Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - venus flytrap-beba :)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


venus flytrap-beba :)

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: venus flytrap-beba :)
    Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 14:52

...posadila sam sjeme i nikle su mi 3 biljcice Tongue...evo jedne da vidite kako izgleda kad je malena.Kazu da jako tesko uspjevaju ali dajem sve od sebe da se uspije razviti, evo slikica:

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 20:28
Bravo
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2007 u 21:47
je li ovo venerina muholovka?
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 19:06
maso gdje si nabavila sjemenke?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2007 u 20:00
to i mene zanima??
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 17:40
Da to je ta biljkica, a sjeme mi je donjela sestra i Nizozemske.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 22:05

blago tebi sto imas tako dobru sestru..Smile

 
ja sam mislio da ima negdje na netu za naruciti
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 22:13
....pa cuj, sigurno ima na netu samo treba traziti...to dodje fino pakirano u limenkici, zajdeno sa malo zemljice u koju stavis te sjemenke, a one su sitne, sitne kao male tockice, dodje ih 10-ak.Eto ako uspije kod mene,podjelimo :)
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 22:22
Maso,narucivao sam prije nesto,ali me postarina izadje dva puta vise nego posiljka...
 
dogovoreno,ako niknu,i ako bude bilo viska,za jednu se prijavljujemEmbarrassed
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 22:40
pa nikle su, citaj gore...imam 3 mlade samo trebaju jos odrasti...na ovoj limenci cijena pisala 3 eura.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2007 u 22:43
sad sam vidio...
 
drzim fige da se i odrzeSmileSmileSmile
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 20:55
Biljka na slici  nije venerina muholovka LOL

Meni je jako zao ali venerina muholovka vec kao beba ima sicusne klopke.

Muholovku nije tesko uzgojiti od sjemenki Smile

Evo i slike mojih beba. Dodao sam i cackalicu usporedbe radi:




Ažurirao Aleksandar - 02 Prosinac 2007 u 21:20
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 13:27
Meni je uspjelo vegetativno razmnožiti dioneju.
Aleksandar. ovo je prekrasna slika! Kaj su to male drosere između dioneja? Koja je ova treća biljka?

Ažurirao Cattleya - 03 Prosinac 2007 u 15:45
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 15:05
Originalno poslano od člana Cattleya Cattleya napisao:

Aleksandar. ovo je prekrasna slika! Kaj su to male drosere između dioneja? Koja je ova treća biljka?



Ove male zelene listove što vidite su utrikularije! Mesožderke koje love sićušne kukce ispod površine tla Wink Pošto cvatu tokom cijeloga ljeta teško je pazit da se sjemenke ne rasprše po svim vazama koje se nalaze u blizini. Tako da mi sada utrikularije rastu po 90% vaza sa ostalim mesožderkama. Ova na slici bi trebala biti Utricularia Sandersonii ali nisam 100% siguran.

Drosera koja raste bi mogla biti Drosera binata. I ona mi je ovoga ljeta cvala ko luda pa mi i ona raste posvuda!
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 15:44
.....Aleksandreeesmile110...pa nego sta je meni onda niklo??? To sto si ti pokazao na slici je isto sto je naslikano bilo na limenki koju sam dobila....unutra je bilo 10-ak mali sitnih, kao tockica sitnih sjemenkica i to sam posadila u zemlju i to i zemlju koja je dosla u limenci posebno u vrecici...i nista drugo nije niklo osim onoga sto imam pokazano na slici.....aaaa bas sam razocaranaConfused....
Na vrh
Cattleya View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cattleya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 15:50
Originalno poslano od člana Aleksandar Aleksandar napisao:

Ove male zelene listove što vidite su utrikularije! Mesožderke koje love sićušne kukce ispod površine tla Wink Pošto cvatu tokom cijeloga ljeta teško je pazit da se sjemenke ne rasprše po svim vazama koje se nalaze u blizini. Tako da mi sada utrikularije rastu po 90% vaza sa ostalim mesožderkama. Ova na slici bi trebala biti Utricularia Sandersonii ali nisam 100% siguran.

Drosera koja raste bi mogla biti Drosera binata. I ona mi je ovoga ljeta cvala ko luda pa mi i ona raste posvuda!

I činile su mi se kao utrikularije. Imam ih i ja ali mi baš ne uspijevaju. Rastu zajedno sa jednom od drosera. Zahtijevaju li one neke posebne uvjete?
Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 16:21
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

.....Aleksandreeesmile110...pa nego sta je meni onda niklo??? To sto si ti pokazao na slici je isto sto je naslikano bilo na limenki koju sam dobila....unutra je bilo 10-ak mali sitnih, kao tockica sitnih sjemenkica i to sam posadila u zemlju i to i zemlju koja je dosla u limenci posebno u vrecici...i nista drugo nije niklo osim onoga sto imam pokazano na slici.....aaaa bas sam razocaranaConfused....



To što ti je niklo mogo bi biti svašta, ali biljka mesožderka nije! Pričekaj da naraste pa ćeš biljku lakše identificirat Wink

Ljudi koji plasiraju takvu robu na tržištu jednostavno iskorištavaju ljude. Naljepe neku cool sliku muholovke dodaju malo zemlje u nekoj limenci i svi sretni! Osim onih koji kupe to i narste im neki korov LOL

Treba pazit i biti informiran. Bilo tko tko ima iskustva sa mesožderkama zna da sjemenke imaju određeni rok trajanja (to vrijedi i za ostale biljke). Skoro je nemoguće da sjemenke dionaea prežive uvjete u nekoj limenci.

Na vrh
Aleksandar View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar
Autor: biljke mesožderke

Pridružen: 26 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aleksandar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 16:31
Originalno poslano od člana Cattleya Cattleya napisao:

Originalno poslano od člana Aleksandar Aleksandar napisao:

Ove male zelene listove što vidite su utrikularije! Mesožderke koje love sićušne kukce ispod površine tla Wink Pošto cvatu tokom cijeloga ljeta teško je pazit da se sjemenke ne rasprše po svim vazama koje se nalaze u blizini. Tako da mi sada utrikularije rastu po 90% vaza sa ostalim mesožderkama. Ova na slici bi trebala biti Utricularia Sandersonii ali nisam 100% siguran.

Drosera koja raste bi mogla biti Drosera binata. I ona mi je ovoga ljeta cvala ko luda pa mi i ona raste posvuda!

I činile su mi se kao utrikularije. Imam ih i ja ali mi baš ne uspijevaju. Rastu zajedno sa jednom od drosera. Zahtijevaju li one neke posebne uvjete?


Postoji 214 vrsta utrikularija na svijetu Wink Pošto nisam neki stručnjak za njih bacio sam oko u Savage Garden i koliko vidim ove koje nalazimo na tržištu su večinom iz Južne Afrike. Eh sad ovisi o kojoj se utrikulariji radi jer neke iz toplijih krajeva toleriraju i nešto hladniju klimu. Ali to ovisi o vrsti.

Uz koju ti to droseru rastu utrikularije?


Ažurirao Aleksandar - 03 Prosinac 2007 u 16:33
Na vrh
lily13 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lily13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 16:37

Aleksandar,koje kresne slike!!smile73pa zbilja se razumiješ u cvijeće!!tvoje male muholovke su stvarno prekrasne,kako to uspjevaš??je li imaš neku posebnu prostoriju za njih ili...

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2007 u 17:33
Aleksandre
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.