Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lopoči: upute za sadnju i uzgoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lopoči: upute za sadnju i uzgoj

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lopoči: upute za sadnju i uzgoj
    Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 20:54
Pozdrav svima, kupila sam jucer u Konzumu bratu lopoč, on je odusevljen njima a inace nema pojma o biljkama a ja ne znam nista o lopocima, pa me zanima dal mi mozete pomoc, sta dalje. on je u nekom pjeskovitom supstratu u posudi a ta posuda je u vodi. jel mozemo ga presadit u neku ukrasnu staklenu vazu i drzat ga u stanu? i kako da to napravimo? Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2011 u 20:05
imam ti ja ove obicne lopoce viska roza su skoro bijeli i snjezno bijele pa ako hoces mogu ti poslat :))
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 07:00
Pošalji adresu na PP, nešto ćemo smisliti.
Imamo loopče u jezercu no neznamo u kakvom je stanju korjenje.
Na vrh
lopoč-lokvanj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lopoč-lokvanj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2011 u 19:18
ma nije vazno bilo kakav mali
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 21:55
LL, a kakav bi ti gomolj?
Na vrh
lopoč-lokvanj View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lopoč-lokvanj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2011 u 21:25
pozz mislim napaviti malo jezerce e treba mi jedan mali omolj skroz mali pa ako ko ima viska ili slicno pa ce mo se dogovoriti
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 18:11
Pa,nemam sliku,tek su doputovali gomolji.Iz Tajlanda,da.Aukcija na Ebayu.Ovi,koji su već došli,su u super stanju,jedri,zdravi,sa par sitnih listića na vrhu.Trenutno u vlažnom perlitu u špajzi,na oko 10 stupnjeva.Kad procvatu,onda slikam!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 17:35
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Hvala ti,previdjela sam link.
Doma su Blue nang kwag i Corolata,a dolazi ih još 10,nasumce odabranih.Bili su vrlo jeftini,a i volim iščekivanje.Navodno da su u tih 10, i dnevni i noćni,raznih boja.Imam samo žuti,tak da,kakvi god bili,ja zadovoljna.


Super, baci koju sliku!

Onda pretpostavljam da si iz Thailanda!
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 16:41
Hvala ti,previdjela sam link.
Doma su Blue nang kwag i Corolata,a dolazi ih još 10,nasumce odabranih.Bili su vrlo jeftini,a i volim iščekivanje.Navodno da su u tih 10, i dnevni i noćni,raznih boja.Imam samo žuti,tak da,kakvi god bili,ja zadovoljna.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 13:10
Originalno poslano od člana rain rain napisao:

Kreos,Dado,molim vas malo više info o prezimljavanju tropskih lopoča.Da li ih spremate s teglom u kojoj su rasli,ili vadite gomolje?Idućih dana mi stižu gomolji tropskih lopoča bez zemlje,samo u vlažnom okruženju.Da li bi bilo pametno da ih do zatopljenja čuvam u vlažnom perlitu,na oko 10 stupnjeva?Kad bi ih bilo dobro staviti u teglu s vodom,pa na prozor?
Glavno da lopoči stižu,a ja nemam pojma kaj sad s njima ;-)


Pozz!

Svoje gomolje sam prezimio po 'Landon' metodi, Btw: Ken Landon- jedan od najpoznatijih oplemenjivaća tropskih i hladnovodnih lopoča današnjice!

Prezimiili su svi, cca 20 kom samo je jednog pojela plijesan!

Imaš već link gore, al evo ponovo!

http://www.internationalwaterlilycollection.com/LandonMethod2010.html

 Gomolji kad stignu možeš staviti u staklenku i na prozor, pa dok voda vani bude iznad 20°C ih možeš zasaditi u jezerce.

Koje si sorte naručio/la ?

Moja dva trenutnona prozoru!




Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 11:25
Kreos,Dado,molim vas malo više info o prezimljavanju tropskih lopoča.Da li ih spremate s teglom u kojoj su rasli,ili vadite gomolje?Idućih dana mi stižu gomolji tropskih lopoča bez zemlje,samo u vlažnom okruženju.Da li bi bilo pametno da ih do zatopljenja čuvam u vlažnom perlitu,na oko 10 stupnjeva?Kad bi ih bilo dobro staviti u teglu s vodom,pa na prozor?
Glavno da lopoči stižu,a ja nemam pojma kaj sad s njima ;-)
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2011 u 00:15
Mi smo lopoče iskopali na jezeru Jegeniš, transportirali smo ih u plastičnim kantama i prije sadnje smo za njih zavezali ciglu i bučnuli smo ih u jezerce. Svi su se primili i rastu i cvjetaju godinama.
Čini nam se da kanta i cigla daju jako dobre rezultate.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 12:42
Evo par slika gomolja!







Mali gomolj veličine zrna graka u staklenci na prozoru!




Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2011 u 17:34
onda stvaro svaka cast! :)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2011 u 16:22
Bez dodatne rasvjete! Samo su bili na južnom prozoru!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 19:25
Ljepo su ti izrasli lopoci. Nisam jos stigo pogledati one filmice za koje si stavio link jer mi steka net. Da li si koristio neku dodatnu rasvjetu za forsiranje?
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 13:18
Ovogodišnji tank u kojem sam forsirao gomolje !





gomolj prije stavljanja u vodu temp vode 25°C


2 tjedna kasnije


poslije 8 tjedana, prije presađivanja




lopoči vani u kaci



Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 15:05
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Kreos da li znas neku metodu za forsirat gomolje tropskih lopoca koje nece proklijati? Ja imam vec dvije godine par velikih gomolja koji necenikako da se probude :(.


Znam da su manji gomolji veličine oraha, puno vitalniji i daju više biljčica, od starih i velikih gomolja!
Po netu sam vidio da stari gomolji, ali koji su ispijeni šta se pohranjenih rezervi u samom starom gomolju tretiraju, kao i mladi, mali gomolji, samo im za formiranje mladica treba i do 6 mjeseci!

Moji koji su u fazi mirovanja imaju na sebi male formirane listiće i kad bi ih stavio u vodu temp 20+ °C krenuli bi odmah s rastom!
Čak sam primjetio da je St. Louis Gold  nastavio s laganim rastom na temp 12°C u podrumu gdje prezimljuje 'Po London' metodi!

http://www.internationalwaterlilycollection.com/LandonMethod2010.html
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2010 u 14:00
Kreos da li znas neku metodu za forsirat gomolje tropskih lopoca koje nece proklijati? Ja imam vec dvije godine par velikih gomolja koji necenikako da se probude :(.
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2010 u 22:36
Ja sam svoje iz plastenika stavio u vanjski bazen tek u 6 mjesecu, i 'žuti' je cvao do sredine desetog mjeseca!
Meni je ova prva godina, šta se tiče tropskih lopoča
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.