Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Yucca elephantipes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Yucca elephantipes

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Yucca elephantipes
    Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 12:42
Otvorila sam novu temu jer je ovo sobna juka , nije vrtna, no ako netko smatra potrebnim može preselit temu.
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 12:48
 Kupila sam sirotu za 5 kn no nikad nisam imala juku pa mi je svaki savjet dobrodošao. Papirić uz nju kaže - voli svjetlo ali tolerira i hlad , zalijevanje povremeno (da se tlo prije osuši ) , povremeno prihrani.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 16:37
Ajme al je jadna.Ali hele ja sam onu moju(što sam slikala )dobila još u gorem stanju.Deblo je  iznutra propalo a na jednoj grani je bio jedan BIJELI listić a na drugoj dva.Sad je presadi i stavi negdje do prozora da listovi dobe normalnu,tamo zelenu boju.Ako ti je u kući toplo(centralno) zalij je svakih 10-ak dana.Svud piše 1 tjedno zimi no ja je ne zaljevam tako često.Skužila sam da joj više šteti previše vode nego presuha zemlja.
Za prihranu,hmmm,pa prihrani je.Govorim ti ovo iz mog iskustva a ja yuku nikada nisam prihranjivala.Aj ok,ako je prihrana kora banane onada jedam.Naime,ja kad pojedem bananu koru stavim uz neki cvijet,nakon par dana je bacim.
E ovo kaj na listiću piše da tolerira hlad,e ta koju sad imaš je tolerirala hlad.Zato tako blijedo izgleda.
U proljeće je obavezno stavi van negdje u polusjenu(da je ne sprži jako sunce)Vani će se do kraja oporavitiWink
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 16:37
za 5 kuna?!?!? smile39
moja teta ima ovu biljku i super joj napreduje, zalijeva je malo
drži je na južnoj strani udaljenu od balkonskih vrata oko 1 metar, ima dosta svitla bez direktnog sunca
a sjećam se kakvu ju je kupila, nije bila puno bolja od tvoje
samo naprijed, bit će ona ljepotica za koji misec

Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2007 u 18:10
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ajme al je jadna.Ali hele ja sam onu moju(što sam slikala )dobila još u gorem stanju.Deblo je  iznutra propalo a na jednoj grani je bio jedan BIJELI listić a na drugoj dva.Sad je presadi i stavi negdje do prozora da listovi dobe normalnu,tamo zelenu boju.Ako ti je u kući toplo(centralno) zalij je svakih 10-ak dana.Svud piše 1 tjedno zimi no ja je ne zaljevam tako često.Skužila sam da joj više šteti previše vode nego presuha zemlja.
Za prihranu,hmmm,pa prihrani je.Govorim ti ovo iz mog iskustva a ja yuku nikada nisam prihranjivala.Aj ok,ako je prihrana kora banane onada jedam.Naime,ja kad pojedem bananu koru stavim uz neki cvijet,nakon par dana je bacim.
E ovo kaj na listiću piše da tolerira hlad,e ta koju sad imaš je tolerirala hlad.Zato tako blijedo izgleda.
U proljeće je obavezno stavi van negdje u polusjenu(da je ne sprži jako sunce)Vani će se do kraja oporavitiWink

   Super, hvala na savjetu i ohrabrenju. Samo mi reci jesi li koristila normalnu zemlju za lončanice ili si nešto mješala.
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2007 u 19:07
Ali kad se to siroče pretvori u princezu biti će ti još draže....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 12:37
Pa ona se sama razgrana,barem se je moja sama.
Imam problemčić,kad sam(konačno neki dan) unosila yuku u kuću otkinula sam joj vrh.Mislim nisam ja,samo sesmile42.Malo, je višlja od vratiju,i jesam ja nju nagnula al očito ne dosta(ili sam mislila da je štok višlji)i vrh se strgaosmile43E sad ne znam za nju,znam da dracena potjera novi vrh no nekako nisam sigurna za yuku.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 13:18
Shasha...nista ne brini...
 
