Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paprati - Platycerium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paprati - Platycerium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2010 u 21:50
Pokušaj zguliti mahovinu sa nekog zida ili kamena i jednostavno je stavi na zemlju oko paprati,zalij obilno da se sljubi sa podlogom i to je to,bilo bi dobro da imaš neku špricu s kojom je možeš povremeno orošavati,po mogućnosti sa kišnicom.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2010 u 07:44
e sad mi je masha pobudila sumnju...
trava, ti kao veći stručnjak od nas dvije, što ti kažeš?
je li ona moja zlatna paprat ili neka druga vrsta?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2010 u 22:33
Ona tvoja je zlatna paprat-ceterach officinarum,postoji još jedna vrlo slična,gotovo identična paprat,što bez usporedbe listova i bez pomoći povečala ne bi bilo moguće utvrditi,pa ajmo reći da je to to.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 08:40
ok, fala Smile


Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2010 u 20:13
E bas cu probat to sa mahovinom..imam spricu,a za kisnicu teze..Ako uhvatim tu paprat u intersparu,stavit cu fotku,jako je slicna ovoj Natalijinoj!
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
šnjurko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šnjurko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 11:30
pozz ljudi! imam problemUnhappy bas kad sam se hvalila da je moja kucna paprat lijepa i bujna, primijetila sam da joj mladi listovi su omeksali . nije mi jasno jer je na super mjestu, svjetlo, stalno je spricam i bas je bila propupala, mladih listica milijun al su svi nekako smezuranismile43
sto se događa???????
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 00:38
A koja je to paprat?Neke paprati ne vole da ih se stalno šprica,pogotovo u zatvorenom prostoru,i njih zna napasti nekakvo gljivično oboljenje,probaj posjeći sve što je bolesno,skini gornji sloj zemlje sa opalim lišćem,ako ti je loša drenaža,izvadi cijelu balu vani,pokidaj trulo korjenje koje se vidi,ili je cijelu istresi i presadi u drugu zemlju,sa više treseta,potom vrlo umjereno zalijevati i čekati da se oporavi.
Na vrh
šnjurko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šnjurko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 09:22
kad malo bolje promislim, mozda sam malo povecala s prskanjem u zadnje vrijeme odkako je zatoplilo. prskala sam ju 2-3 puta dnevnoConfused
inace i na balkonu imam paprat ali nije kucna, i divna mi je!
Na vrh
šnjurko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje šnjurko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 09:23
e da, i to je nephrolepis...zar ne vole prskanjesmile106
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 11:30
Ovo je moja paprat. Raste stalno vani. Po zimi nestane pa se u proljeće opet pojavi. Ne znam koja je to vrsta i da li bi mogla rasti u kući. Polijevam ju kada i ostale biljke koje rastu vani u dvorištu.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:28
To bi trebala biti Dryopteris filix-mas,navala.Prekrasna je.Koliko je stara?
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:33
Imam  ju otprilike  oko 4 godine.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 22:44
Imam još jednu paprat. Mislim da je ova nešto drugačija ali baš se ne razumijem u te biljke.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:41
Ima puno sličnih paprati i nekad ih je jako teško razlikovati,potrebne su detaljne slike,na slici se ne vidi njena veličina itd.Ima više paprati iz roda Dryopteris i njihovih hibrida.Za sigurnu determinaciju treba pogledati donju stranu lista na kojoj se nalaze sorusi,koji se oblikom uglavnom razlikuju te nam to može olakšati prepoznavanje vrste.Kad se krajem ljeta ti sorusi potpuno oblikuju pogledaj po njima dali je riječ o istoj vrsti.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 11:28
Zaista ne znam ništa o  ovim biljkama  pa ne znam što su to sorusi???? Vidjela sam da imaju kasnije neke izrasline, da li je to?
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 23:33
Sorusi su nakupine sporangija koji sadrže spore.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2011 u 08:34
ja imam ovu paprat u posudi, preko ljeta stoji vani u hladovini čempresa, ne podnosi niske temperature ( ispod 0 C), zimi ju spremam u podrum, tada izgubi lišće, ali u proljeće se obnovi



Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2012 u 01:34
  
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 10:56
Pozdrav. Ja imam paprat pteris pellucida (bar po slikama mislim da je ta) Nedavno sam ju presadila, ali ona jednostavno neće ni mrdnuti. Bila je preseljena, pa vraćena, zbog bora za Božić. Žute joj listovi i već fakat ni na šta ne liči. Kako joj pomoći?
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 18:12
pusti ju na miru do proljeća, potjerat će iznova
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,797 sekundi.