Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pčelarstvo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pčelarstvo

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
ekomed View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Rujan 2013
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ekomed Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pčelarstvo
    Objavljeno: 25 Rujan 2013 u 23:49
pa jel pčele u prirodi koriste navedeno????
Ne i preživjele su do današnjih dana, dakle naravno da se može pčelariti bez navedenog ali bez ljekova trenutno ne. Varoa i ostale bolesti bi takav pčelinjak brzo dokrajčili....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 15:45
Znam da je Schumi pčelar,ali kakvo pčelarstvo?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Feniks View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Feniks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 15:11
Dali se netko bavi organskim pčelarstvom? Mislim na pčelarenje bez kemikalija, okvira, žica, matičnih rešetki, i sl.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 14:28
Fotkica je iz muzeja pčelarstva u Litvi ...

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 21:42
Smrcko, drago mi je što si nam se priključila.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 19:52
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 19:20
U našem vrtu je dosta pčelica i najvažnije radimo jedni s drugima, bez da nas napadaju. U planu nam je napraviti kućicu za soliterne pčele, a i ako budemo mogli za obične medarice.

Evo jedan filmić o početcima.

http://www.youtube.com/watch?v=tqjP3-6prwM
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 22:01
Jako malo je danas prirodno. Ne znaš kome vjerovati.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 21:36
Pogledajte filmić o modernom pčelarenju i malo se zamislite.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:23
Šečer im treba za prihranu pčela jer su im oteli previše meda ili su pašne prilike loše pa nema unosa u košnice. Neki i u pašnoj sezoni prihranjuju pčele tak da bez analize nisi sigurna što si dobila, med ili "med".
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:11
Hvala, Mali kaktus.. ne znam o tome ništa ali volim med.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:08
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Vidjela sam ovih dana u nekim robnim kućama da neki pčelari kupuju velike količine šećera ( bila akcija) pa sam se onako u sebi pitala kada će to dati pčelama ili će pomiješati u med? ne znam jel' se i to može ?  pa onda prodavati "pravi med".
 
Šečer im služi za zimsku prehranu(pčelama).
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:06
Vidjela sam ovih dana u nekim robnim kućama da neki pčelari kupuju velike količine šećera ( bila akcija) pa sam se onako u sebi pitala kada će to dati pčelama ili će pomiješati u med? ne znam jel' se i to može ?  pa onda prodavati "pravi med".
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 20:25
Milice, to bi bilo u mjesecu kolovozu no to ovisi o pčelaru i njegovom sistemu pčelarenja.
Sistem rada koji mi primjenjujemo dosta se kosi s komercijalnim pčelarenjem a i sama vidiš da koristimo pomalo čudne košnice. Med vadimo jednom godišnje (u kolovozu) i nemamo "sortnih" medova - kod nas je med slika godišnjih prilika. Za sada još uvijek vrcamo med no spremamo se na dobivanje meda prešanjem.
Nemoj misliti da ti pokušavamo uvaliti med - za sada ga nemamo za prodaju.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 19:56
Molim vas da mi netko kaže  kada se zadnji puta prije zime odnosno  kada se u kalendarskoj godini  zadnji puta vrca med? Ovo pitam zato što me zanima u kom periodu je čisti med a ne onaj što se  pčele hrane šećerom pa stvaraju med. Hvala na odgovoru.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 16:33
Evo fotke "projekta" na kojem trenutno radim. Zar neće biti ukras u vrtu?

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 21:36
Ako se plašite pčela, pokušajte ovo ...

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 08:46
Krenuli smo u izradu košnica i pripremamo se za sljedeću sezonu. Košnice će biti unuternjih dimenzija 300x300x150 mm, bez ramova. Pčelama će biti ostavljeno da sve sagrade same.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 20:24
Pčelarstvo u fotkama ... njeno visočanstvo - Matica

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 21:40
Standard u pčelarstvu kojeg se mislimo pirdržavati. Proučite ovaj standard i vidite ima li tu mjesta za vas. Recite iskreno vaše mišljenje i promislite na koji je način dobiven med koji njupate i koliko ima gorčine u njegovoj slatkosti.   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.