Identicno kao i kod dracene ce krenutiEmbarrassed
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 14:25
Kada se mojoj mami yucca prelomila, ona je taj deo posadila, i on se primio. A yucca je nastavila lepo da raste. Ne znam koliki je kod tebe, Shasha, taj deo, ali ako ima stabljiku probaj ga posaditi.

Njena yucca se, takodje, sama od sebe razgranala.


Aglaja
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 15:21
Poslušaj Tibora i Aglaju. Ja ih tako razmnožavam.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 20:45

Shasha,znaci nista ne trebas brinuti,vidis da se i drustvo slaze..

 
Ako je komad normalne dimenzije da bi se mogao ukorjeniti...i ako zelis biti 100 % sigurna,posadi pelcer u pjesak..
 
zasigurno ce se uhvatiti
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 21:39
Ma imam ja yuka dosta i znam ih pelcati samo me zanimalo dal će vrh potjerati ili će stati sa tom granom rasti u visinu.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 22:21
Hoce Wink
Postoji mogucnost da dobijes i vise vrhova
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 22:29
nisam ja vas aboravila nego BASH , BASH radim
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 08:28

Imam yucu preko 2 godine, međutim ove jeseni otkad sam je unijela u stan donji listovi joj se opuste i žute. Nisam previše zalijevala, čak dapače pa mi nije jasno što se s njom događa. Help

Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 09:34
Lana, to moze da bude normalno, narocito zimi. Yucca na taj nacin formira stablo. S druge strane, mozda joj je pretoplo, evo Monk kaze da yucci zimi prija niza temperatura. Ali trazi mnogo svetla.

Mozda joj samo treba vreme da se prilagodi novim uslovima. Kazes da je leto provela vani.

Da li si je skoro presadjivala? Mozda i zbog toga pati.
Moja mama zna leti da je posadi u vrt, pa kada je vrati u kalj kako bi je unela u kucu da prezimi, na isti nacin pati. Ali ipak sve bude u redu.

Mozda bi joj trebala pregledati koren.

Odrezi pozutele listove. Ja mislim da ce sve biti u redu. Da li ima mladih listova?

Eto toliko, dok se ne pojave dr. Monk i dr. Tibor.


Aglaja
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 12:06
Hvala aglaja. U spavaćoj je sobi na "veeeeliku" radost MM Nije joj pretoplo i ima dosta svjetla, a isto tako i prekrasnih mladih listova samo mi se činilo da previše odlazi donjih listova. Nadam se da je kako kažeš  u pitanju adaptacija na zatvoreni prostor. 
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2007 u 13:03
ja imam juku 2 godine je stara i po ljetu mi je na jakom suncu  prekrasna je vele da sto više ima sunca bolje napreduje i to je istina po zimi ju zaljevam jednom tjedno iti malo  ito po zimi mi ima svjetlije listove zato što nema dovoljno sunca i ja joj redovito obrišem listove sa vlažnom krpicom
AB100
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 01:55
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Fenomenalna Jucca. I ja imam pitanja kao i Hele. Zanima me i kako si je navela da se razgrana. Da li je za to zaslužno rezanje ili jednostavno starost biljke?


u principu kod bilo koje biljke ako je zdrav koren ona MORA potrerati negde ..ova moja je prilichno stara ( da ne chuje..pu,pu,pu...) ali josh uvek daje izdanke ...svaka od njehih grana bi sada mogla biti po jedan primerak koji svi mi kupujemo po garden centrima ili cvecarama....kad sam joj odsekla one cetiri grana zadnji put , to nije bio moj hir nego su joj listovi pa i ostale kompletne grane poshle "u krivo " i sva je bila izdeformisana ..sada i te gran teraju pupoljke....malo sam rasteretila kompletno stablo i svima bolje


Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
Monk View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2007 u 01:59
 u principu sve biljke reaguju na preseljenje...neke vishe neke manje ako je prenosish u sobu obrati paznju da joj nije toplo i da je zimi ne zalevash previshe ...obrishi listove vodom ili chak ja ponekad dodam i malo Fairyja (MALO)  i sa njime prebrishem listove...
Monk...

prijateljstvo nije velika stvar...vec milion malih stvari
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.