Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija sjemenke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija sjemenke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Identifikacija sjemenke
    Objavljeno: 12 Listopad 2018 u 08:04
Molim pomoć.Našla sam u šumi ove čahure i u njima sjemenke.Neznam od kojeg su drveća.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kopriva View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kopriva Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2009 u 19:09
Pozdrav,

ovaj bijeli svilenkasti dodatak zove se kunadra, kod nas ga ima mnogo biljaka koje se razmnožavaju anemohorijom, tj. vjetrom. Takve su primjerice vrbe, iako ne vjerujem da je ovo sjeme vrbe ili topole.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 12:43
Ma trebala bi biti papiga,ali samo ti to posadi...
I da za svaki slucaj ako je...stavi ju gdje ce imati dosta mjesta jer bude bar metar visine
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 20:18
Ma daj ti to ipak posadi pa kad nikne bila ona papiga ili vrabac mi čemo joj se svi zajedno diviti, a i naravno otkriti ime.
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 18:39
mogla bi biti
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 22:34
Iskreno,nisam siguran...
 
A da to nije biljka papiga?
Ona se drzi u casi vode...
i ima identicne sjemenke
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 19:36
A da ti to posadiš pa da identificiramo biljku kad nikneBig%20smile
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2007 u 18:18
Evo, postala sam ponosna gazdarica ovih sjemenki, ali nisam vidjela biljku dok je bila cijela zelena i dok je cvjetavala. Vlasnica ju drži u čaši vode, sada je skroz posmeđila i ostavila dosta sjemenki. Samo mi je rekla "Ma, moraš si ih uzeti! Tebe cvijeće voli!"

Sama sjemenka




Ma, znam da baš neće biti lako, ali... ako je netko vidio nešto slično, već bi mi puno pomoglo! Cry


Ažurirao andrea01 - 07 Studeni 2007 u 18:20
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.