Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biberovac / Peperomia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biberovac / Peperomia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
Korisnik
Poruka
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 13:52
ukucaj cjeli naziv u gogle i izbacit ce ti podatke
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2010 u 21:07
Baš sam se neki dan nasmijala.Ne znam di je ta tema, nekoliko cura sa foruma ima tu peperomiu no svaka ju je kupila pod drugim nazivom.Moguće da je tema pod sukulentima.Jučer sam je baš gledala ali nije bilo za kupiti samo ona nego cijeli"vrtić" a ostatak mi se nije dopao  pa nisam ni uzela.
 
E da,Triša,ne znam zašto je pod lisnim a ne cvatućim no ja sam,sebi,našla odgovor.Smislen ili ne ,ne znamLOL
Ovako to ja gledam:neke sobne biljke držimo zbog cvijeta,em često cvatu em im je cvijet lijep,raskošan,dok druge držimo zbog raskoši boja i oblika,same biljke,listova,a cvijet im ili nije upadljiv ili toliko rijetko cvatu da je to problem,za života,dočekati.Neke biljke propadaju nakon cvatnje pa se možda i stoga ne ubrajaju u cvjetnice jer je bolje otkinuti cvijetnu stapku ili pup,da biljka ne propadne.
Jel ima istine u ovome ili ne,jel smisleno ili ne,ne znam no  to je moja teorijaBig%20smile
 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2010 u 11:09
odmah moram reći ovo je od naše drage SLAVONKE (jedino sam ga vidila kod nje), prekrasna biljčica, jednom davno sam imala, i htjela bi ga opet, al nisam ga baš vidila po ovim našim bau, bau...pa ako netko zna gdje ga nabaviti, neka kaže.. 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2010 u 13:11

ovako izgleda moja peperomia
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2010 u 08:07
moja je definitivno pokojna Confused
pa ako netko bude imao pelcer viška - bilježim se sa štovanjem Embarrassed
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 22:37

Uploaded with ImageShack.us

biberovac, peperomia, stara je 13 godina

Uploaded with ImageShack.us

ovo joj je nasljednica
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2010 u 23:12
moja je cvala ovo proljeće i cvijet stvarno nije ništa posebno, daleko su zanimljiviji listovi, ali čovjeka vesele...iako mi se skroz rascvala kada nisam bila pored da poslikam...ovdje su pupoljci još skroz zatvoreni

ova je sa brijega i prezimila je u podrumu bez puno svijetla, dok ona koja je u zg prezimila u stanu nije imala namjeru cvijetati






Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2010 u 22:32
moja peperomia

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2010 u 22:35
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

moja peperomia

--Imam i ja ovu biljku da li cvijetava ili samo ovako ima ove okrugle lističe..i šta zahtijeva jednom sam davno je isto imala ali mi je propala ova je sad malecka drži se ali baš pojma nemam o njoj..može li malo savijeta Embarrassed
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2010 u 13:50
to je sobna lisno dekorativna biljka, po zimi je imam u dnevnoj sobi, toplo joj je kao i meni, ne smije se pretjerat sa polivanjem, ali isto tako treba pazit da se zemlja jako ne sasuši, na proljeće je iznesem na balkon ali u polusjeni je držim...vidjela sam kod nekih je cvala, al je cvijet neugledan, meni se sviđa zbog okruglih, mesnati listova i ovog oka u sredini, vjerujem da će se tvoja peperomia razviti u lijepu biljčicu i da će biti jednako lijepa kao one ostale na tvom prozoru, kameni cvijet ti je prekrasan...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 12:11
mislim da je i ovo jedna vrsta
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 11:45
godinama imam ovu biljku.Nisam znala da je i to biberovac.Imala sam razne bibere,ali mi se zadržao samo ovaj
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 12:40
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 10:09
moja peperomija je prerasla, morala sam je malo srediti....bila je ovakva
 
a onda sam je malo skratila, bilo je i za sestru i njenu svekrvu i sestrin ured, a ima još pelcera za djeliti...
 
sebi sam ostavila ovu...dovoljno, brzo ona naraste...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Danaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 13:57
Na vrh
Danaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 13:59
a jojj... ipak nije uspjelo rotiranje.. ma malo nakrivite glavu pa će biti super... i usput ima malih billjaka za podijeliti tko želi. U Šibeniku sam.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 02:16
Evo moga
 
Rijeka

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 18:00
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

mislim da je i ovo jedna vrsta
 
EN,ova ti je biljkica ,jako,jako lijepaClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 15:49
Jeste li primijetili (pitam sve koji imaju Pileu Peperomides) da je ustvari zanimljiva biljka što se financija tiče...
Nije da baš vjerujem u to i da ne vjerujem u to, ali sam primijetila (ne samo kod mene, nego i kod par poznanika koji ju imaju)...kada financije zaškripe biljka također propada, kada financije idu ok. biljka je lijepa, a kada financije bujaju, biljka ima puno prinova i buja kao luda...Možda si umišljam, a možda i ne... ali ne zovu je bez razloga KINESKI NOVAC i NOVAC SRETNIKA ;)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2016 u 17:32
peperomia pereskiifolia procvjetala Smile 

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.