Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ime trave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ime trave

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 18:14

Evo i par slika da se bolje vidi:

 
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 20:52
Ne to na slikama nije sigurno Scirpus. Scirpusi su ogromne biljcetine. Ovu "Travu" imam i ja, i meni je velika zagonetka. Mislim da je Isolepis cernua, isto polumocvarna biljka.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 21:03
dado_84...tko zna - zna, puno hvala. Ona onda ostaje ovako malecka?
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 21:11
ostaje niska, jedino joj se listovi dosta izduzuju pa izgleda kao neka fontana.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 21:59
dado_84...hvala.
Pronašla sam zgodan link s imenima trava:
 
 
 
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 22:28
Ovu "travu" sam imala i ja prošle godine ali mi je uginula...negdje sam očito fulala Embarrassed...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 22:31

ivna.....možda joj je nedostajalo vode

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 23:30
dado_84.....sad sam baš čitala o tom da ovu ukrasnu travu Isolepis cernua ne vole psi....to mi izgleda kao zgodan podatak, možda će ih zaustaviti u njihovoj stalnoj potrebi da podižu nogice ne biljke LOL 
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2012 u 23:39
Moon, mislim da nije voda u pitanju...mislim da sam ju ugušila LOL! Oko nje je rasla dihondra , bolje reć  tepih od dihondre ...jednostavno je nestala...Dok nisi stavila slike nisam se niti sjetila da sam ju imala na tom mjestu smile42, išla gledat slike od prošle godine i skužila u čem je kvaka...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 00:06
Ajde, vidjet ćemo što će biti s mojom
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 07:37
Ovo je još jedan primjer poteškoća s imenima, čak i latinskim. Ovo na slici nikako nije Scirpus lacustris (syn. Schoenoplectus taberneamontani) vis, 1.5m, nego Isolepis cernua, ali se može naći i pod nazivom Scirpus cernuus.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 10:20
Scirpus cernuus je staro ime za tu biljku koje se vise ne koristi barem po mojim saznanjima. Kao sta se i rijetko koristi ime Schoenoplectus za Scirpuse. Ugl. uvjek se nesto mjenja u toj nomenklaturi.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 10:49
Ova rasprava je "krivac" što sam danas otvorila novčanik i kupila si ovu ljiepu travicu (sad joj znamo i ime Wink) ponovno...
Čovjek koji ju je prodavao kad sam ga pitala za ime rekao je da se zove Scirpus, ja sva važna Embarrassed Approve kažem da nije tako već drugačije al da sam naravno zaboravila kako LOL te da ću mu reći slijedeći put...Rekao mi je da je na dekleraciji odakle on nabavlja biljke tako pisalo ...I sad vjerujte svemu...zato mi imamo znalce, hvala Bogu ...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 12:09

ivna...Thumbs%20Up

Kad ne poznajem biljku uvijek prema njenoj deklaraciji potražim da li joj ime odgovara. Kako ovoj nije odgovaralo potražila sam pomoć i dobila ju, kao i pravu identifikaciju. (dado_84Thumbs%20Up, Baka Bea Thumbs%20Up)
Ove pomutnje oko naziva i "krivih" deklaracija više su odraz ljudske namarnosti i nepažnje.
 
Pronašla sam neto ukratko o toj biljčici:

PlantFiles: Fiber Optic Grass,
Isolepis cernua

Family: Cyperaceae (sy-peer-AY-see-ee) (Info)
Genus: Isolepis (eye-soh-LEP-is) (Info)
Species: cernua (SER-new-a) (Info)

Synonym:Scirpus cernuus
Synonym:Isolepis gracilis
Synonym:Scirpus filiformis

Category:
Perennials
Ponds and Aquatics

Height:
6-12 in. (15-30 cm)

Spacing:
9-12 in. (22-30 cm)

Hardiness:
USDA Zone 8a: to -12.2 °C (10 °F)
USDA Zone 8b: to -9.4 °C (15 °F)
USDA Zone 9a: to -6.6 °C (20 °F)
USDA Zone 9b: to -3.8 °C (25 °F)
USDA Zone 10a: to -1.1 °C (30 °F)
USDA Zone 10b: to 1.7 °C (35 °F)

Sun Exposure:
Partial to Full Shade

Danger:
Seed is poisonous if ingested
Parts of plant are poisonous if ingested
All parts of plant are poisonous if ingested
Handling plant may cause skin irritation or allergic reaction
Pollen may cause allergic reaction

Bloom Color:
White/Near White

Bloom Time:
Late Spring/Early Summer
Mid Summer
Late Summer/Early Fall

Foliage:
Grown for foliage

Other details:
Requires consistently moist soil; do not let dry out between waterings
Very high moisture needs; suitable for bogs and water gardens

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 22:08
Molila bih pomoć i ID ovih travica
 
 
 
 
 
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 00:36
prva Pennisetum Purple majesty - jednogodisnja trava, sunce ili polusjena uz redovito zalijevanje, hranjiva zemlja

druga Pennisetum setaceum??? odrzavanje kao i gore
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 20:11
dado_84....puno hvala....baš si Heart
Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2012 u 23:03
i ja molim vašu pomoć.zna li netko ime ove travčice                                          
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 09:25
vjerojatno carex buchanannii (ili carex flagellifera ako je vise zuckasta, jako si slice te dvije vrste)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 13:33
hvala ti puno dado 84,izgleda da je ipak carex flagellifera.Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.