Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pčelarstvo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pčelarstvo

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 10:44
Naravno da se isplati sam raditi košnice. Još ako se uspiješ ogrebati za otpad od razne drvene ambalaže ...!
Mi smo pristalice tradicionalnog, prirodnog načina pčelarenja, dakle bez izmišljotina koje je čovijek nagurao u košnicu kako bi oteo što više meda.
Konstruickje košnica za takav način pčelarenja su dosta jednostavne i nije ih problem izraidti.
Za početak se učlani na pčelarski forum i prouči sve što te zanima.
Jedan od planova za košnicu koji mislimo ostvariti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 12:04
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Pošto je slab odaziv na "pčelarstvu" pokušat ću vas privući sa nekoliok fotki.

Četa mala ali odabrana ...

[IMG]http://www.h6.dion.ne.jp/~kansatu/img002.jpg" />


jesu to tvoje?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2011 u 15:26
Na slici nije naša košinca, fotka je s neta.
U subotu idemo na selo pa će biti fotki s pčeilnjaka.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 11:09
Ulovi me, ulovi me!

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 20:05
Od obečanih slika nema ništa. Jednostavno nije bilo vremena za fotkanje.
Pomagao sam kolegi pčelaru oko njegovih pčela i kamiona a iz naše košnice smo izvrcali desetak litara meda.
Med je miješan(livada) i jako dobrog okusa. Za prvu sezonu i za način na koji pčelarimo prezadovoljni smo.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 22:17
Moje čestitke!
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 10:10
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2011 u 21:40
Standard u pčelarstvu kojeg se mislimo pirdržavati. Proučite ovaj standard i vidite ima li tu mjesta za vas. Recite iskreno vaše mišljenje i promislite na koji je način dobiven med koji njupate i koliko ima gorčine u njegovoj slatkosti.   
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 20:24
Pčelarstvo u fotkama ... njeno visočanstvo - Matica

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 08:46
Krenuli smo u izradu košnica i pripremamo se za sljedeću sezonu. Košnice će biti unuternjih dimenzija 300x300x150 mm, bez ramova. Pčelama će biti ostavljeno da sve sagrade same.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 21:36
Ako se plašite pčela, pokušajte ovo ...

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 16:33
Evo fotke "projekta" na kojem trenutno radim. Zar neće biti ukras u vrtu?

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 19:56
Molim vas da mi netko kaže  kada se zadnji puta prije zime odnosno  kada se u kalendarskoj godini  zadnji puta vrca med? Ovo pitam zato što me zanima u kom periodu je čisti med a ne onaj što se  pčele hrane šećerom pa stvaraju med. Hvala na odgovoru.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 20:25
Milice, to bi bilo u mjesecu kolovozu no to ovisi o pčelaru i njegovom sistemu pčelarenja.
Sistem rada koji mi primjenjujemo dosta se kosi s komercijalnim pčelarenjem a i sama vidiš da koristimo pomalo čudne košnice. Med vadimo jednom godišnje (u kolovozu) i nemamo "sortnih" medova - kod nas je med slika godišnjih prilika. Za sada još uvijek vrcamo med no spremamo se na dobivanje meda prešanjem.
Nemoj misliti da ti pokušavamo uvaliti med - za sada ga nemamo za prodaju.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:06
Vidjela sam ovih dana u nekim robnim kućama da neki pčelari kupuju velike količine šećera ( bila akcija) pa sam se onako u sebi pitala kada će to dati pčelama ili će pomiješati u med? ne znam jel' se i to može ?  pa onda prodavati "pravi med".
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:08
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Vidjela sam ovih dana u nekim robnim kućama da neki pčelari kupuju velike količine šećera ( bila akcija) pa sam se onako u sebi pitala kada će to dati pčelama ili će pomiješati u med? ne znam jel' se i to može ?  pa onda prodavati "pravi med".
 
Šečer im služi za zimsku prehranu(pčelama).
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:11
Hvala, Mali kaktus.. ne znam o tome ništa ali volim med.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:23
Šečer im treba za prihranu pčela jer su im oteli previše meda ili su pašne prilike loše pa nema unosa u košnice. Neki i u pašnoj sezoni prihranjuju pčele tak da bez analize nisi sigurna što si dobila, med ili "med".
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 21:36
Pogledajte filmić o modernom pčelarenju i malo se zamislite.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 22:01
Jako malo je danas prirodno. Ne znaš kome vjerovati.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.