Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 10:46
P. baronii sam rezao krajem ljeta prošle godine ali još uvijek u sezoni rasta. Nije se htio sam od sebe razgranati pa sam ga malo Big smile porezao. Nije baš ispalo kako treba. Vjerojatno ću ga još jednom rezati ove god. samo da malo zatopli.

 

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2015 u 23:15
Pachypodium baronii windsori Smile

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 10:14
Pachypodium saundersii kupljen u Zagrebu... Smile



Ne sviđa mi se ovaj "ožiljak" pa ga namjervama malo dotjerati... Iako mislim da tu nema puno pomoći...



I ove tri grane jedna za drugom mi izgledaju malo neskladno... Da li će biljci biti previše ako donje dvije odrežem?

Smile

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 07:02
14. 6. 2015, Pachypodium saundersii - dvije godine stari sijanci

Originalno poslano od člana cupsica cupsica napisao:

 ove tri grane jedna za drugom mi izgledaju malo neskladno... Da li će biljci biti previše ako donje dvije odrežem?

Mislim da neće. Nakon rezanja mjesto reza operi mlazom tekuće vode. Pusti da se mjesto  reza posuši bez da bilo čime premažeš ranu.  

Možeš i dotjerati onu staru ranu. Reži oštrim čistim nožem .

Na vrh
cupsica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 247
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cupsica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2015 u 10:05
Hvala Pinus Smile ,  danas ide "pod nož".

Vidim da ni tvoji ne cvjetaju...  Hoće li to uskoro cvjetati, ja nestrpljiva LOL. Svaki dan ga gledam, ali nikako da me počasti kojim pupom Embarrassed

Ovaj moj sve ulaže u nove grane... Ima ih još 4 mladih koje idu... A meni dosta grana, ja bih i koji cvijet Big smile
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2015 u 11:11
Moj pachypodium ambongense se iz drugog pokušaja ipak razgranao, sad ima četiri glave Big smile.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2015 u 20:56
4.7. 2015
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Moj pachypodium ambongense se iz drugog pokušaja ipak razgranao, sad ima četiri glave Big smile.
  Alma. M.  Bravo, bravo, što drugo da kažem. Već ga vidim razgranatog i visokog 50 cm. Dobro ga školaš. Approve

Moj p.namaquanum konačno u punoj vegetaciji. Dugo je bio bez lišća. Nikad nisam siguran dali u prelaznom razdoblju radim sve kako treba.Confused

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2015 u 22:28
Pinus hvala, a do visine 50 cm ću se načekati ohoho Big smile. Tvoj namaquanum meni izgleda super pravo i zdravo, gledala sam kakve zanimljive cvjetove ima, znaš li koliko moraju biti stari da procvjetaju?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2015 u 10:20
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

. . . . . . . ., znaš li koliko moraju biti stari da procvjetaju?

OVDJE  sam pročitao da p. namaquanum prvi puta cvjeta nakon šeste god. starosti i visine cca. 30 cm. Ako je to tako mislim da mojima ne fali puno da procvjetaju. 

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2015 u 08:58

Pachypodium saundersii, mislim da je to moj prvi pahi u zbirci. Kupio sam ga od D. Hrovatina http://www.eksotika.si/
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2015 u 12:28
Savršen! smile57
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2015 u 08:48

13. 9. 2015 - Pachypodium baronii windsorii, Smile   (Albert Plapp, 2011)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2015 u 18:45
Pinus divni su tvoji saundersii i baronii, i svi drugi naravno, a sad malo mojih pahića.

Sa P. decaryi nisam zadovoljna premršavi su mi a grane predugačke. Na proljeće ih planiram orezati nadam se da će im se caudex zadebljati.


P. baronii var. baronii je cijelo ljeto kilavio, krajem ljeta je napokon krenuo kako treba.


Sa P. ambongense sam zadovoljna i pinciranim i nepinciranim Big smile.


Presađivala sam ih nekoliko puta i brljala sa supstratima, na kraju sam zaključila da mi je najbolja kombinacija kompost + perlit + zeolit, sad se toga držim za ove moje tri vrste, na greškama se uči Big smile.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2015 u 20:29


 

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Sa P. decaryi nisam zadovoljna premršavi su mi a grane predugačke. Na proljeće ih planiram orezati nadam se da će im se caudex zadebljati.

Presađivala sam ih nekoliko puta i brljala sa supstratima, na kraju sam zaključila da mi je najbolja kombinacija kompost + perlit + zeolit, sad se toga držim za ove moje tri vrste, na greškama se uči Big smile.

Alma. M.  uvijek može bolje ali da su moji  pahići u tom stadiju izgledali kao tvoji sada skakao bi do plafona.

Kompost je "opasan" sve u njemu lijepo, čak i prebrzo  raste.  Greške su neminovne ali koliko vidim ti si greške svela na minimum.

Evo par slika i mojih  sijanca  iz 2013 -   P. saundersii i P. decaryi:  

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2015 u 21:55
Prekrasni su Pinus, da li su ti P. decaryi cvjetali? Sad sam pregledavala temu od početka našla sam tvoje P. decaryi stare godinu dana koji izgledaju super super - a ti si preskroman Big smile.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 11:22
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Prekrasni su Pinus, da li su ti P. decaryi cvjetali? . . . 

Ne, ne, nisu cvjetali,  nisu još ušli u pubertetu, još su ti to pravi balavci LOL 

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 17:38
Pinus, imaš li možda za preporuku kakvu literaturu o uzgoju pahića i drugih sukulenata? Ubija me pretraživanje po internetu puno toga pročitam pa zaboravim, razmišljam da odem u knjižnicu možda nađem kakvu zanimljivu knjigu. 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2015 u 21:03
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Pinus, imaš li možda za preporuku kakvu literaturu o uzgoju pahića i drugih sukulenata?
@Alma, nažalost nemam niti jednu knjigu o pahičima. Inaće je @mememe  ovdje na ovoj temi  o pahičima dao adresu  ovog linka o uzgoju pachypodiuma: PACHYPODIUM  The Complete Guide To Cultivation, ne znam dali si čitala,  sory što gnajavim.

A sam CAM metabolizam  je  dobro  objasnio  Zvone Rovšek. Pogledaj  naslove članaka u desnom stupcu:  Procesi presnove - CAM presnova

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2015 u 10:56
Odlični linkovi Pinus. Prvi sam čitala prije, Rovšeka nisam, hvala puno!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2015 u 16:54

5 Pachypodium brevicaule starih mjesec dana, klijavost 5 od 10. Jedan je još uvijek bez lišća i nedovoljno zeleni. Vjerojatno mu nema spasa ?

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2829303132>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.