Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 24>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:56
Do sada nisam ni znala da imate privatni etno muzej. Wink
Znači ovo ljeto proširit ćemo područje zanimljivih tema (da ne budu samo biljke) i razgledavati etnografske zbirke, jedva čekam..Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 14:13
Prošetala sam u tvojoj temi kroz tvoje mjesto i uživalasmile71Posebno sam uživala u biljkama koje rastu tu i tvom širokom znanju o njima,i etno zbirci koju bi zaista sebično trebali čuvati od zaborava!Hvala ti na ovomesmile78
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:01
Mira 021 - drago mi je da si uživala u šetnji. Nije baš da sve znam, što ne znam - snađem se za informacije, jer bi vam što vjernije htjela dočarati svaku sliku ili podatak o kojem pišem. Hvala ti!Hug
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:18
Večeras sam pripremila nekoliko slika također iz kulturno - povijesne zbirke. One će vas možda iznenaditi jer ne pripadaju stvarima koje su koristili stanovnici ovog kraja, nego potječu iz Afrike i Srednje Amerike. S obzirom da te stvari ne pripadaju klasičnom etno muzeju, za njih se namjenila posebna prostorija pod nazivom ODJEL KULTURE STRANIH NARODA.
Predmete je poklonio doktor Guy Paić, a skupljao ih je na svojim putovanjima (jedan od najrenomiranijih hrvatskih znanstvenika na području nuklearne fizike i jedan od najcitiranijih hrvatskih znanstvenika uopće). U Liču su on i njegova pokojna supruga Arlette Ambrožić-Paić, nekad poznata novinarka tjednika Svijet i Studio, kupili kuću.

- tanjur iz Maroka




- Senegal




- nadgrobni spomenik




- Indonezija




- vrač polučovjek - poluživotinja (Tanzanija)




- bakrena posuda za čuvanje maslinovog ulja




Do idućih slika šaljem lijepi pozdrav. Nadam se da će vam se svidjeti i današnje slike. Tongue

Smile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 21:56
  1. Svaka čast majstorice, ovo je jedna prekrasna reportaža o tvom kraju! Clap
život je more
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 22:48
Prekrasno je prošetati ovim stranicama. Pogotovo za mene koja dugo pamtim, pa neke od tih eksponata sam kao malo dijete vidjela i zapamtila kod moje bake u Sloveniji....

Slikaj i dalje što više, lijepo je pogledati sve, a pogotovo podsjetiti se.....

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 23:20
Skoro sve one spravice što si stavila u zadnjim slikama smo imali i ja sam kod prabakeHeart radila na njima.

U stap se koristio za  mlijeko (pravljenje  putera), spravica za prženje kave,.... baš si me vratila u djetinstvo.Hug

A moj djed je bio sveznajući talentiran maistor ( zidar, tesar i sve što muški mogu rukama od zanata raditi), s tim je zarađivao kruh.Smile
Na žalost umro je jako mlad i upoznala sam ga preko radova.Cry


 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 07:06
Nataly - u Liču nema čega nema!! Svijet u malom.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 17:22
Lantana - hvala ti na lijepim riječima. Ne znam da li pročitala u prijašnjim postovima, ali jednom si me pitala "a gdje je taj tvoj Lič?". Te riječi su dugo odzvanjale u mojim ušima, pa si eto, jedan od "faktora" koji me naveo da otvorim ovu temu...Hug

Lora i Smrcko - drago mi je da ove slike bude lijepe uspomene u vama (osim činjenice da Smrcko je upoznala djeda samo preko radova) Hug

Anaida - jednom ćeš valjda svratit u to malo misto, na nekom od proputovanja Hug
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 17:26
I za kraj priče o kulturno - povijesnoj zbirci, predstavit ću vam treću prostoriju tzv. povijesni odjel. Iako se ustvari radi o sličnim slikama, na svakoj od njih je neki detalj koji možda nije vidljiv na prethodnim.... uživajte!



















Tongue

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 18:48
Nataly, zahvaljujući tebi otkrili smo nevjerojatno mjesto.
Pa i neke društvene novosti ( za nas) ovo o Arlette Ambrožić Pajić i suprugu.Meni je naravski ona poznatija.Embarrassed
A soba u muzeju.... kao da sam se vratila u doba od 3-5 godina starosti kad sam živjela ovdje ukući do moje i spavala u noninoj spavaćoj sobi. Samo su bila dva kreveta i dva noćna ormarića! Big%20smile
Naravno stol i stolice su bili dolje, spavaća gore.
A singerica.... e takvu je pak imala moja baka.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 21:13
Hvala baka na pohvalama, lijepo ih je čuti....
A prostorije ove zbirke iznenađuju mnoge koji su ih posjetili, jer od tako malog mjesta ne očekuju tako lijepo uređen etno prostor...
smile78
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 21:29
Lijepa je i ova reportaža, sad znam gdje je Lič i čega sve tamo lijepoga ima. Samo nastavi, kad čovjek ima volje uvijek se ima što pokazati. Clap
život je more
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 13:01
jos jedna predivna setnja
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 13:21
Volim etno zbirke jer nekako najbolje dočaravaju i govore o ljudima na tim prostorima. Clap
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 09:27
Lantana - hvala na podršci

gioiaa - nadam se da ću i ubuduće imati dovoljno zanimljivog materijala da vas privuče na ove stranice

mimar - zaista, ništa nam, kao ti predmeti, ne može vjernije dočarati život na nekom prostoru

Hvala vam što svraćate u moj kraj..Tongue
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 10:25
Jednog ljeta, kada je kod nas bilo neizdržljivo vruće, švrljali smo po Gorskom Kotaru, pa smo tako obišli i Lič. Vratili smo se onom cestom kroz polje i šumu prema Novom Vinodolskom.
I još nešto - imam doma isti takav stakleni vrč kakav je na stolu na tvojoj  slici

Baš si nam lijepo slikom  i riječima opisala svoje mjesto.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 11:00
prekrasna reportažica! hvala!Tongue
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 11:26
Nataly lijepa reportaža, nisam ni znala da tako nešto zanimljivo ima u našoj blizini...Morati ću kad zatopli, prvo do tebe i tvog vrta, a onda pogledati etnografsku zbirku....
Kad je već riječ o zanimljivostima G. Kotara moram napomenuti da u blizini postoji i Muzej žaba. Naime u Lokvama je  taj zanimljivi muzej koji sam ovog ljeta posjetila na nagovor moje prijateljica iz Holandije...Vrlo je zanimljivo i imam nešto slika pa ako dozvolite stavila bi slike ovdje, umjesto da otvaram novu temu....smile89
sutra je novi dan
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 11:56
Hej Natali ova soba, kuhinje, ili što već je je zaista vrijedna u zbirci, a i vrijedna pažnje. Starinski prekrivač je predivan, imam i ja jedan od moje none, zaista to sve moram vidjeti uživo.
Eto zahvaljujući tebi mi neki ćemo sigurno posjetiti vašu zbirku i Lić.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,641 sekundi.