Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kada i kako sijati?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kada i kako sijati?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 12:50
ukoliko imas toplu prostoriju sa puno svijetla, znaci idealne uvijeta za sijanje slobodno možes posijati!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 21:01
Arwen, sad je pravo vreme za setvu muskatli.

Bas sam juce posijala nekoliko crvenih i belih. Evo i uputstva koje sam sledila. Dobila sam ga uz semenke.

Setva traje u periodu od decembra do marta na toplom, svetlom mestu.
Seme prekriti tankim slojem supstrata (6mm).
Nice za 5 do 7 dana nakon setve na temperaturi 22-24*C.
Supstrat odrzavati vlaznim (zalivati mekom vodom sobne temperature).
Rasadjivanje vrsiti po formiranju stalnih listova (dvadesetak dana nakon setve) u manje saksije promera 10cm. Temperatura gajenja 22*C.

Pozdrav i srecno.
Aglaja
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 21:22
Ja sam posijala svašta jučer u male plastične kontejnere. Po danu mi je vani jer je toplo, a po noći unosim unutra, vidim da bi bilo bolje da je stalno u toplome i svijetlome. Nemam baš tako savršenih uvjeta, ali nešto ću već smisliti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2008 u 21:50
A gdje ste nabavile sjeme od muškata?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 13:21
Arwen, javljam da ova metoda setve muskatli 'radi'. Moje se vec naziru na povrsini supstrata.

Zaboravila sam ti jos reci da sam ih po setvi prekrila plasticnom prozirnom folijom (obicnom, kuhinjskom), koju skidam svakog dana na desetak minuta, iako to nije posebno naznaceno u uputstvu.

A da li cu imati lepe rascvetane muskatle na leto, to zavisi od daljeg uzgoja.

TeaK, narucila sam ih preko Flore ekspres koja se bavi kataloskom prodajom cveca. A odlucila sam se na setvu posto sam cula da semenske hibridne muskatle budu jako lepe, bujne i bogatog cveta.

Poz.

Aglaja
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 14:03
Hvala na informaciji.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 18:34
hvala na savjetima

a sjeme sam kupila u nekom od dućana di imaju i cviće, ima u emmezete, konzuma, bricu..................


Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 20:28
Svake godine i ja sejem muskatle, i stvarno su mnogo lepe.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2008 u 21:57
Caco, meni je prvi put, pa te molim da napises nesto vise. Kako sam vec rekla, stvar je neizvesna, jer nemam iskustva.
Kako dalje? Kako ih je najbolje uzgajati?
Aglaja
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 13:51
Meni one rastu same od sebe, bez ikakve posebne nege. Samo dok niknu, posle je sa njima lako.
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 21:14
Hvala ti. Meni se pricinilo obrnuto, posto su stvarno brzo proklijale, ne znam da li je proslo tri dana. Pa razmisljam da sam mogla i odloziti setvu, kako bi se dan jos produzio.
Aglaja
Na vrh
Caca View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 01 Rujan 2007
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 83
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Caca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 22:16

Pa muskatle se i seju od januara. ranije ce ti cvetati

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 23:12
ja sam moje danas posijala, 4 sjemenke
za nekoliko dana ću opet par komada

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 13:18
Jelsa, vidim da ste tu. Imate li kakav savet za ovaj uzgoj semenskih muskatli?
Aglaja
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 13:56
Temperatura i umjerena vlaga su najvažniji.Držim ih do nicanja u sjeni na 22C.Kad niknu izlažem ih suncu te povremeno zaljevam sa Previcurom protiv poljeganja rasada.Inaće ih sijem početkom 12 mj. jer im dugo treba da procvjetaju.Inaće od sjemenske pelargonije radim matičnjak za razmnožavanje pelcerima u sljedečoj sezoni.Puno su zdravije nego rađene iz reznica koje dolaze iz uvoza.Mora se paziti na prihranu.Prvih mjesec dana nema prihranjivanja jer se talože soli/visoki EC/.nakon toga sljijedi prihranjivanje ,prvo na bazi dušika a kasnije naglasak na fosfor i kalij uz dodatak mikroelemenata.Uskoro slijedi slika sa mladim sijancima.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 14:15
Sta vam je to muskatl? Ja sve gledam nece li ko ostaviti koju sliku pa da skuzim ali nista od toga. Jel vam to turski karanfil?
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 14:17
to su ti pelargonije
Per aspera ad astra.



Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 00:03
dvije sjemenke su iznikle, sutra stavim sličicu

Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2008 u 15:07
evo sličice mojih budućih cerespanja ( pelargonija )



Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 12:49
Arwen Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.