Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprati - Platycerium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprati - Platycerium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 00:48
Ona 'japanska paprat' se nudi na prodaju preko kataloga ‘Flore ekspres’ (jesen/zima 2007).
Kako tamo stoji, raste do 40cm u visinu, a prodaje se u saksiji, visine je 8cm i kosta nesto vise od 2 eura.

“Odgovaraju joj vlazna senovita mesta i zemljista blago kisele reakcije. Lepota ove biljke posebno ce doci do izrazaja ako se sadi sa zelenim lisno-dekorativnim vrstama npr.Hostom.”

www.floraekspres.co.yu

poz.



Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:03
Na slikama su : Dili i Filip
 
 
 
začin mora teći
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:32
Bubica prekrasne su obadvije,   vidi se da su njegovane.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bubica 78 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 259
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubica 78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 18:53

Filip je star godinu dana, a bio je poprilično jadan kada sam ga kupila. A Dili je kupljena jučer.

Super su za prostorije sa malo svijetla.

začin mora teći
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 19:39
Imala sam paprat kod nas poznata kao viline vlasi,lijepo je rasla i napredovala,a onda uvenula za 2 dana.Dzaba sam je polivala,prskala,sjeckala.smile43
Mnogo mi je zao.Inace paprati obozavam,ali ova me bas nije htjela.Sta mislite ima li sanse da ponovo krene?
Nije isto zivjeti i biti ziv!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 21:02
Ja mislim da ima
Aglaja
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 23:03
..tek danas sam je kupila,pa se nadam da ce prezivjetiEmbarrassed..
 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 07:12
baš je lijepa Heart
nego što nego će preživjeti Wink

ja imam jednu ovakvu (ili jako sličnu) i do sada nije bilo nikakvih problema s njom, ne na jako sunce i redovno zalijevanje + prskanje lišća

na zimu s njom u zatvoren prostor, mom tati ih je zimus načela bira i led pa ih je samo pošišao i opet su se razlistale
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2008 u 21:53
Hvala NatalijaEmbarrassedEmbarrassed..
Nasla sam joj mjesto u kupatilu(kazem nasla,jer imam problema s smjestajem zimiTongue)..tamo ce imati dosta svjetlosti,ima veliki prozor..bit' ce joj dobro tamo..valjda..TongueWink..Inace slabo se sluzimo tim kupatilomSmile!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 08:25
Ja sam imala paprat godinama u kupaoni na sjevernoj strani. Nije imala puno svjetla, ali je bila na prozoru pa je ipak dolazila dnevna svjetlost. Bila je prekrasna. Lani je na proljeće jednostavno usahnula. 
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2008 u 21:46
Znaci Seflera,kupatilo je dobra ideja za papratTongue..!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Nina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2008 u 23:29

ja imam dvije saksije paprati i danas kod jedne primjetila da ima spre (odavno ih nije imala). je li itko probao razmnožiti je putem njih. ima slika jedne na cvijeće foto

Na vrh
bija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2008
Lokacija: Canada
Status: Offline
Bodovi: 65
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 03:46
Kako se moze uzeti pelcer.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2008 u 08:58
Relativno lako,Bija. Gotovo svaka grančica ima svoj korjen.Ovo što vidiš na slici Džombe,da ide rasaditi,mogla bi 20ak tegli sa mladima napraviti.Znači treba ti grančica sa korjenom.
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2008 u 21:37
Jedno pitanje?
Jel' i u zimskom periodu treba je prskati jednom sedmicno?? Hvala!!
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 14:44


Na vrh
zagorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 688
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zagorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 14:46
ova papratica zimi živi u negrijanom hodniku pa je ne zalijevam i ne prskam cesto, možda jednom mjesečno, za razliku od ljeta kad obožava vodu. a ja obožavam gledati kak bujasmile106
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 16:03
Moja  boravi u kupatilu,koje je jako sunčano i toplo.I pored centralnog grijanja ja ovu paprat ne orošavam preko zime.jer ima dovoljno vlage u kupatilu.I super napredujeSmile
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2009 u 20:19
Ja sam moju izbacila napolje,u staklenik,jer iako je bila u kupatilu gubila je dosta lisce i bila je pocela i crniti...pa sad sta ce biti s nje,Vidjet cemo jer staklenik ih je mogao zastiti dok je temperatura isla do -5 a ono sve ispod su i oni osjetili...nazalost nije vise tako lijepa kao na slici...   
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2009 u 10:41
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Ja sam moju izbacila napolje,u staklenik,jer iako je bila u kupatilu gubila je dosta lisce i bila je pocela i crniti...pa sad sta ce biti s nje,Vidjet cemo jer staklenik ih je mogao zastiti dok je temperatura isla do -5 a ono sve ispod su i oni osjetili...nazalost nije vise tako lijepa kao na slici...   


wow
pa koliko dugo si je uzgajala?

u kojim uvjetima itd

prekrasna je:D


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.