Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - enrikove none povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


enrikove none povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 27>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 18:40
Bravo za vrijednu vrtlaricu, svasta finog imas.zapravo svega imas kaj je potrebno u domacinstvu.     
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 19:54
Nonica, krasna endivija! Salata mi baš i ne ide najbolje. Ove godine zbog suše i toplog vremena posijala sam salatu (moje vlastito sjeme hrastovog lista i nansen) prije dva tjedna. Isto i špinat, matovilac,češnjak, luk kozja i srebrenac. Što se događa ne znam, jer mi je vrt na vikendici, a nisam bila dva tjedna.smile43
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 20:00
Zaboravila sam reći, Nona umjesto pilećeg gnoja stavila sam pileće brikete kupljene u Bauhausu i posipala malo kvarcnog pijeska jer mi je zemlja glinasta. Nadam se najboljem.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 13:47
Wow, nonice, imaš fantazija vrt, točno oči nahraniš tom ljepotom.
Ma di si samosmijestila taj predivan vrt?Za poželjet tako nešto, a sve puca od zdravlja i domače ljepote, svaka čast, dugo nisam vidjela uzorno posađen povrtnjak.Thumbs%20Up
Jako me zanima taj tvoj crveni luk -curic- nikad nisam čula za to ime, postoji li drugo ime? 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 16:30
cure moje vi u mom povrtnjaku a mene nema , dobro mi došle Hug
jadranka4 endivije mi je bolje nikla od majske salate ali ima i nje velika suša nije ni čudo za ove brikete sam čula isto su dobri kao i humus ako ti je zemlja glinasta trebaš reskirat pa kupit dosta humusa inače ništa od povrća
wizardica drago mi je da ti se sviđa moje povrće nastojim ga uzgojit sa što manje kemije a crveni luk mislim da se još zove i kozjak ako trebaš bogu ti poslati za sjeme
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 16:35
smile149bilo bi mi drago, ako imaš viška, jer sam fan tih starijih sorti luka.
Što ja mogu tebi poslati?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2011 u 19:07
pošalji adresu na pp Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 10:38
Stvarno je vrt  predivan,uredan i preplodan,pravi slavonski Thumbs%20Up
klasa optimista
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 12:34
Mihaela hvala smile78upravo sam posijala špinat "matador" , kupila sam vrečicu kristalona 19-19-19 i idem zaliti rasađenu salatu, suho je pa mi nešto kilavi 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 13:19
mi jedan špinat jedemo, a drugi je izašao. Crveni luk je otprilike do 15 cm visok, zimska salata pod najlonom nije još izašla, matovilec pomalo raste. Iduće godine ne zanm kak bude imala bum nekih tehničkih poteškoća, pa se bojim da vrta ni ne bu, a to je moj život.

Draga uvijek uživam u tvom prekrasnom povrtnjaku.

Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 13:49
hvala gt meni luk još nije ni izišao jako je suho a glupo mi zaljevatsmile78žao mi je za tvoj vrt, ja isto što sam starija sve ga više volim 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 14:03
Hej, Nonice, pomozi mi, neznam kakova je to bijelo žuta repa i zovu je u Slavoniji -tužina- i dal se je može nabaviti jer je navodno to starija sorta.
Pitaju me ljudi za nju a ja poima nemam, uf .smile143
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 15:25
wizardica znam koja je to repa mi smo ju sadili dok su mi bili živi roditelji , sada ne a neznam nikog tko bi mogao imati malo ću se raspitati ako nađem javim ti smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 16:32
Joooj, hvala to nonicesmile79
PS.   Nekaj ti još spremamsmile197
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 17:15
smile213smile80
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 19:53
Nona, danas sam tek vidla tvoj lijepi povrtnjak. Stvarno je prekrasan, a sve ko po špagici. Bravo!!! Clap Ja kad sijem i sadim, razapnem si špagicu, ali svejedno mi redovi uvijek idu uhero. Već sam se pomirila s tim i uopće me ne smeta. A koja krasna zemlja!!! To je užitak obrađivati. Gdje ti je vrt? U mom je vrtu glinena zemlja koju oplemenjujem stajskim gnojem, vapnom, pepelom i pijeskom. 
Usput, evo savjet Jadranki - u veljači je dobro posipati vapno ako je vrt gnojem u jesen, jer nije dobro istovremeno posipati vapno i gnojiti.
Već sam sobro uspjela razrahliti tu ilovaču.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 19:59
nije važno jel su redovi na hero, važno je kaj je na njima.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 20:42
aqnabistrica vrt mi je u Slavoniji nije mi loša zemlja , stavljala sam i ja i pijesak, humus , pepeo od drva iz peći jedino je ove godine malo kiše pa smo dosta  zaljevali sva sreča da imamo dosta dobar bunar u kojem stalno imamo vode
gt meni nije važo uopće ali mi imamo frezu pa mi muž freza da imam manje za kopati a još je i bravar koji mjeri u stotu nekad mi ide na živce Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 23:06
Ma ni ja ne kopam. Ja poslije frezanja sijem, sadim - uhero, naravno. Muž se smije, a ja s njim kad vidim red. Tu se veli "kak da je pes pišal". Kad povrće naraste više nitko ne vidi zavoje.
Otvorim novu temu, pa ćeš vidjet kad poslažem slike.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 23:15
Zaboravila sam pitati kakav je to jari grah. Nisam do sada vidla takav.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.