Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe vera - ali koja?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe vera - ali koja?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Irena007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Irena007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aloe vera - ali koja?
    Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 23:28
Pozdrav svima, nova sam na forumu i imam kod kuce jednu aloe veru (barem ja tako mislim) i molila bih vas, koji se razumijete, da mi pomognete identificirati moju.
Stavila sam par slicica iste biljke od cvijeta pa do listova

Unaprijed hvala na pomoci!  Wink










Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 12:24
Dobrodoslicu ti zelim!
ovo ti nije aloe vera,mislim da je ovo aloe ciliaris,mada nisam sigurna,ali javice ti se sigurno pravi strucnjaci... na pravom si mjestu.
u svakom slucaju prelijepa jeClap
Na vrh
Irena007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Irena007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 16:04

Cella hvala na odgovoru!

Ja sam se nekako u sebi nadala da će mi netko potvrditi da je ova moja biljka aloa arborescens jer mi treba baš ljekovita aloa.
Čitala sam da se koristi u različite medicinske svrhe (kod karcinoma, tumora)
Na vrh
Calla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 135
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Calla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2011 u 16:31
Nema na cemu al kako vec rekoh nisam bas sigurna..sigurno ce ti se javiti neko se vise znanja
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 14:19
Predivna je, žao mi je što nije ono što si očekivala, ali ja bih rekla da se radi o aloe veri, samo ne onoj ljekovitoj. Ljekovitih ima dvije vrste koliko sam upoznata s tim, ja ih imam po tome obadvije-nemojte me uzimat za riiječ, ali čitajući po literaturi mislim da je tako. Ako si voljna-pogledaj temu pod nazivom-cvijeće foto i "moj mali dvorac zelenila" Tamo se nalazi aloe vera za koju mislim da je ljekovita.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Irena007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Irena007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 15:53
Hvala Tanja na savjetu. Pogledala sam što ste mi sugerirali i sad sam još zbunjenija Cry. Nemam iskustva s identifikacijom bio koje vrste aloe, a hitno mi treba. Bila sam danas u rasadniku vidjeti "pravu" aloe arborescens (dvije žene su me poslužile i prva mi je rekla da je ova biljka stara najviše 10 mjeseci, a druga da je stara 2 godine, KOME DA VJERUJEM). Meni treba biljka koja je starija od 1 godine.
ovo je slika te aloe arborescens:
 
 
 
 
 
Na vrh
Irena007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Irena007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 16:04

Išla sam u još jedan rasadnik i tamo su mi pokazali ovu alou

 
 
tu biljku su mi trgovkinje identificirale kao a. arborescens, ali opet ne znaju koliko je stara.
Iskreno, meni sve izgledaju jednako.
Ako tko ima "iskusnije oko" za prosuditi je li to a. arborescens i koliko je stara BILA BIH VAM JAAAAAKO ZAHVALNA!
Na vrh
Irena007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Irena007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 16:11

Ovo je još jedna moja iz vrta. Slikala sam je i pokazala trgovkinji u rasadniku i ona mi je rekla da je aloa arborescens. Budući da je to ipak slikano mobitelom, žena se mogla i zabuniti, jer nije isto vidjeti sliku i vidjeti biljku u živo.

Tražim oko sokolovo da mi potvrdi sumnje
 
 
hvaaaaalaaaaa
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 13:26
irena mislim da su ova na zadnjoj slici i ona na prvoj iste vrste, a aloa arborescens je ona sa slika iz rasadnika

ako je za lijek mislim da bi bilo bolje da se raspitaš i pronađeš nekog tko se bavi uzgojem aloa u ljekovite svrhe jer ove iz rasadnika i trgovina - tko zna čime su sve tretirane, a i osoblje često nije dovoljno stručno

pokušaj tu na forumu na temi o aloama
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=5594

ili oglasi na oglasima, napiši i u naslov da ti je hitno i da trebaš bilo kakvu pomoć, možda čak na brbljaonici, i tamo se kreće dosta ljudi

možda netko zna više

ja sam u zadru i nedavno je bio prilog na tv o nekom sakupljaču trava koji se bavi i sa pripravcima od aloa, ali stvarno se ne sjećam imena čovjeka...
ako iskopam što, javim ti se

