Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  123 24>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lič (Gorski kotar)
    Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 15:02
U ovim zimskim danima, kada nema toliko slika iz naših vrtova (pogotovo kontinentalnih) odlučila sam da vas odvedem u šetnju mojim mjestom. Neće to biti samo slike mjesta kakvo je danas nego ću vas ukratko upoznati sa događanjima kroz godinu te ponešto i iz povijesti Liča.
Neke informacije biti će vezane i uz Općinu Fužine, kojoj Lič i pripada. Nadam se da će vam biti zanimljivo, mada neće biti puno materijala.

Pa krenimo.....

- najprije da Vam pokažem gdje se nalazi Lič kad gledamo kartu TZ Općine Fužine



- svima želim dobrodošlicu




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 15:05

- pogled na Ličko polje (ne Ličko iz Like nego Ličko iz Liča - mnogi brkaju pa sam morala objasniti za one koji ne znaju) i mjesto Lič koje se nazire u daljini ispod brda. Cesta koja se vidi na lijevoj strani slike, vodi kroz polje i šumu do Novog Vinodolskog. U donjem dijelu slike je svetište Majke Božje Snježne.



- priroda u ovim zimskim danima izgleda trenutno ovako:



- to bi bilo sve za dašnji uvod, ostaje još "šećer na kraju" - srnjak




Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 15:12
prelijepo, šećer na kraju je ova srna, ovaj put uslikana savršeno!
volim upoznavati nove krajeve, pa makar samo preko slika! samo naprijed!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 15:37
Hej draga, pa to je i cilj teme, o svakom našem mjestu ukratko i ono najvažnije, iako su po mene najvažnije slike, jer tko želi opširnije čitati o nekom mjestu može naći ako želi.
Dakle odlično odabrano, veselim se nastavki i slikama Liča kroz razna godišnja doba.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 16:00
Bambi je prekokrasan, ali još je ljepši dok miriši u loncu.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 18:49
Nataly, ti si  šaptačica jelenima ili je on profesionalni maneken!!
 Slika je lijepaaaaaa!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 18:57
smile227Predivno. I lijepi uvod....ClapClap
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 19:07
antonija, Triša, gospina trava, Lovro (baš sam se nasmijala na naziv šaptačica jelenima) i baka - iznenadile ste me brzinom vaše posjete. Hvala vam.
Da ne bi bilo zabune, odmah idem nadopuniti naziv "šećerka" u mojem prijašnjem postu - to je srnjak.

Tongue




Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 19:09
Na lijepom mjestu živiš Nataly a šećer koji si nam ostavila za kraj ovog dijela reportaže u pravom smislu riječi je šećer Clap ! Ja se vjerovatno ne bih snašla slikati koliko bih blenula da se susretnem s ovakvom ljepotom LOL...Ovoj srnici želim dug život Big%20smile...
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 19:17
Ivna, u svojoj temi Gorski vrt, odmah na početku sam napisala da meni u vrt svakodnevno dolaze srne (2 ili 3 kom). Jednostavno se naučiš da su blizu tebe, pa se ne iznenadiš u tolikoj mjeri. No, unatoč tome svaki put se raznježim kad ih vidim.
Tongue




Na vrh
Fany54 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2946
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fany54 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2011 u 19:34
predivno natali baš si nam lijepo prikazala svoje mjesto i okolinu a ova srna na kraju je baš prelijepa, vidise netaknuta priroda čim ove životinje dođu tako blizu tvom vrtu, nekada se to dešavalo i kod mene a sada više ne jeste ljetos zalotao jedan zeko ali to se dei veoma rijetko industrija uništi sve.

i još jednom

Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2011 u 07:08
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Na lijepom mjestu živiš Nataly a šećer koji si nam ostavila za kraj ovog dijela reportaže u pravom smislu riječi je šećer [IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" /> ! Ja se vjerovatno ne bih snašla slikati koliko bih blenula da se susretnem s ovakvom ljepotom [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />...Ovoj srnici želim dug život [IMG]smileys/smiley4.gif" align="absmiddle" alt="Big%20smile" />...


A ja velik lonac.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2011 u 20:45
Fany54 - nažalost industrija kod svih nas ima utjecaja na prirodu

gospina trava - iako nisam vegetarijanka, teško mogu zamisliti da će životinja koju gledam, završiti u loncu. Ustvari, ja o tome ne želim razmišljati jer bi reakcija mogla biti Cry Neka nama Bambi trči još dugo po šumi.....
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2011 u 20:56
U lijepom kraju živiš,srndać je cukreni,dobro si ga uslikala,i kod nas su sve rijeđi u prirodi.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 17:02

mali kaktus - hvala Tongue, a što se tiče srna izgleda nažalost da je kod svih ista situacija..
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 17:18
S obzirom da je ovo cvjetni forum pokazati ću vam (u nekoliko navrata) neke od biljaka koje rastu na livadama Liča, Ličkog polja i okolnim brdima. Pokušati ću napisati i nazive tih biljaka, ali ne garantiram da su točni jer nisam stručnjak. Slobodno me ispravite ako pogriješim.
S obzirom da se Lič nalazi na granici gorskokotarskog i primorskog područja, kod nas rastu i neke mediteranske vrste.

- galanthus ili visibaba




- anemone nemorosa ili obična šumarica




- clematis vitalba




- polygonatum multiflorum ili Salamonov pečat




- asphodelus albus ili čepljez




- lilium ili divlji ljiljan




Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 17:27
prelijepo cvijeće raste u tvome lijepom kraju!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2011 u 22:42
Nataly, pa ti niti ne moraš imati svog vrta, izađeš u prirodu i okružena si prekrasnim cvijećem Approve !Moram priznati da su me ovaj clematis vitalba i čepljez najviše oduševili Clap
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 08:05
Antonija - nekih vrsta cvijeća ima sve manje (kao npr.ljiljana - nisam čak sigurna da li su zabranjeni za iskopavanje)

ivna - clematis meni ipak na slici izgleda dojmljivije nego u prirodi, a čepljez je lijep i već ga imaju neke cure na CIF-u. Nadam se da će im cvasti. Ja ga kod kuće imam posađenog na tri mjesta ali mi je samo na jednom prošle godine cvao.

Tongue
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 08:32
Nastavak slika biljaka u mojem kraju.


- omphalodes verna ili modrica




- iris




- Paris quadrifolia ili Petrov križ




- taraxacum officinale maslačak




- paprat




- primula vulgaris ili šumski jaglac




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.