Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrt- put do ostvarenja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrt- put do ostvarenja

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vrt- put do ostvarenja
    Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 15:03
Poštovani,
ja bih vas lijepo svih zamolila da mi pomognete u uredjenju vrta iz razloga što ja ni sama ne znam od kud bih krenula jer mi se svidja više vrsta stilova, a prostora i nema tako puno.
Naime, svidjaju mi se cvijetne biljke, viseće, puzeće .... ma glavno je da cvijetaju. Prostor se nalazi iza kuće, sunca ima u zimsko doba od ranog jutra do nekih 12:00, a u proljetno i ljetno od ranog jutra do nekih 15:00.
Površina prostora je cca 25 m2, od toga računam da moram imati put širok metar da bih mogla doci do kotlovnice.
Imala sam u planu travnjak, ali s obzirom da smo već pokušali pred tri godine i zbog posla nismo ga uspjeli odrzati jer sam svaki dan na poslu do 17:00, a MM do 19:00. Kroz zimu imamo malo više vremena.
Travnjak je bio i ostao i sad je neuredan.
Htjela sam napraviti gredicu visoku metar i dugačku 3 metra , široku metar.
Htjela sam napraviti jezerce u vrtu, ili možda otočiće, ili kamenjar ......
Imam puno ideja i zato ne znam od kud da krenem i kako.
Slikati ću prostor sutra pa ću postaviti slike.
 
Bila bih vam jako zahvalna na pomoći.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2011 u 17:38
Dobro došla na forum,tu ćeš listajući sve vidjeti i naučiti.
Moraš slikati svoj vrt,svi će ti odmah pomoći,moraš napisati gdje se nalaziš,zbog odabira biljaka.
Evo ti na početku male smjernice.smile57
Na vrh
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 09:08
Hvala na dobrodoslici !
Nalazim se u Crikvenici, slike cu riješiti već danas.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 09:14
Originalno poslano od člana nanica nanica napisao:

Imala sam u planu travnjak, ali s obzirom da smo već pokušali pred tri godine i zbog posla nismo ga uspjeli odrzati jer sam svaki dan na poslu do 17:00, a MM do 19:00. Kroz zimu imamo malo više vremena.
Travnjak je bio i ostao i sad je neuredan.
Htjela sam napraviti gredicu visoku metar i dugačku 3 metra , široku metar.
Htjela sam napraviti jezerce u vrtu, ili možda otočiće, ili kamenjar ......
Imam puno ideja i zato ne znam od kud da krenem i kako.
Slikati ću prostor sutra pa ću postaviti slike.
 
Bila bih vam jako zahvalna na pomoći.
Nema problema za pomoć, ali čitajući ovo tvoje izlaganje nameće mi se jedno pitanje. Dakle ako niste bili u stanju ti i muž održavati travu kako mislite održavati cvijeće, jezero, kamenjar???
Na vrh
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 10:13
[/QUOTE]
Nema problema za pomoć, ali čitajući ovo tvoje izlaganje nameće mi se jedno pitanje. Dakle ako niste bili u stanju ti i muž održavati travu kako mislite održavati cvijeće, jezero, kamenjar??? [/QUOTE]
 
Sad imam više vremena s obzirom na to da malena više nije mala beba, ima uskoro tri godine pa je sad i njoj fora kopati po vrtu i saditi cvijeće. Sa travnjakom smo krenuli kad se kćer rodila pa nam nije bilo bas ,uz posao, lagano i voditi birgu oko travnjaka te smo ga jednostavno zapustili.
Proslo ljeto smo imali u drugom vrtu koji je povrtnjak , puno povrća koje je bilo lijepo i odrzavano i isto to planiramo i ove godine, a uz to je na red došao i drugi vrt koji je određen za cvijeće.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 12:47
Ok Nanić, jer bilo je nespretno napisano ispalo je da želiš krasan vrt bez rada i motike kako se kaže.
 
Preporučam ti tu pogledati vrtove, Bergenije (središnja Istra), Hoya, Triša hrpa vrtova krasnih i prekrasnih u Rijeci i okolici, prekrasni mediteranski vrtovi od Naše Otok i Lantane.....sa kontinetalnim se vrtovima ne zamaraj pretjerano.
Na vrh
nanica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nanica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 12:53

Ok, hvala.... idem sad pogledati tvoje prijedloge.....Wink

Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2011 u 13:46
samo naprijed i bez straha.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.