Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Razmnozavanje ficus bendzamina by Monk
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Razmnozavanje ficus bendzamina by Monk

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:13
Sanja, reznice su ti se ozilile tokom samo jednog (nepunog) dana?
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2008 u 21:17
da, u tome je problem i to me brine Unhappy

stavila sam u prozirnu bočicu (staklenu) u prozor. sad od toga sigurno neće ništa biti..

nisu pustile sad ne znam kakvo korijenje, već svaka po dva malena al to je to

sad ću popikati kao što mi je cura  rekla, al ne znam...
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2008 u 17:37
prebacila sam u zemlju jučer...ali danas mi to ne izgleda dobro, jedna je malo požutila, ova druga se bolje drži...

stavila sam ih blizu prozora...možda prežive
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 17:36

Sanja reznice idu u tamnu posudu i kad se pojave bele tackice sadi se u zemlju, a desava se da otpadne neki listic dok se ne ucvrsti i neverovatno je da poceo da pokazuje znake korenja za jedan dan .

Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 19:20
pa kad vam kažem Unhappy

pojavile su se... pa ne bi lagala...već je posađeno... moj je fikus onaj neki minijaturni , izgleda kao bonsai, ali mislim da nije.

javit ću vam kroz par dana kako i dali se primilo..i meni je to bilo čudno...al kad je pustilo sitne bijele , šta da radim.


Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 20:04
Sanja, nije baš previše vjerojatno da su ti reznice za jedan dan pustile korjenčiće. Vjerojatno te prevarili končići grančice koji se ponekad malo odvoje. Inače Benjamin pušta žilice po dijelu stabljike koja je uronjena u vodu, a ne na samom završetku reznice.
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 20:14
sad je gotovo 

ali ako se primi, ja ću Heart
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 21:43
Ma primit će se, samo pozitivno razmišljaj. I daj ga makni od prozora ako je prejako sunce. Neka bude na svjetlom mjestu, ali ne na izravnom suncu
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 23:06
nije direkt na suncu, blizu prozora je,al ga zaklanja jedna veča biljka,tako da je taman zaštičeno ,ima dosta svjetla


Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 17:36
Onda samo održavaj zemlju vlažnom i prati situaciju. Čim počne puštati mlade listiće (kroz cca 1 mjesec) znaš da si uspjela
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 19:36
Ja kada razmnozavam benjamina uzmem dvije grancice koje upletem i tako ih stavljam u plasticne case od jogurta i drzim na tamnijem mjestu. Mnogo dobro izgleda kada su grancice u dvije nijanse(sareni i zeleni ili tamno zeleni-svijetlo zeleni).smile127
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 10:05
A u kojem mjesecu radite reznice benđija?
prosinac ili lipanj ili je svejedno
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 08:50
joj, tek sada vidim ovo pa ću s vama podjeliti svoje iskustvo s benjaminom...bilo je to prije 3-4god, moji susjedi su imali prekrasno, veliko stablo benjamina i svaki dan prolazeći razmišljala sam kako bi i ja htjela takvoga...po danu mi bilo nezgodno otkinuti pelcer da me netko ne vidi i onda jednom kasno sam se vraćala doma otkinem ja ništa manje nego tri grančice oko 10ak cm i kako je bilo kasno stavila sam ih u vodu,nekoliko dana kasnije u zemlju (ne sjećam se više jel su imali korjenčić) primio mi se samo jedan i baš je lip, eto jučer sam odrezala jednu grančicu i odmah s njom u zemlju, možda bi ipak tribala prvo u vodu, a?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 08:57
meni s vodom nikad nije uspijelo, uvijek mi je istrunulo, a u zemlju dok sam stavila i još stavila povrh prozirnu vrečicu ,samo treba strpljenja mjesec- dva.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 09:07
znam da za njih stvarno triba strpljenja...danas kad dođem s posla oblačim ga u vrećicu kao i hibiskus pa nek tjera.
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 09:30
meni bez problema reznice puste žile u vodi,uvijek ih stavim u čašu od jogurta,čak i narastu koji cm.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 09:34
Velim da meni nije uspijelo sa vodom, svako ima drugačiji način, probaš ide ide neide neide i nađeš si najidealniji.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 09:39
curke, možda mi se oni put primio jer sam ga kradom upelcala?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2009 u 11:44
pa vele da ukradeno bolje raste i cvjeta ( to ne znači da idemo krasti po vrtnim centrima smile157)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.