Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - enrikove none povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


enrikove none povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  123 27>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: enrikove none povrtnjak
    Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 13:10
S obzirom da imam dosta veliki povrtnjak otvaram ovu temu da povrće ne mješam sa cvijećem Winkovako je izgledao prije par dana crveni luk i bijeli krumpir ogrnut roza krumpir Dezire 3 reda sa svake strane po red kukuruza šečerca i bijelog domaćeg za kuhanjecrveni i bijeli luk, salata posađeni jesenas
inače mm i ja već godinama povrće sadimo na 80 cm širine pa mi in freza između redova a ja imam manje za kopat to nam se pokazalo lakše za obradu jer imamo dovoljno prostora ovo su slike od prije par dana sada to izgleda sasvim drugačije sutra idemo tamo pa stavim nove
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 14:34
Enrikova nona, kakvu ti zemlju imaš, pravu slavonsku, plodnu, ravnu ko tava. I ja sam djetinjstvo provela pokraj rijeke, zemlja plodna, svaka kuća je imala povrtnjak, nekoliko voćki oko kuće, a ispred kuća "Vorgarten" s gredicom cvijeća, baš kako je Marija Terezija carskim dekretom odredila još davno. Ne sjećam se da je ikad itko zalijevao, a kamoli špricao ili koristio mineralno gnojivo. Danas svi kupuju u marketima, a ja se divim povrtnjacima i svakom tko se time bavi, osim hrane tu je beskrajno zadovoljstvo vidjeti tu ljepotu, sve u redove posađeno, ma pohvala ljudskom radu. A tek branje plodova, a uživanje, gušti, što bi rekli naši Dalmatinci.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 15:36
hvala ti Baka Bea na toplim riječima nastojimo što manje koristiti kemiju ovo proljeće smo kupili 2 kamiona 7 godina starog humusa od peradi pa smo dobro sve pognojili već sam zaboravila kako je zemlja od njega reška jer ja sam rođena ovdje i mpm je uvijek držala barem 1 kravu sve do smrti 2001 i gnojili smo stajskim gnojivom smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 22:31
e nono svaka čast,ti si zaista vrijedna naravno i tvoj mm,ja mojih par kvadrata jedva stižem izvadit iz trave,ama kod tebe pravo imanje,želim ti uspjeha i rodnu godinusmile79
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 22:51
gdje su moji lijevo ili desno od te zemlje? Luk ti malo ide cik-cak Wink
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 10:45
sarajka hvala ti na lijepim željama i ja se nadam rodnoj godinismile78
Tija dobro da na ovaj forum ne zalazi mm , on ti je precizan kao svaki bravar na te duge redove nategne špagu pa ja sadim i rasađujem ali ja pratim više strukturu zemlje gdje stavljam pa mi malo pobjegne ona naravno bude kritike jedan dan nas čula susjeda "malo smo glasno razgovarali" i kaže nam "to je radio i moj pa sad sam kopa" , što se tiće tvojih oni su niže ja sam ti skoro preko puta crkve u centru pred kućom mi je autobusna stanica....smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 17:26
a ovako danas izgleda moje povrce rasadjeno skoro sve i treci dio paradajz cvjeta paprika ima pupovekelj patlidjan lubenica kupus bijeli luk po njemu mrkva , sa strane blitva, pored grasak cikla posijala sam dvije vrste okruglu i duguljastu vrsta crvenog luka mi ga zovemo curic salatagrah
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 09:48
bit će tu svegaThumbs%20Up slavonska zemlja plodnaHeart samo ovisi hoće li kiša zaliti..
lijepo si očistila od korova - nema kruha bez motikeWink
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 20:50
Mari hvala na dolasku u moj povrtnjak kiša upravo pala kao narućena pravo kažeš nema kruha bez motike ali polako i sve se stigne bar ovo što pojedemo znamo da je zdravosmile79
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 14:58
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

Mari hvala na dolasku u moj povrtnjak kiša upravo pala kao narućena pravo kažeš nema kruha bez motike ali polako i sve se stigne bar ovo što pojedemo znamo da je zdravosmile79
Bravo nonice, ali  mi strašno idu na nerve oni što dođu, pregledaju i kao usput kažu, blago tebi imaš sve u vrtu. Umjesto odgovora ja im ponudim dio svoga vrta da  posade, pa da i oni imaju svoje. Danima se poslije smijem njihovim izrazima lica i odgovorima.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 21:24
nona svaka čast za povrtnjak ko po špagi, a vrijedne ruke zasadile svega  Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 20:04
ovako izgleda moj povrtnjak poslije kise koja jos uvijek pada           krastavci cvjetaji i odmicu se drage moje cure drago mi je sto navratite i u moj povrtnjak smile79
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 20:15
Nonice,imaš lijep,velik i uredan vrt,moj je mali naprema tvojem,ali sa sam sretna kad mogu salatu ili mrkvicu ubrati u svom vrtu,jel koje je to zadovoljstvo.Molim te reci mi zašto zajedno sadiš mrkvu i bijeli luk,a vidjela sam ga i u salati??
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 20:44
mali kaktus drago mi je da si pogledala moj povrtnjak navodno luk tjera mrkvinu muhu a mrkva lukovu a i zato sto je sjeme mrkve sitno i koliko god nastojim rijetko posijat ne uspiem a ovako mi to zbog luka uspije a isto tako kako luk cupam tako mrkvi ostaje vise mjesta za sirenje to radim vec godinama i zadovoljna sam pogotovo bih to savjetovala vama koji imate manje prostora kad luk povadis ostaje mrkva isto tako mozes po gredici izmedju luka kasnije rasaditi kasni kupus za kiseljenje dok se on prosiri luk povadis ali mozda to i sama radis smile78da skoro sam zaboravila ja ti cesto i po saksijama cvijeca znam posaditi cesanj bijelog luka protiv nametnika
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 20:56
Uh,da sam to prije znala,sad je malo prekasno za saditi luk,ali sljedeće godine ću obavezno probati,hvala ti.Tongue
Bi mogla i u ruže posaditi koji luk.Thumbs%20Up
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 21:02
moj povrtnjak poslije silnih kisa , uhvatila se korica pa sam danas dosta kopala raste sve ali i trava
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2011 u 21:17
ovaj dio povrtnjaka izgleda danas kao cvjetnjak
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:29
jari grah kupus krastavci brokulaparadajz
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:43
Draga ovo nije vrt nego cijelo polje! naradiš se ti i to dobro.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:47
paprika
da imas pravo gospina trava ali spojimo ugodno s korisnim i nesto ispadne na kraju dobro
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 27>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.