3 božur3 napisao:

A u pa kod tebe već stiglo proljeće! .)
A kod mene močvara...

I kod mene je mokro na sve strane, na ovim slikama se nevidi , čak sam pored nekog cvijeća koje mi je  na  najnižem dijelu iskopala zimus desetak rupa u koje se slijeva voda iz kojih ja svako malo grabim vodu i nosim u kanal da mi ruže i neke vrijednije biljke ne strunu  smile220
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2015 u 21:18
Originalno poslano od člana arčik arčik napisao:

poslednja slika...grm sa pupoljcima...baš mi se dopada...šta je to...

to je drvce drenjka, drenjule, drena, drijena ili kako ga već sve zovemo, kupila sam ga 2012. posadila i sad već ima stotinjak cvjetova, imamo u šumi par komada od kojih pravim kompot ili ga stavljam u rakiju, može se praviti i pekmez ali to je mukotrpno kao i od šipka, jako je dobar za probavu Smile
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 00:00
smile99drvce je prelepo...slikaj ga kad se cvetići otvore da vidimo kako izgleda...a džem od drijena je sigurno ukusan...mukutrpno jeste, ali se na kraju isplati...videla sam da na pijacu prodaju čorbu od šipka za kuvanje džema, ali je nikada nisam kupovala...pravim je sama i nikada se ne pokajem...jedan dan kuvam šiprak i pasiram ga, a drugi dan kuvam džem...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 06:54
Joj baš se trudiš darag, sigurna sam da će se sve to isplatiti kasnije u godini. Evo kod mene jutros baš steglo. 0 do -1, a taman sam mislila stiglo proljeće. Kupila baš jučer bijelu hortenziju za 49 kuna u PLodinama i mislila je odmah presaaditi u vrt, ali vidim da bolje ne još neko vrijeme..

kad će već jednom to lijepo vrijeme ....smile105
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 11:18
Originalno poslano od člana arčik arčik napisao:

smile99drvce je prelepo...slikaj ga kad se cvetići otvore da vidimo kako izgleda...a džem od drijena je sigurno ukusan...mukutrpno jeste, ali se na kraju isplati...videla sam da na pijacu prodaju čorbu od šipka za kuvanje džema, ali je nikada nisam kupovala...pravim je sama i nikada se ne pokajem...jedan dan kuvam šiprak i pasiram ga, a drugi dan kuvam džem...


slikat ću ga naravno, đem je prekrasan pravile smo ga mpm i ja prije dosta godina kao i od šipka međutim od kad je ona umrla pravim jednostavnije stvari smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 11:26
Originalno poslano od člana božur3 božur3 napisao:

Joj baš se trudiš darag, sigurna sam da će se sve to isplatiti kasnije u godini. Evo kod mene jutros baš steglo. 0 do -1, a taman sam mislila stiglo proljeće. Kupila baš jučer bijelu hortenziju za 49 kuna u PLodinama i mislila je odmah presaaditi u vrt, ali vidim da bolje ne još neko vrijeme..

kad će već jednom to lijepo vrijeme ....smile105

kod mene jutros mraz -1 , ali ja si nađem posla uvijek, kako nemam primanja a do mirovine mi nedostaje još nepuna godina dana a moram plaćati doprinose na poljoprivredu jesenas sam počela prodavati preko njuškala viškove sobnog cvijeća koje nisam imala gdje smjestiti, pa jagoda koje se šire kao lude, pa viškove lukovica, pa sadnice trajnica ide to mogu vam reći , nije neka zarada ali kupim si humus, nove saksije , nove biljke koje nemam, kratim si duge i hladne dane bolje se osjećam Wink evo i danas šaljem lukovice montbretie koje sam slikala ako netko ne zna kako izgledaju


što se tiće hortenzije i ja sam nekidan kupila bijelu hrastolikog išća ali sam ju posadila u saksiju , za sada.
ova mi je prezimila u temperiranom prostoru i evo već pupa


to je ovakva

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 11:33
Jučer sam promjenila zemlju jednom oleanderu( korjenje je pojelo svu zemlju) i ostavila sam ga vani nadam se da neće biti više jako niskih temperatura


a ovo je završilo na kompostu, moj asparagus koji je još proždrljiviji od oleandra , bolje gomolje sam posadila u novu zemlju a ostatak bacila


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 11:38
Pa to je baš lijepo, iako sam ja nova u vrtlarenju i dvorište imam tek od prošle godine sve više me obuzima vrtlarstva groznica! Baš se veselim ovoj mojoj hortenziji koju ipak treba još malo sačekati s predadnjom. 
Super ideja za dodatne prihode, a po koliko prodajete ove lukovice? Mislim da je jedna kolegica s posla pričala da bi ih uzela... Imate bijele možda? A božure, koliko ih silno volim a ima samo jedan crveni što je bio u dvorištu od prije. Tražim roza ili bijele... I isto tako bijeli hemerocalis...

Lp

božur
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 14:19
Imam samo ovu boju

ostalo na pp
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2015 u 20:01

Nona, lijepo si se ponovila sa sadnicama, a valjda bude jednom došlo i to lijepo vrijeme. Nadam se da tvoje biljke budu preživjele ovaj potop. Kaj se tiče žaba, možda ne bi bilo loše i time se baviti. Nekada je žabljih krakova bilo za kupiti, no sada više toga ne vidim u prodaji.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2015 u 10:52
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


Nona, lijepo si se ponovila sa sadnicama, a valjda bude jednom došlo i to lijepo vrijeme. Nadam se da tvoje biljke budu preživjele ovaj potop. Kaj se tiče žaba, možda ne bi bilo loše i time se baviti. Nekada je žabljih krakova bilo za kupiti, no sada više toga ne vidim u prodaji.

HugPoslije kiše dolazi sunce , što se tiće žaba imam jednu krastaću koju zovem čuvarkuća uvijek je negdje ispod kamenja pored kuće , kod sina u ložioni imamo cijelu porodicu nekakvih malih koje nediramo za sada , stariji sin je često i sada upravo u Kini službeno mogli bi dogovoriti i nekakav izvoz Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2015 u 10:54
Bez obzira na loše  vrijeme proljeće je pred vratima što vidim po biljkama kako onima vani tako i onima na prezimljavanju






<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 13:12
ovaj sukulentić mi je sladak a i podsjeća me na misku smile78

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2015 u 20:10
prekrasni sukulentic...bas je simpa mali tako...dugo nisam ovdje bila ljepo je obici te....smile73
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 13:58
Vidi se da je sretan kod tebe
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2015 u 19:07
Sa veseljem i radošću došetala sam i do tvog vrta...
Sjetim se često tvoje crvene djeteljine koja se sakrila,ali nadam se skorom viđenju...
smile79
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2015 u 21:23
Ostavljam ti trag , bila sam potiho , nisam te htjela smetati !
Vidimo se opet !
                                        smilie_winke_015.gif
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2015 u 20:56
sve vas pozdravljam današnjim poklonom za rođendan, baš zgodna ideja zar ne Wink

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2015 u 12:51

sa malim zakasnjenjem....Heart
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 183184185186187 221>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.