Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  123 26>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Nešto kao dnevnik...
    Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:30
Ova tema je posljedica moje neorganiziranosti, zbrkanosti, zaboravnosti i svega ostalog u vezi sa cvijećem u Senju i balkonu. Uvijek pišem bilješke i podsjetnike, nazive biljaka koje dobijem i kaj dobijem od dragih osoba na neke papiriće (koje, naravno, poslije ne mogu naći). Sada sam ja lijepo odlučila, da sve pofotkam, i na jedno mjesto, tj.ovdje. Tu će biti sve zanimljivosti, savjeti, pitanja na jednom mjestu, pa se nadam da će mi tako biti lakše kasnije nešto pronaći. Imam ja i jednu veliku bilježnicu u koju sam prije nekoliko godina počela pisati slične stvari, no sada se ni tamo više ne snalazim...

za početak, danas sam pofotkala kameleon, za kojeg sam se prije određenog vremena požalila da je uglavnom zelen i da nedostaju šare. Naš dragi dado 84 mi je rekao da se on ponovno vratio na svoju prirodnu zelenu boju i da odstranim zelene izboje. Tako sam i učinila i danas puno ljepše izgleda:

slika
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:31
u veliku teglu, na balkonu, posadila sam flance mini rajčica, tri komada. Za sada dobro izgledaju, nadam se da će biti i ploda, za finu ljetnu salatu s maslinovim uljem s Pašmana:


slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:31
naša draga makk poklonila mi je rano proljetos gomolje incarville...evo je danas, na popodnevnom suncu u velikoj tegli, prepuna pupoljaka. Izgleda čvrsto i zdravo. Primjećujem da voli puno vode:

slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:32
na povratku iz Senja zastali smo na vrhu Kapele, koja se nalazi na 888m nad morem. Ubrali smo dosta ivančica, neke i s korijenčićima, a te sam posadila u teglu. Nadam se da će se primiti. Imaju dosta neugodan miris.

slika

ubrali smo i ove ljubičaste ljepotice...scabiosa:
 
slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:34
otkinula sam reznice convulvusa iz sensjkog vrta i popikala u teglice da vidim hoće li se što primiti, u svaku teglicu po dvije reznice (natalija, jdan teglica je za tebe):

slika

donijela sam nekoliko reznica moje pasiflore, danas sam posadila dvije teglice, jednu za Mari, a drugu za LeoNatu:

slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:35
Ceropegia, poklon od natalije se izdužila...moram odlučiti hoću li je prikratiti ili oplesti je oko vrha teglice...htjela bih da bude gušća:
 
slika

Lobelia cardinals, natalija, prelijepa je, zar ne?:

slika

a gle ove male budlejice:

slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:37
moje nove, crvene alstromerije čekaju jesen, pa u sensjki vrt:
slika

u sensjkom vrtu imam također posađene, ali ružičaste, koje mi je poklonila hoya prošlog proljeća. Izgledaju gotovo identično. Nezamislivo mi je da iz tako nježne, slabašne, krhke, biljkice krene onako predivan cvijet. Valjda ću i to jednom dočekati .
 
ovo je bušin:
 
slika

biljka iz prirode, s otoka Pašmana, sa žutim cvjetićem, ne izgleda baš reprezentativno:

slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:41
draga naša antonija mi je savjetovala da odrežem irezinu koja je previše rasla u zrak na 2cm. Antonija, poslušala sam te, odrezala sam ju ipak, ali na malo više od dva centimetra, nisam se usudila.
Odrezanu reznicu sam posadila, ali se sva snuždila, valjda će se oporaviti:

slika

evo ljepotice, malo osakaćene:

slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:41
Duda-Lave mi je poklonila dio svog seduma Aurora:

slika

a ovo je slatkiš od jakobine, od prošle jeseni:

slika

Voljela bih da mi pocrvene i da dostojno nose ime rimske božice zore.
Što bih trebala napraviti?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:42
Anthemis carpatica, bijeli:

slika

s velikim iščekivanjem očekujem raste ove biljke i prvi cvjetić.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:43
još mi je nešto Duda-Lave poslala...ovaj zgodan sukulentić i campanule čija je posebnost da narastu do 15cm visine i kod nje cvatu cijelo ljeto plavim zvončićima:

slika

nekoliko lijepih reznica njene polygale...grančice su bile prepune ljubičastih cvjetića...nisam sigurna da će se primiti, no nadam se ipak da hoće:

slika
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:43
dvije prelijepe tradeskancije koje mi je poslala prijateljica s Pašmana:

slika

slika
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 11:58
S njim odmah na živo sunce inače će se izdužiti i ostati zelen, "slabokrvan" Wink. I ja ga imam od Dude i stalno mi je crven ali je na suncu cijeli dan....
 
slika
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2011 u 12:12
hvala na savjetu, draga korijenkoSmile!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2011 u 21:20
..sad si me svu zbunila, ne znam gdje sam sve šetala ali znam da sam tvojih ruku djelo na nekoliko mjesta vidjela...imaš prepoznatljiv "cvjetopis"smile78
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2011 u 23:14
R.S. što je sa grančicama polygale, jesu li se primile!!!  Baš me interesira jer sam probala i ja od grančica zakorijeniti polygalu, i ni jedan se nije uhvatio!!

Da nije Beline, koja mi je poklonila prelijep grmić poligale sa korjenjem, još bi uvijek pokušavala zakorjenjivanje grančicom!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 13:32
Free, uvjerena sam da se dio primio...odvojila sam sasušene grančice, a ostatak se i dalje zeleniWink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 13:33
Dudine campanule su pokojneCry...uzrok je neadekvatno zalijevanje tijekom mojeg godišnjegCry, kao i anthemis carpaticaCry...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 13:37
takođe vas obavještavam, u dubokoj boli, da sam predivne mini rajčice, prepune malih zelenih plodića, nakon dugačkog kontanja ipak bacila u smeće...zbilja sam im dala dosta šansi da se bore s bijelim mušicama, a njima se nije daloCry..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 13:40
danas sam si tak vrijednaWink...u pripremama za Lič, posadila sam nekoliko biljkica za curke...usput sam uredila i moju školicu i mali rasadnik:
 
 
to su uglavnom biljke koje sam posadila za Senj, a ima i nešto  teglica koje supredviđene za moje cvjetne prijateljice:
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.