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 16:14
Imam i ja neku malu A.veru,ove zima mi je propala,sad se iz korjena obnavlja,ako želiš mogu ti je poslati.Malo sam prosurfao,zanimalo me je dali je je još koja vrsta Aloe ljekovita pa sam našao da osim A.vera barbedensis još su ljekovite i A.arborescens,A.chinensis i A.ferox.Nedavno sam bio u jednoj trgovini cvijećem i neka žena je tražila A.veru,trgovkinja joj je bezobrazno pokušavala uvaliti ono što je imala,tako da treba biti oprezan kod kupovine u trgovinama.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 16:52
Na vrh
Irena007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Irena007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 21:42
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Imam i ja neku malu A.veru,ove zima mi je propala,sad se iz korjena obnavlja,ako želiš mogu ti je poslati.Malo sam prosurfao,zanimalo me je dali je je još koja vrsta Aloe ljekovita pa sam našao da osim A.vera barbedensis još su ljekovite i A.arborescens,A.chinensis i A.ferox.Nedavno sam bio u jednoj trgovini cvijećem i neka žena je tražila A.veru,trgovkinja joj je bezobrazno pokušavala uvaliti ono što je imala,tako da treba biti oprezan kod kupovine u trgovinama.
Na sreću, zahvaljujući dobrim ljudima oko sebe, uspjela sam doći do neprskane (domaće) aloe vere arborescens i sada mogu napraviti lijek.
Čitala sam i ja da su te četiri ljekovite, ali izgleda da ova ima znatno više ljekovitih svojstava od ostalih aloa.
i još nešto, kad smo kod trgovaca, imala sam sreću naletjeti na trgovca koji me upozorio da je biljka prskana i da ne vrijedi za lijek, a da mi nije rekao ja bi uredno napravila pripravak i dobila praktički 50% otrova iz te biljke (jerje prskana raznim kemikalijama), a ne ljekovito svojstvo.
Svejedno, hvala na ponudi!!!
Na vrh
Fluctus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fluctus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 19:59
Pozdrav svima!
 
Može li mi netko pomoći u vezi mojih biljčica? Prije 3 godine sam bila na Lošinju i dobila A.barbedensis koja danas izgleda ovako:
(cijeli dan je na suncu)
 
A njezina dječica ovako (u hladu):
 
 Posadila sam i jedan izdanak A.arborescens (otkinuto sa "stabla"):
 
Da li je to stvarno to?
 
Hvala
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2011 u 21:22
ova zadnja jest aloa arborescens!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Fluctus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fluctus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2011 u 09:02
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

ova zadnja jest aloa arborescens!
HvalaSmile
Tko bi od forumaša možda mogao prepoznati ovu prvu?
Na vrh
deep9th View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje deep9th Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 19:55
Dajte molim vas ako može pomoć.
Zanima me koja je ovo Aloe i dali je ljekovita.
Gledao sam po netu, cini mi se da je ljekovita, ali nisam 100% siguran.
Unaprijed hvala!

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 12:09
onda koja je ova moja ja mislim arborescens (jer mora biti koja podvrsta) jer nije niti jedna druga koju sam vidjela na slikama
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 12:11
ista je kao od Irene007, takav je i cvijet imala
Na vrh
Veki drag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Veki drag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:26
ništa ne prodajem , samo se hvalim :)
puno hvala svima koji su mi pomogli savjetima prije godinu i pol, moja aloja je prekrasna i ima dječicu :)))
prvo je stara slika, kad sam tražila pomoć...
http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/7dc9de7d-P1070413.jpg

a ovo je slikano danas...




još jednom puno puno hvala Smile smile99
Na vrh
maja89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maja89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2013 u 11:42
Bok! Imamo jednu aloa veru, ali nismo sigurni koja je vrsta, po slikama na netu mi se nekako čini da je vrste Barbadensis Miller, no nisam sigurna pa vas molim za pomoć :)

I da li ju se prilikom sađenja mora ukopati jako u zemlju, vidim po slikama da je većinom svima dosta duboko sađena, a mi smo novi sa tom biljkom pa još ne znamo te neke stvari.





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.