Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ime trave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ime trave

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:00
f**kas travnjak kad nesmijes po njemu hodati i uzivati. Onda ipak preferiram moj ponegdje celavi travnjak, sa krticnjacima, livadnim cvijecem i rupama cvrcaka. Daaaaaleko od idealnog travnjaka, ali je otvoren svima na koristenje, mojim unucima, sumskim zivotnjama u njihovim nocnim obilascima i svim dobronamjernicima.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:10
Baka Bea, i ja sam bezuspješno probala tu dihondru. Pročitala sam sve superlative o dihondri kak je jednostavna za održavanje, zamjena za travu ... i krenula u potragu za sjemenjem prije desetak godina. Jedva sam našla malu vrećicu sjemenčica pa probala posijati tu u Zagorju. Prvo, zaključila sam da ne voli glineno tlo, drugo, smrzne preko zime i ne oporavi se. I treće, ne znam zakaj, mislila sam da se tak rasprostre po zemlji da zatre korov, ali niš od toga. Sve u svemu, sreća da nije bilo velikih paketa sjemenja pa mi eksperiment nije bil preskup.
Za razliku od dihondre, kućna srećica se barem oporavi nakon zime i opet je lijepa preko ljeta. Zasadila sam jednu malu ispod sjenice gdje se tak i tak ne hoda pa se tu širi pa čekam da se jednog dana sudari s đurđicama koje naviru iz drugog smjera.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 04:34
Daklem društvo zaključili smo. Priča o dihondri kao zamjeni za travnjak ne "drži vodu" Po travnjaku treba hodati, valjati se, klinci se loptati. A za košenje..., pa nemojte muževima uskratiti rekreaciju...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 12:18
Ma mene te price nisu uvjerile odmah u startu, kad netko nesto toliko hvali nesto se mora skrivati ;) - a iskreno nije me bas ni privlacila kao biljka. Srebrna varijanta je vec nesto zanimljivija :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 23:35

Jel netko zna ime ove trave ?





U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 05:57
Carex ornithopoda 'Variegata' šaš
i ja ju imam u vrtu, užasno je invazivna i treba ju rijediti svake godine jer se širi pod zemljom. ali je jako dekorativna i raste do nekih 30 cm u visinu. Jel i tvoja takva?
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 06:00
s sad kad bolje pogledam mogla bi biti i  Molinia caerulea 'Variegata'
beskoljenka, užasno su slične. Pogledaj malo po netu. ova naraste do 40 cm u visinu.
belica,zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 06:38
E sunac Belica ne bih rekla, odgavara sve napisano u prvom postu, ali ne i nazivi. Obje navedene trave su prekrasne i nisu invazivne. Po meni bi ova ljepotica bila Phalaris arundinacea "Picta", kak bi naši Zagorci rekli pisana trava  (šarena). Lijepa i agresivna, začas zauzima prostor svojim susjedima. 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 06:46
Moguće baka bea , i ja imam takvu u vrtu i bogme se širi po svukud pa ju redovno moramo čupati. samo moja nije nikad do sad cvala.
belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 09:54
Slazem se sa Beom, no za kultivar bi trebao vidnejti uzivo, buduci da se picta jako malo razlikuje od luteopicte i tricolor.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 10:25

Hvala svima na odgovorima.
Po ovome kaj sam uspjela vidjeti na netu, mislim da je BB u pravu (opet  Wink).

U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 13:15
Ha, nikako nije ni Carex ni Molinia, nego to što sam navela, a sad koji je kultivar svejedno je jeli ima malo ružičaste ili tri bijele pruge, napasna je kako god lijepa bila. Carexi i Molinie su prekrasne trave, skromne i nezahtjevne i našla sam ne jedno mjesto za njih u vrtu.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 21:33
Ha, ja sam imala tu travu, odnosno jos moja mama, ali sam je uspjela iskorijeniti. Sad sam je ponovo posadila na mjesto gdje mi nece smetati njeno sirenje.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 22:09
Phalaris je idealna trava za pokriti stalno vlazno mjesto u vrtu di nista drugo ne raste
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 19:18
Da li je nekome poznat:  Obični oblić (Scirpus Lacustris). Ako je i ako vam se da da napišete osnovne karakteristike Embarrassed 
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 23:01
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Da li je nekome poznat:  Obični oblić (Scirpus Lacustris). Ako je i ako vam se da da napišete osnovne karakteristike Embarrassed 


Meni ;) To je mocvarna ili vodena biljka iz roda Cyperaceae u koji spadaju medu ostalima carexi i papirusi. Trajnica sa debelim i jakim podzemnim rizomom koji se brzo siri. Stabljike su cilindricne i suplje, visoke do 250 cm i sjajne tamno zelene boje. Na vrhovima se pojavljuju cvijetovi. Lijepa je ukrasna trajnica koja slici na ogromnu travu iako to nije. Nije zimzelena. Voli bogatu i hranjivu zemlju i u takvoj jako buja. Stabljike su u jesen lijepe narancaste boje.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 00:12
dado_84.....srce si, hvala na brzom i iscrpnom odgovoru Heart
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 13:34
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Da li je nekome poznat:  Obični oblić (Scirpus Lacustris). Ako je i ako vam se da da napišete osnovne karakteristike Embarrassed 


Meni ;) To je mocvarna ili vodena biljka iz roda Cyperaceae u koji spadaju medu ostalima carexi i papirusi. Trajnica sa debelim i jakim podzemnim rizomom koji se brzo siri. Stabljike su cilindricne i suplje, visoke do 250 cm i sjajne tamno zelene boje. Na vrhovima se pojavljuju cvijetovi. Lijepa je ukrasna trajnica koja slici na ogromnu travu iako to nije. Nije zimzelena. Voli bogatu i hranjivu zemlju i u takvoj jako buja. Stabljike su u jesen lijepe narancaste boje.
 
Ako te mogu još malo zagnjaviti, evo jedne slike s interneta gdje je ta biljka (ista kakvu imam, no nešto mi fotić danas zeza, pa sam se poslužila fotkom s neta).
 
Na deklaraciji piše Scirpus Lacustris. Kad sam proguglala slike na netu, nekako mi izgled onako visoke biljke, uzdignutih vlati ili stabljika ne odgovara sadašnjem izgledu koji je upravo kao na toj slici. Možda je neka greška na deklaraciji, pa ako možeš, molila bih te za tvoje mišljenjeBig%20smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 13:51
da li je ovo ukrasna trava ili ??? izgleda totalno fora.  samo malo puno pada za travu :o))
 
ps. za deklaracije. jako ćesto znaju napisati okvirno o kojoj se vrsti radi da zadovolje zakone, i carinu ako je uvezena.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 14:07
admin...upravo njen izgled i napis na deklaraciji uspoređen s proguglanim slikama te trstike s deklaracije, pa dadin 84 opis biljke koja odgovara napisu s deklaracije (njen izgled i visina) sve mi je to u suprotnosti s izgledom ove biljke s fotke (tako izgleda i ova koju sam kupila, no čim mi fotić bude u funkciji, slikat ću).
Možda je to izgled biljke dok je tako mala Confused
 
Možda se dado_84 javi i riješi dilemu.Big%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.