Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mandarina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mandarina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2007 u 16:14

prelijepo
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 18:51
Evo, ja danas pobrala zadnje mandarine, sve u vrtu obrano, nema višeeeeeeeeee Cry


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 19:31
mima
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 21:30
smile93
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 22:27
Mima, smile93
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 09:39
Kako lijepo izgledajusmile56
Na vrh
nela View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 26
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2008 u 13:41
I mi imamo mandarinu, već nekih 2 godine, ali nama se nit miče nit pomiče... jel netko zna što bih trebali raditi s njom...kako je održavati. Zasađena je u tegli.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2008 u 21:47
Presadi je u veću posudu, ako iz nekog razloga ne možeš u zemlju, malo pognoji. Eventulano kupi još jednu, jer voćke je dobro saditi u paru.
Na vrh
romira View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 66
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje romira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 17:20
Ovo je slikano 24.5. 2007 - mlada sadnica
 
 
dala je 4 preslatka ploda...
 
Slikano prije nekoliko dana, moje malene mandarinice, ima ih više od 10-ak
 
 
 
ja bi htjela da mi ojača stablo, neznam kad treba rezati, a ni šta EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
la vita e' bella
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:38
...evo mojih mandarina, rastu mi pred ulazom u kuću i edva se suzdržavam da ih već ne otkinem jer obožavam mandarineeeeeee  :O)))))))))))))))))))



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 23:11
Ovo je moj nasad mandarina.Naravno, gdje nego u Neretvi.Samo tamo mogu biti ovako dobre mandarine.Imat ću ih 4-5 000 kg, ekoloških.Znate zašto?
Jer nismo stigli ni pognojiti ni poprskatiLOLLOLLOL :



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2008 u 23:17
Znate pošto ih proizvođač prodaje?- od 1.5 kn/kg malih do 2.5 kn/kg većih.Thumbs%20Down
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 00:06
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Presadi je u veću posudu, ako iz nekog razloga ne možeš u zemlju, malo pognoji. Eventulano kupi još jednu, jer voćke je dobro saditi u paru.


Mandarina Unshiu koja se kod nas masovno sadi i koju sam vidjela na slikama nema potrebe za oprašivanjem .Ona zameće plodove bez oplodnje što se zove partenokarpija. Plodovi su bez sjemenki ali ,ako su pored nje drugi agrumi može se dogoditi da ima sjemenku.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2008 u 00:26
U mojima nigdje ni jedne sjemenke.Clap
Na vrh
Terezija View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 233
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Terezija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2008 u 22:05
Fermina, bravo! oduševljena sam izgledom i urodom. Slažem se s tobom da je ovako nešto moguće samo u Neretvi, na plodnom aluvijalnom tlu.

Ali, svega toga ne bi bilo da nije bilo stručnjaka entuzijasta bivšeg PIK"Neretva" Opuzen koji su introducirali mandarinu u Neretvi.
Na vrh
Citrus reticula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrus reticula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2008 u 21:44
Originalno poslano od člana Terezija Terezija napisao:

Fermina, bravo! oduševljena sam izgledom i urodom. Slažem se s tobom da je ovako nešto moguće samo u Neretvi, na plodnom aluvijalnom tlu.Ali, svega toga ne bi bilo da nije bilo stručnjaka entuzijasta bivšeg PIK"Neretva" Opuzen koji su introducirali mandarinu u Neretvi.


Da...i Stanka Parmača.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 10:02

Prvenstveno dr.Gatina i njegove ekipe stručnjaka i entuzijasta.

Na vrh
Citrus reticula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrus reticula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 12:17
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Prvenstveno dr.Gatina i njegove ekipe stručnjaka i entuzijasta.



Točno. Iako znam da su se ljudi u Neretvi rugali kad je Stanko Parmač donio mandarinu....a to su bila ipak neka zlatna vremena za dolinu...pa što god mislili.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 12:48
...i ne samo za dolinu...Wink
Na vrh
Citrus reticula View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Citrus reticula Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2008 u 21:53
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

...i ne samo za dolinu...[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.