Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Prirodni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Puževi u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Puževi u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 22:54
E sad si me dobroooo nasmijala s ovim u vezi kave!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 22:55
Ovo sa pepelom sam isprobala kad mi je puž pojeo lišće od dalije što je tek počela nicati.Posula sam pepeo u krug oko nje i više nije bilo problema.
Čula sam da je talog od kave dobar i za biljke.Nisam probala.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 23:02
Da jako je dobar za biljke,ja sam znala bacati talog u teglu s hibiskusom,ali i zalijevati drugo cvijeće,nisam primjetila da mu se ne sviđa,samo je raslo i bilo lijepo.U svakom slučaju sam još taj talog razmutila s malo vode...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 23:16
Pepeo, tak jednostavno a djelotvorno!
Prošle godine je puževa kod mene bilo puuuuuno!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 23:27
Kod mene ih prošle godine nije bilo,ali pretprošle ih je bilo toliko puno,da ih je tko htio kupiti,dobro se moglo zaraditi na njima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:36
na ovu sam temu slučajno zalutala, jer naravno i ja ratujem s puževima i to golaćima. ja ih obično skupim i pobacam i tako u krug..
ali sam se zato dobro nasmijala vašim komentarima. nema mi druge i ja cu kako je kamenjar rekla kavu kuhati samo za njih. smile96
belica,zagreb
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 08:19
u knjižici koja je ovih dana izašla uz večernjak je pisalo da će puževi otići iz vrta, ak u njega posadimo neven. vrijedi probati.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 09:16
[QUOTE=SolarWindKiss]Odlican je savjet oko ovog pepela, odnosno, kako se ovdje zove lug. I nije toliko u pitanju njegova ph vrijednost, koliko je vazna njegova struktura, naime takve je granulacije da sve vrste puzeva izbjegavaju da puzu po njemu jer im je to iznimno tesko.....ja upotrebljavam lug vec dugo vremena i odlicni su rezultati....samo pospem okolo biljke koju zelim zastiti i to je to...puzevi je zaobidju kao da je opasana zidom
A ubijanje a pogotovo mucenje bilo koje zivotinje mi je krajnje odbojno! Ako bi puzeve i odstranjivala iz vrta, skupila bih ih u posudu i istresla na neku udaljenu livadu. Mucki ubijati nemocno bice je krajnje ogavno za moj pojam! [/QUOTE

Joj SolarWindsKiss ovo me pogodilo u srce, osjećam se kao serijski ubojica. Zar misliš da im je polagano umiranje nagriženih pepelom ugodnije? Evo spremam se upotrijebiti nešto i protiv buhača, izgrizli su perunike, ali se dvoumim, pa i oni su živa bića.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 00:02
ako pospem ujutro pepelom i navečer zalijem vrt ima li onda kakve koristi....da li voda uništi djelotvornost pepela.....koliko često triba posipati.....imam jednu nailonsku vreču pepela i sutra krečem u akciju....kadife su mi nestale ...srečom samo one, a ovo drugo je načeto.....invazija je krenila
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 06:48
i ja sam primjetila sa mi puzevi ne grizu hoste kako sam ih posula pepelom,ali sto mi to vrijedi kad sad vrapci navalili na hoste Confused
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 07:41
jučer sam u vrtu vidjela prvog naranđastog puža ove godine

Angry
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 08:59
ja sam se dokopala jednog engleskog cvijetnog časopisa,kao što znate oni su fanovi hosti ali radi svoje vlažne klime puževi su im opća pošast...
dakle oni dok su hoste male kad tek provire iz zemlje stave visoki 3 cm bakreni prsten(odgovarajuči obim),a oko tegli imaju samoljepljivu bakrenu traku i fino ju zaljepe i puževi navodno mrze bakar i ne pomišljaju te granice prijeći. No ima kvaka bakar je ipak skup ali ako neko ima neku mogućnost da je u kontaktu sa npr.limarom koji možda radi oluke i ima restlove može izrezat tako prstenove i riješen problem...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 21:16
Originalno poslano od člana Maggie Maggie napisao:

u knjižici koja je ovih dana izašla uz večernjak je pisalo da će puževi otići iz vrta, ak u njega posadimo neven. vrijedi probati.





Maggie teško da bi od toga bilo išta,rekli su i za dragoljub da ga puževi ne vole,nažalost uvjerila sam se da to nije istina,jedne godine su mi slasno pojeli dragoljube!    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 23:38
Neven u moj vrt onda može doći samo zbog ljepote.
Po ovom kaj pišeš, Monstera, nema smisla nadati se.
Unhappy
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 23:46
Da draga teško da išta tim beštijama smeta,ako su meni pojeli dragoljube za koje kažu da su im odbojni,a i pomalo ljutkasti kao hren,teško da bi neveni drukčije prošli! Također ,netko je spomenuo kako neće jesti crveni luk,e pa meni su ga jednom pojeli do korijena! I sad nek netko kaže da puževi neće jesti sve biljke,Hoće,njima je sve dobro,osim obične trave. Da jedu travu ,nitko ih ne bi dirao,ni ljutio se na njih,ovako,nikome nije pravo,mučiti se saditi stalno nešto,a oni to pojedu za jednu noć! Strašnooooo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 21:38
Kamenjar...baš si me nasmijala LOL Banane, pa kava.... Kako se kod mene pije kavica iz kafetijere, sad znam kud od sutra ide ostatakLOL
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 23:56
Sad ne bi uspjela previše vidjeti da izađem u vrt, a i prekasno je.
Sutra ću vidjeti jesu li napravili kakvu štetu nakon ove kiše. Jučer ih nije bilo puno. Nadam se da ih kiša nije previše dozvala van.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2012 u 21:58
Od danas moj hostinjak "pije kavicu"
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 18:53
moja armada za borbu s puževima indijska trkačica
http://s1003.photobucket.com/user/tekel_photo/media/DSC04064.jpg. -

Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 21:05
Ovi su najgadniji jer ih ima po cijelom vrtu i ne biraju što jedu.






Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.