Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Anastazijin_   zeleni raj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Anastazijin_ zeleni raj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 122123124125>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 10:37
nema ih da...ja sam za pocetak uzela bijelu....pa bar nesto..a vidjet cu sa vlasnikom jedne prodavaonice da proba nabaviti crnr odnodsno ljubicate tamne...daj boze da bude mogao...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 11:12
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Anastazija, čini mi se da sam kod tebe (ako me pamćenje dobro služi, a da sad ne listam cijelu tvoju temu Wink) negdje vidjela da si spominjala Callune i Erice (nešto od toga imaš ili možda oboje, ne sjećam se sad točno).
Vidim u ponudi MBM imaju i jedno i drugo, vrlo su slične, na netu su poprilično izmješane, ovdje na temi se u istom kontekstu spominju i jedne i druge. Ako nisam "promašila misao" da li znaš koja je razlika između njih, kada koja cvjeta i mogu li prezimiti na kontinentu ? Bilo koja informacija je dobrodošla. Smile



Kod mene Callune ne uspijevaju i iz mog iskustva su puno osjetljivije nego Erice.
Erice sada polako kreću u cvatnju i imati će cvjetiće do proljeća (lijepo je kad vire iz snijega).
Da se stalno ne ponavljamo, pogledaj detalje u temi o Ericama, već smo puno puta o tome pisali  Wink.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 15:03


"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 20:48
do novih slika, samo prijavljujem ugodnu šetnju
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2014 u 21:47
Anastazija ima pravo , o Ericama ima posebna tema . Mali info : Calluna ili Sommerheide cvjeta
po ljeti , od kolovoza pa do pocetka mraza , dok na primjer Erica darleyensis cvjeta od prosinca
pa do travnja , also , zimska je . Uz put receno , broj poznatih vrsta Erice je 860 !
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2014 u 20:56
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:













Anastazija draga, danas sam ti cjelodnevni špijun prošetala sam ponovno tvojim zelenim rajem tražeći ove slike kao i moje pitanje i tvoj odgovor u vezi njih, ali mora da sam sanjala i pitanje i odgovor....nema... ma možda sam te pitala na nekoj kavici...
naime, videći da se kod tebe palme ne muće u teglama, nego su posađene u zemlji i ja sam se ohrabrila pa je i moja ovoga proljeća posađena u zemlju, ali... stiže zima, treba ju zaštititi... a sad pitanje... čime je palma omotana? jel to na njoj najlon ili flis?
Velika tebi i onoj slatkoj njuškici što se mota oko tebe po vrtu
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 15:43

Draga moja, dobro mi došla  smile78! Žao mi je da nisam uspjela doći na kavu da se vidimo, a imala sam u planu.

Palme su omotane najlonom sa zračnim mjehurićima. Iz mog iskustva nije dobro da su predugo zamotane (možda prvih godina treba više paziti), pa ih mi motamo tek kad je prognoza ispod -5 dulje vrijeme i veći minusi i po danu.
Zadnje godine su dosta problematične jer zna biti sunce i temperature se dosta dignu pa mi se voda cijedi iznutra po najlonu i listovi počnu pljesniviti. Iz tog razloga su prošle zime bile zamotane samo par dana i nije se uništio niti jedan list. Sa nečim drugim nisam probala motati jer su već jako velike pa mi je ovo najpovoljnije.
Ako nisu velike zaštiti ih tako da ih možeš otkriti ako jače zatopli.
Ja još uopće ne razmišljam o zaštiti, ali to je individualno, ovisi o položaju pa mi je teško davati savjete.
Nadam se da sam bar malo pomogla.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 15:46

I da, njuškica se zahvaljuje na pusama, iako je trenutno u mojoj nemilosti jer je počeo obilježavati svoj teren, ali ne vani nego po kući.
Kak su dvojica a ja nisam sigurna koji je krivac (iako je obično baš on kriv za sve gluposti), sad su zajedno u kazni  Wink.

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 23:40

"Smrzla" sam se kad sam uočila slike sa snijegom u tvojem vrtu, odma me je štrecnulo pri
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 23:44
carol, tako sam se i ja štecnula kad sam neki dan otvorila temu, pomislih - ma nije valjda snijeg smile96
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 23:47
ovo je definitivno jedan od po meni najljepsih vrtova....svaka cast anastazija....predivno!!!!smile79
cak su se neke biljcice nastanile kod mene prije par godinaWink....i jako lijepo napredujusmile79
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2014 u 23:56
Slažem se s Monnom. Tko zna kakvu ćemo zimu ove godine imati
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2014 u 09:10
ja se jako bojim ove zime zbog mojih biljcica a snjeg obozavam....neka snjega neka minusi pobiju bage u zraku...jos ga nema evo viroze svuda...predivan obilazak kao iz bajke...doci cu opet...smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2014 u 14:14
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:






vani kišno i hladno a ovdje sunce sja i priča bit će opet cvijetno i mirisnoSmile
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2014 u 08:10
divno..boje ocaravaju..nase scvijece nasa utjeha,....krasno...smile55
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2014 u 20:36
Joj, žao mi je što sam izazvala "smrzavanje" i štrecanje , svakako je bolja slikica koju je ponovila blue sky
ispričavam se...... no možda još nekome zatreba anastazijin savjet o zaštiti palme   
Ivanić-Grad
Dok ne pokušate, ne znate što ne možete učiniti. Henry James
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2014 u 21:37
kat.rea ništa za to, bar smo se malo protresle i nasmijale Big smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2014 u 09:01
Anastazija, tvoja crna kala je predivna, zaista neobična i posebna... a ove slike sa snijegom mame na jedno dobro grudanje... smile79
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2015 u 21:33
Prosetala sam opet malo . Do iducih slikica ti ostavljam Heart pozdrav !
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2015 u 22:06
NA jednoj od gornjih slika imaš zaštićenu biljku. Čime to zaštićuješ i koje vrste biljaka? Čini mi se da je to najlon, zar ne?Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 122123124125>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,480 sekundi.