Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Vodene biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nelumbo nucifera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nelumbo nucifera

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nelumbo nucifera
    Objavljeno: 07 Lipanj 2017 u 06:16
Prvi pupoljak

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2016 u 21:59





Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 06:20
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Bravo za pup! 
Kod mene još nema zračnih listova, samo plutajući, iako su na suncu cijeli dan.

Prihranite ih malo s dusicnim gnojivom.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2016 u 20:36
Bravo za pup! 
Kod mene još nema zračnih listova, samo plutajući, iako su na suncu cijeli dan.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2016 u 17:57
Sa zracnim listovima polako se pojavljuju inprvi pupovi.



Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2016 u 11:11
Hvala! Zbilja si brz s odgovorima!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2016 u 10:58
1. Prezivjet ce.
2. Ne
3. Ne
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2016 u 09:55
Moji su lotusi već krenuli s mladim izbojima. Jučer sam ih pažljivo razmotala (jednog sam slomilaEmbarrassed), odstranila sam sve što je bilo trulo. To sam napravila zato jer sam primijetila neke bijele okrugle bubice koje mahnito trče posvuda u vodi. Nakon razmatanja rizome sam dobro otuširala toplom vodom i posadila u novu zemlju (nisam doma imala vrtnu pa sam ih privremeno stavila u kupovnu). Danas ih imam namjeru nositi u školski vrt. Posadila bih ih u teglu promjera 25cm i zajedno s njom stavila u veliku, duboku teglu s vodom promjera oko 60 cm. Razina vode iznad rizoma bila oko 20 cm. Ovo im je druga godina pa mislim da bi im to bilo dovoljno. E sad pitanja:

1.  Koliko dugo rizom može biti bez vode i hoće li preživjeti bez zemlje i vode u plastičnoj kantici put do škole (cca pola sata)?

2. Moraju li se rizomi podijeliti svake godine?

3. Je li još prehladno da ih ostavim vani preko noći?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2016 u 12:12
Ok, hvala na pomoći!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2016 u 08:46
Crnilo nije problem, ono predstavlja lotos koji je zario i palio ove vegetacije. Sastoji se od rizomani korijennja koji budu strulili. Sve bijelo je buduci lotos koji ce krenuti u proljece.
Vodu ne treba mijenjati, lotos sto manje uznemiravati "citaj: ceprkati, premjestati, itd"
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2016 u 23:50
Hvala ti, Kreos, na brzom odgovoru. Ovom svojom slikom si me umirio jer vidim da je to crnilo prisutno i kod tvojih lotusa, dakle, normalno je. Ona napuklina nije opasna? Vodu ne treba mijenjati tijekom zime?
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2016 u 20:52
Andina , sve je super i nemoj nista dirati. Nemoj ih premjestati a ni ounonhendlati s rizomima jel ovo bijelo sta se vidi sklupcano, isprepleteno su ti rizomi koji su se formirali krajem sezone insluze tvom lotosu da prezimi u fazi mirovanja, da bi u proljece povovo krenuo.
Izuzetno su krhki i jako lako pucaju. Ako puknu, lako voda ulazi u zracne kanale i rizom moze jako lako istrunuti.

Ovak to zgleda kad ja krajem 3 mjeseca prevrcem kace i razdvajam rizome


Ovo crno je korijenje koje je posluzilo svrsi u prethodnoj sezoni i raspada se. Ne smeta nicemu
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2016 u 20:43
Kako ja nisam ovo prije vidjela?! Svaka čast, Kreos, predivan cvijet!

Danas sam kontrolirala lotuse koje sam posijala prošle godine u svibnju i imam gomilu pitanja za znalce. Jesenas sam ih spremila u plastičnu posudu, pokrila poklopcem i stavila u negrijanu drvarnicu (u prizemlju zgrade). Vode je bilo tek toliko da pokrije korijenovu balu.
 

Krajem rujna moji su lotusi imali ovakve rizome:

Sada izgledaju ovako:


Puno je korijenja pocrnilo i imam dojam da trunu. Je li to normalno? Ovih je dana bilo dosta hladno, temperatura u drvarnici oko 3 stupnja. Je li im prehladno? Ima li smisla da ih držim u kupaoni koja se grije samo kad se kupamo?

Primijetila sam i da jedan rizom ima nekakvu napuklinu:

Trebam li ga odstraniti? Trebam li promijeniti vodu s obzirom da su to sijanci mlađi od godinu dana? Unaprijed zahvaljujem na svakom savjetu!

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 18:52
Meni jedan od najljepsih kultivara.
N. 'Empress'



Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2015 u 16:44
Super izgledaju,
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2015 u 16:35
Kreos, tvoji su lotusi zbilja prekrasni. Ponovno mi daješ poticaj za uzgoj tih predivnih biljaka. 

Evo kako napreduju moji ovogodišnji sijanci. Ovdje je teglica s dvije biljčice, a ostale dvije su u jezercu u školskom vrtu. Poslikam ih kad odem u vrt. Ovima sam zadovoljna. Sunca je bilo u izobilju, a nisu se "skuhali". Možda im je posuda premala, no ljetu je ionako kraj. Dogodine ću im osigurati neki bazenčić.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2015 u 07:27
Konacno Nelumbo sp. komarowii.

Lijevo, slikano 21.06.2015. N. 'Green Maiden', s 2 cvijetna pupa. (Zasadjen 1 rizom)

Desno 3 sjemenke Nelumbo nusifera 'Komarowii'



Dasasnje stanje

Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2015 u 17:36
Nelumbo 'Baby Yellow' i sjemene cahure.





Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2015 u 18:18




Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2015 u 12:07
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.