Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Razmnožavanje biljaka i cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kada i kako sijati?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kada i kako sijati?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
Korisnik
Poruka
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2008 u 12:50
ja svoju još nikada nisam iz sjemena se potrudila razmnožiti
uglavnom je zapelcam i to je to
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2008 u 23:00
Za sve koje zanima, mene je jako zanimalo, kako izgleda uzgoj muskatli iz semena, kako nemam fotic, pronasla sam neke fotke na internetu.

Nazvacu ih 'Razvojni put jedne muskatle (u cetiri slike)'

1. seme muskatle:


2. kli(ja)nac:



3. vreme je za presadjivanje:


Nema 'pikiranja'.Izbeglo se individualnom setvom u ove kontejnere.

4. procvetacu kad jos malo porastem:


Moji prvi klijanci muskatli dobili su prvi pravi list. Tim listom mi govore: ja sam muskatla.

poz.
Aglaja
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 17:42
smile55
odlično
e da je ovako za svaku biljčicu pronaći...
super
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2008 u 21:38
čestitam aglaja!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
rena View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 767
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 19:35
Za tako nesto sigurno trebas zlatne ruke. Cestitam na uspjehu.smile141
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 19:42
Cure, hvala na cestitkama. Uopste nije tesko postaviti fotografije. Samo sledite uputstvo.

Aglaja
Na vrh
salix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2008 u 22:55
Pozdrav svima
Da li netko ima iskustva u sijanju Lobelia ,kada, temperatura,vrijeme presađivanja i sl.Želio bi pokušati ove godine ali nisam pronašao upute,a u mojoj okolini svi kupuju samo sadnice.
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 19:40
Ja sam svije posijala ima i mjesec dana mislim (živim u Dalmaciji) i već su nikle
Evo čitam piše sjetva između veljače i travnja direktno na mjesto gdje želiš da ti budu
cvatnja od svibnja do rujna
sretno
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2008 u 21:09
Uf, za njih sam antitalenat. S njima nikako na zelenu granu barem što se sijanja tiče. Ove godine idem po sadnice
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2008 u 19:06
Halo svima trebam savjet, posijala sam razno cvijeće i to prkosi,petunije,kadifice, dalije, vodenku,vražji jezik
i još nešto(nesječam se imena)i na moju sreću sve je niknulo, međutim zanima me koliko treba biljćica biti velika da bi ju pikirala u čašice.Sijala sam vrečicu cvijeća u podmetače od tegla.Papa
MALI CVJETIĆ
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:25
Pravilo kaze: kada se formira prvi par pravih listova, mada neke treba ostaviti i duze. Kaze se i da je pravo vreme kada se biljcice pocnu u zraku (listovima) dodirivati.


Aglaja
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 12:58
smile57  Ja sam totalni tudum i do sada nisam ništa sijala . E sad , da se obrazujem ja uzela knjigu i tek sam sad idiot - dodavanje pjeska , ne dodavanje , pokrivanje plastičnom folijom , ne pokrivanje , na toplije ili hladnije , uranjanje u vodu pa cijeđenje ili prskanje. Svi kažu da su sijali u običnoj zemlji , knjige kažu ništa bez posebne - kud sad i to . Naravno , htjela bi sijat u posude pa poslje prebacivat van.
 smile42  smile85 smile107smile103smile143
   a sjemena k'o u priči - cinije , noćne frajle , lovor , mini perunika , šeboj , žuta pupavica , suncokret , kadifice , kokotić , lijepi dečki , mlinarice  ...
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 13:46
Hele moja i ja sam u istoj kaši, sijala sam ponešto i bilo je dosta uspješno. Sada pak slušam savjete od svih i kao da mi bolje ide, jer mnogo ljudi zna sigurno više od mene. No svejedno ja malo improviziram, pa mješam vrtnu zemlju s kupljenom pola, pola, gnojivo nastojim što manje za povrće, a što više za cvijeće, s time što ove male nove biljčicene gnojim, nego tek kad ih presadim u vrt ili veće posude.
Cinije sam bacila direktno u vrtić i čekam, noćne frajle  su neuništive- izišle za tjedcan dana, šeboj-mislim da je to trajnica, žuta i crvena pupovica izišle, kadifice čekam, ostalo nemam što ti imaš, ali imam hrpu dalija i cosmosa, sve je to izašlo  - sada samo čekamo sunce.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 19:26
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Hele moja i ja sam u istoj kaši, sijala sam ponešto i bilo je dosta uspješno. Sada pak slušam savjete od svih i kao da mi bolje ide, jer mnogo ljudi zna sigurno više od mene. No svejedno ja malo improviziram, pa mješam vrtnu zemlju s kupljenom pola, pola, gnojivo nastojim što manje za povrće, a što više za cvijeće, s time što ove male nove biljčicene gnojim, nego tek kad ih presadim u vrt ili veće posude.
Cinije sam bacila direktno u vrtić i čekam, noćne frajle  su neuništive- izišle za tjedcan dana, šeboj-mislim da je to trajnica, žuta i crvena pupovica izišle, kadifice čekam, ostalo nemam što ti imaš, ali imam hrpu dalija i cosmosa, sve je to izašlo  - sada samo čekamo sunce.

   A reci mi ovo što ti je u kuči jesi li pokrivala folijom i kako si zaljevala , smještaj , toplo / hladno ?
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:02
Ma sijala sam u malo veče tegle u kojima je kućno cvijeće na normalnoj temperaturi i špricala svaki drugi dan
MALI CVJETIĆ
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 21:06
niš nisam pokrivala nikakvom folijom niti ičime a vani su mi napravili kao mali plastenik i isto je niknulo ,u biti ništa nisam posebno napravila osim dva puta tjedno špricala
MALI CVJETIĆ
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:27
Puno sam toga posijala:Cinije.impatiens,muškatle ,statica,krizanteme,karanfile,ageratum..međutim samo su mi nikle statice i počeo je ageratum.Doduše to je u kući pa valjda je zato prije niknulo.Muškatle su takođe u kući ali nisu još niknule.Neznam u čemu je problem.Treba li supstrat stalno biti vlažan?Bojim se puno zalijevati da mi sjeme ne istruhne.
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 23:28
Originalno poslano od člana Gogica6 Gogica6 napisao:

niš nisam pokrivala nikakvom folijom niti ičime a vani su mi napravili kao mali plastenik i isto je niknulo ,u biti ništa nisam posebno napravila osim dva puta tjedno špricala

    Super. Tako ću i ja pa što bude.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Gogica6 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gogica6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 10:35
Možda je to početnička sreća ali voljela bi da mi uspije i dalje rasti.Sada biljčice u kući naočigled rastu i to dosta u zrak i okreču se prema svjetlosti ,imate kakav savjet za taj dio rasta ,bojim se da če otiči puno u zrak
MALI CVJETIĆ
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2008 u 10:53
ja sam isto posijala nešto sjemenja direkt u posude na balkonu, nisam ničim prekrivala. neki dan sam pregledavala posude i uočila sam da su neke biljkice počele nicat, al su mi na površini zemlje, nisu prekrivene zemljom. hoće li im to smetat?
nadam se da će mi uspiti ove biljčice. jer mi je ovo prvi put da sijem, pa sam nestrpljiva. još kad bi znala šta sam gdje posijala, bilo bi dobro
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.