Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moji mali radovi na malome selu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moji mali radovi na malome selu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moji mali radovi na malome selu
    Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 20:47
Eto polako nam proljece stize pa da se ove godine pridruzim u pravo vrijeme ...polako sam pocela radit oko kuce,a ovi ljepi da ni mi nedaju mira pa da vas pitam kad poceti saditi flance ,ja bi tako nesto posijala a znam da je rano ...imali sto bi htijelo vec u teglicu?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2011 u 20:52
Dobrodošla Pecika
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 14:00
dobrodošla i duuuugo se družila sa nama!
 
i mene zanima kada početi sijati, odgovoriti će netko već!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2011 u 14:44
Dobro došla Pecika, svrbe te prstići. Nisi napisala što te zanima, povrće, cvijeće, jednogodišnje ili trajnice. Ne znam kakve uvjete imaš, ako si u stanu s centralnim grijanjem pretoplo je, pa je još prerano. Vani je prehladno, zima još traje. Vidjela sam da se spremate napraviti visoku gredicu,  materijala ste pripremili, ali nije sve, pripremajte dalje. Sakupite sve biljne otpatke iz vrta i suho lišće. To je dobar način za veliko pospremanje u vrtu, ne trebate paliti vatru, sve se vraća zemlji, a daje dobru berbu. Još bi bilo korisno za završni sloj nabaviti dobar sazreli kompost i na kraju fino prosijani, za direktnu sjetvu na gredicu. Kad za to dođe vrijeme neka sve bude spremno, jer u međuvremenu možeš pripremati i sadnice povrća.
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2011 u 19:25
Hvala na dobrodoslici,eto ovo proljece sam se navrijeme prikljucila ...eto malo slikica od mene ...Postavljat cu vam kolaze,jer mi nekako izgleda preglednije,dosta toga imam a doista ime neznam tako da ce mi rado pomoc ako netko prepozna moju biljcicu.Danas sam malo sortirala teglice,shvatila da mi dosta toga nije prezivjelo al eto...uslikala sam za vas ono sto ce ovu godinu ukrasavati moj vrt ..naravno i ono iz sjemena sto cu sutra pocet sijati .Pa da krenem...


1. -hahaa neznam sto je al na jesen sam spasila par grancica ,bilo je uz cestu nesto kao neki puzavac,pa pomislih dobro ce doc za moj mali kamenjar..eto vidi se da se primilo...
2.- isto neki puzavac,ime neznam ...ali znam da je na jesen prekrano sarenilo malih listica,mladice su tu 3. - Od mojih 12 banana spacene su ove dvije ,vjerojatno previse vode ,a i zemlja je neka propusna,a ja doljevala i doljevala ali zato imam bananu 2m veliku ,sutra cu vam postaviti slikicu a do jeseni mozda bude jos mladica,ma sigurno ce bit i za vas nesto .
4. - I za kraj moj kaktusic koji je proslo ljeto tako nabujao da ce uskoro morat u vecu teglicu, a sad pitanje za vas ,vidim da ima te neke grbe ,jel su to mladice ,kako bi ga mogla rasadit ..?

i sad isto pitanje ,ovo je sjeme mjehurice /nadam se da se tako zove/ to sam ubrala od susjeda na jesen i stavila da se susi i danas provjerim ,nije suho pa sam ja s cackalicom i pincetom polagano vadila sijeme i stavila ga na papir da se osusi ,dali ce bit sta od toga ili sa trebala ostavit da amo sazrije ah sta kad sam nestrpljiva
Eto to je sve od mene,a sutra ce biti jos toga jer sutra krecem u radne akcije
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2011 u 13:00
Evo i mene da ti poželim dobrodošlicuHeartNisam neki znalac za cviće,učim se i ja,ali se nadam da će ti biti lipo u druženju sa nama!
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 20:15
naravno da ce biti ,citam ja vas svako malo al nisam stigla puno pisati ,hvala na dobrodoslici :-) a sto se tice znanja ah budemo naucile ...
Na vrh
Pecika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 20 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 78
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pecika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 18:17
eto i ja sam se ovo proljece malo obnovila ...pokupovala sam na oko ,i kad sam dosla doma vidjela da sam dobro izabrala pa eto malo mog novog cvijece URL=http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/sjeme_/21584.aspx][/URL]
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 18:49
Originalno poslano od člana Pecika Pecika napisao:




Sjeme mjehurice ti se nije osušilo jer je očito bilo u svojoj crvenonarančastoj "kuglici" unutar mjehurice / lampiona. Međutim, to mu nije naškodilo, vidi se da je zdravo. Sada ga prosuši i kada otopli posij ga  na mjesto u vrtu. Normalno, trebaš ga redovito zalijevati. Glede tla nije posebno izbirljiva biljka, ali najbolje uspjeva u svježem, umjereno vlažnom humusnom tlu. Ako je na sunčanom položaju tada ga treba ljeti zalijevati.

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.