Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Difenbahija - Diffenbachia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Difenbahija - Diffenbachia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
Korisnik
Poruka
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2009 u 12:54
moja difica krepava, list po list žuti i otpadne Cry, a ostali listovi koji su još tu na vrhu se posuše čak i onaj mladi listić koji se još nije ni otvorio je na vrhu suh jel joj je presuho ili premokro, kaj ne štima? ili joj jednostavno kod mene ne štima! Cry
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
melanzana View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje melanzana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 01:28
Što reći o ovoj lipotici
Potiče iz tropskih šuma Južne Amerike
Triba je zaštititi od direktna sunca i prskati je vodom.
Ova moja je evo i procvitala, ako se to uopće može zvati cviton...
 
 
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 07:26
Joj,kak je krasna,svaka čast uzgajivačuThumbs%20Up
Na vrh
beba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2010
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje beba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 20:11
zaista je divna...ja sam skoro iste velicine dobila za odbranu diplomskog i uvela mi je poslije nepinih 6 mj...ma kad mi srce nije otkazalo...ali nisam imala nikakvog iskustva sa cvijecem...sad imam sve vas i zaista uz pomoc ovog foruma i svih savijeta konacno smijem kupiti cvijert...jos jednom da kazem supre ti je cvijet...
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 14:45
Ustvari ne znam da li se to moze i nazvati problem...difenbahija raste upravo ispusta novi list :) Hug ali njeno stablo je na vrhu jako zadebljano a na dnu tanko ....znam da to mogu rijesti tako sto cu je odrezati i staviti da pusti korijene ali da li moze proci bez toga .......kao sto vidite na slici stavila sam drvo jer kad ga uklonim ona odmah ide u stranu ...da li ce vremenom stablo se izjednaciti HVALA


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 11:09
Moja difenbahija nepravilno raste, dole je tanka a gore predebela, pa sam citala na internetu da je treba podrezati na 10 cm iznad zemlje pa sad ne znam je li skroz ili samo malo Confused sta ce biti sa tim vrhom gore, da li ce mi propastiCryCryCry. Ako neko zna kako se to radi bila bih mu zahvalna ako napise :D
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2011 u 21:51
Mogu ti prenijeti moj slučaj, sa gledišta običnog laika!
Ja sam od susjede dobila "gornji dio" dienbahije, od oko 20-30 cm i ona mi je rekla da je držim godinu dana u vodi!
Meni je to tad djelovalo apsurdno dugo, no, da buden iskrena stavila sam ja na mjseto gdje mi nije bila baš pri ruci, povremeno sam samo dolila vodu u staklenku...i tak je vrijeme prošlo...
Razvili su se jaki i lijepi korijeni, i presadila sam u teglu, i sad imam već veliku biljkicu!!!

Na krenem, ipak, na početak priče, mislim da nije važno dal da je prerežeš točno na 10 cm, već pogledaj gdje ti je izbočina iz koje će kasnije potjerati!!!
Dakle, prerežeš biljku iznad te izbočine!

Ukoliko ti, gornji dio ostane prevelik, možeš i njega skratit na taj način, samo moraš malo zamazat ranicu!!!
Nadam se da sam ti pomogla!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2011 u 12:51
Originalno poslano od člana LOVRO LOVRO napisao:

Mogu ti prenijeti moj slučaj, sa gledišta običnog laika!
Ja sam od susjede dobila "gornji dio" dienbahije, od oko 20-30 cm i ona mi je rekla da je držim godinu dana u vodi!
Meni je to tad djelovalo apsurdno dugo, no, da buden iskrena stavila sam ja na mjseto gdje mi nije bila baš pri ruci, povremeno sam samo dolila vodu u staklenku...i tak je vrijeme prošlo...
Razvili su se jaki i lijepi korijeni, i presadila sam u teglu, i sad imam već veliku biljkicu!!!

Na krenem, ipak, na početak priče, mislim da nije važno dal da je prerežeš točno na 10 cm, već pogledaj gdje ti je izbočina iz koje će kasnije potjerati!!!
Dakle, prerežeš biljku iznad te izbočine!

Ukoliko ti, gornji dio ostane prevelik, možeš i njega skratit na taj način, samo moraš malo zamazat ranicu!!!
Nadam se da sam ti pomogla!


ako mozes molim te da mi kazes gdje da je podrezem evo slika, jer totalni sam amater sto se tice biljaka ali ova mi znaci i ne zelim da je izgubim


Uploaded with ImageShack.usSleepy
Tongue
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 17:48
ja imam problem sa ovim cvijetom ja mislim da je i ovo difenbahija iz čista mira su mu se počeli sušiti donji listovi i opadati ,a sada i ovaj na vrhu molim vas za pomoć šta da radim evo i slika
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 17:49
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 17:52
stabalce je sada opustošeno i stvarno izgleda jadno
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 19:14
halo ima li ikoga
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 22:19
medy, jesi pogledala ima li možda kakvi buba u zemlji, promjeni joj zemlju
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 09:35
hvala pogledat ću mada će to biti teško jer je velika
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 23:28
medy dobro došla na CIFsmile73
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 13:06
oprosti tek sam vidjela post hvala lijepa
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 13:10
što se tiče mog cvijeta na žalost morala sam ga isjeći na dijelove,u zemlji nije bilo ništa nadam se da će potjerati opet.Ne zna šta se dešava ali odjednom mi se svi cvjetovi u kući osušiše
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 13:24
Moj ti je savet da ih ne zalivas cesto i pusti da se zemlja skoro skroz osusi,a kad bude trebalo zalivati uradi to sa jakim cajem od koprive,naravno hladnim,ja sam tako spasila filadendron koji je star 20 god.
Veruj mi da nije imao vise ni jednog lista....posle caja se opravio i sad mi je jos dazi....jedva ga smestim u sobu, koliko je velik!
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 19:35
hvala olja samo bojim se da je za moju dificu prekasno ošišala sam ju ako ponovo potjera u svakom slučaju ću poslušati tvoj savjet
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2012 u 19:48
vjerujem da će potjerati, sestru sam jedva nagovorila da svoju odreže isto je bila jako štrkljava, ali su listovi bili u puno boljem stanju od ove tvoje, ona je odrezala jedno 15ak cm od zemlje e kad je to krenulo sa svih strana nismo mogle vjerovati, mladi su izbijali i iz zemlje i iz tog dijela koji je ostao u zemlji, sada odlično izgleda...vrh je dala svekrvi i isto dobro napreduje...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.