Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proljeće u mome vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proljeće u mome vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 239240241242243 312>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 20:54
Ova bijela je prekrasna !  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 21:07
Gute Fee,smile71 dosta je već stara a svake godine sve krupniji cvjetovi.....Ništa joj ne radim posebno. Kad je velika suša polijevam, prihranim možda dva, tri puta u toku ljeta i to je sve. Sada su listovi počeli žutjeti i opadati a cvjetne glave se pomalo suše.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 21:44
Bijela hortenzija je stvarno posebna.
Sutra je novi dan.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 22:07
lucy,smile71 volim ju,  prvenstveno zbog izgleda i zato što je tako dobra, mislim malih zahtjeva....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2014 u 22:38
nesmijem se nadai previse ali ipak se nadam nekad ovakvom pogledu u mom vrtu....smile57
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 06:33
Josipa, hvala ti na posjeti...smile71 Bit će u tvome vrtu još ljepših pogleda, još samo malo dok stigne proljeće i tvoje biljčice pokažu svu svoju ljepotu.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2014 u 16:47
Općenito sam slaba na sve cvijeće bijele boje ali ova hortenzija mi je stvarno posebna. Pošto sam kod sebe svu hladovinu već zauzela mislim da ću na proljeće krenuti sa hortenzijama u teglama. I draža mi je ova vrsta koja se smije u proljeće orezati a da ne izostane cvatnja. Pozz ! Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 11:05
Rajski vrtovi, hvala ti na posjeti.... Ova hortenzija je orezana svakog proljeća na 10 - 15 cm i do sada je uvijek cvjetala, nadama se da će tako i u buduće a cvjetovi su sve krupniji... Na suncu je cijeli dan osim između 10 i 11 sati ,tada joj pravi hlad susjedova kuća i ništa joj ne smeta sunce. Kad je velika vrućina polijevam ujutro... Mislim da sve bolje rastu u zemlji, nego u teglicama......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
božur3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2014
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 186
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje božur3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 12:00
Milica a kada ih točno obrezuješ? Ja sam dobila ove godine od svoje tete korijen hortenzije iz kojeg sada vire u biti 2 šibe s vrlo malo listova na njima. Visoke su oko 1 m i u kojem onda mjesecu da ih odrežem? Znači da ih ostavim preko zime?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 14:50
Ako se i ja mogu priključiti ovoj temi, iako nemam hortenzije (u stvari imam, ali je jedna i jako, jako mala - svega pedalj, ispelcana od jedne male grančice) - rekla bih i ja da je svakako bolje hortenzije imati direktno u zemlji nego u teglama. Kod susjede je ogromna stara hortenzija, posađena na južnoj strani vrta, na suncu je kad je sunce najjače i u odličnom je stanju. Neke velike brige oko nje nema, vidim da je isto orezuje u proljeće i to ne baš drastično.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 15:57


Božur,smile71 ! Pozdravljam te u mome vrtu. Imam i ja roza hortenzije koje su skoro gole, sve je lišće opalo a na ovim bijelima još nije. Na svima stoje cvjetne glave sada već suhe ali ništa neću rezati do proljeća. Roza hortenzije režem malo ili nimalo, samo suhe cvjetove i neke grane malo odrežem  i to nastojim prije kretanja vegetacije ili idmah na početku čim vidim da su krenule. Bijele odrežem baš drastično, sve grane nisko 10 - 15 cm i te bijele mi bolje rastu.
Ja bih te tvoje odrezala u proljeće na visinu oko 40 cm, prije nego krenu i na taj način bi trebalo da izraste još novih grana iz korjena... Tako bih ja napravila a možda netko zna bolje.....

Bugica,smile71 pozdrav i tebi. Nisam još imala hortenzije u tegli samo jednom kad sam zapelcavala i onda sam ih odmah premjestila u vrt, čim sam vidjela da su pustile korjenje  a do tada su mi bile  čuvane od velikog sunca.Bolje rastu u vrtu i nema s njima puno brige.....
Roza hortenzije se manje orezuju..
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 20:50
Dugo nisam bila u tvom vrtu (valjda cijelo ljeto, oprosti lijenoj dalmatinki koja voli  kupat i izležavat na suncu kraj mora) vratila sam se unatrag pregledala i što sad? Ne mogu ništa suvislo napisati osimsmile227da izdvojim nešto bojim se da bi ono drugo bilo povrijđeno pa zato još samo jedansmile55
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2014 u 22:28
Aralija, smile71 veseli me tvoja posjeta. Hvala ti na tvome komentaru...Posvećujem se cvijeću koliko mogu a sada imam i prioritete ... moji unučići (djevojčica 2,5 god i dječak 10 mj) su  mi veći dio vremena   prva razonoda pa onda cvijeće a i ova godina je bila baš gadna pa je dosta toga i propalo i nestalo iz moga vrta... Ipak, nađe se još ponešto za uživanje....Dođi opet ponekad....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:26
U mome vrtu počela je ali još ne caruje potpuno JESEN.....
Bijela hortenzja ljetos....( ista)
 


i sada....








Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:38
Roza hortenzija ljetos......




i sada.....





Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:43

Dozrijevaju plodovi pasiflore.....






Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:45
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:47
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:49
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2014 u 15:51
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 239240241242243 312>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.