Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 14>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 19:32
I dosta svjetlosti, i orošavanje i maženje i paženje, ali ništa!
Danas je moj stefanotis s požutjelim listovima završio u smeću i ta biljka više neće u moju kuću.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 18:56
Ma nisi valjda?! A da nije bio na toplom? Nije tako zahtevan samo mu treba pronaci mesto.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 08:25

cvetamo.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 19:34
I mirisete...Wink uz to!
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 13:53
ako netko zna gdje se moze nabaviti ovaj cvjetic, molim vas da nam javi tu na forum.... zaljubljujem se  ¦ ¦ ¦ ¦ 
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 11:15
Joj, ovo je predivna biljka, vidjela sam je u pevecu, ali pošto sam bila na "vi" sa novcima, na kraju sam se ipak odlučila kupiti benjđamina, i sad mi je tak žao. Ma moram ja njega kupiti prvom prilikom. On je jako sličan voštanom cvijetu, samo što ima drugačije cvjetiće.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 11:16
Marti-u pevecu, kao što sam napisala u prošloj poruci. Bile su male, ali u cvatu, nekih 50-tak kunića.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 11:32
Tanja hvala na informaciji :)
moram se zaletit u Pevec... :D nekako sam pocela izbjegavat te ducane jer se uvijek vratim s necim doma... previse trosim na biljke a osim toga nemam ih niti gdje staviti... :))))
tehnika koja pali je da odmah uhvatim prodavac koji ce me odvesti do konkretne biljke... :))))
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2011 u 13:25
Marti znam kako ti je, iskreno više se ne mogu okrenuti od svojih biljaka, da ne govorim o adamu zbog kojeg si nemrem niti prozor otvoriti. Ali nema veze, obožavam sve zeleno što raste.
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2011 u 09:25

:))) kad sam bila u malom stanu obicno smo se salili kako ne mogu doma jer me podstanari ne puste... nema mjesta...

sad imam veci stan i vise mjesta za nove biljke :)) ne stignem do Peveca nikako... danas ce mozda doci u Bauhaus, a ja idem na more... nadam se da ce ga biti iduci tjedan :))
 
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 17:07

Upomoc!!!! malo sam se pozabavila s nazivom koji sam dobila u Bauhausu i otkrila da su mi skoro prodal krivu biljku... pod nazivom jasminum polyanthum...

zna li netko kakva je razlika u njima... cine mi se jako slicni... mene zanima nesto sta cijelu godinu cvate i ako jos i mirisi :))))))))
 
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 08:18
Pozdrav,molila bi savjet.Moj Stephanotis nije cvjetao već 2-3 godine.Primjetila sam da s gornje strane listovi imaju sivkaste točkice.Stoji na sunčanom prozoru ali nije na direktnom suncu.Koje tekuće hranjivo je najbolje i koliko često ga treba prehranjivati?Unaprijed hvala
Smile
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 08:30
Kupljen :)))) super se uklopio u stan :))) jos da mu sad cvijetovi potraju... predivno miriše :)))
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 11:08

Cvijetovi otpadaju :((( koliko inace traju??? bas sam se veselila a sad je vec bez cvijeta.... :(((

Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 22:53
Vidim da nitko nije pisao da li je uspjelo sazriti sjeme?
Koliko se sjecam Nina i Mimar su imale plodove.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 00:29
Evo i ja ga kupila u MBM-u na akciji 15,00kn. Sve sam pročitala od prve strane do zadnje i nadam se da će mu, uz sve što me čeka ipak biti lijepo u mom stanu. Jedino me brine centralno... Moram mu naći malo hladnije mjesto. Sada ću ga još malo držati na balkonu i pratiti prognozu..
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 09:39
Predivna je to biljka, no kako sam već napisala, ja nisma imala sreće s njom, nadam se da ćeš ti imati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 16:14
Fuksija, prvi put je plod dozrio, ali je bio prazan, bez sjemenki, ove godine imam dva, vjerojatno ce brzo sazreti jer su vec vise od 8 mjeseci stari, pa cu javiti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 22:56
Pre unosenja u kucu, raspletena, zapletena, presadjena. Plod jos uvek zri, mislim da je star negde oko 19 meseci, ovako je izgledao na dan unosenja, danas je zuckastiji i malo smezuraniji. Videcemo hoce li biti neceg u njemu.



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2011 u 23:09
Mimar kako je raskošan tvoj stefanotis, a još ima i sjemenkeClap....Ja imam jednog koji mi je lijepo cvjetao i to dugo vremena, a miris je božanstven....Morati ću malo pročitati kako s njim preko zime....
Evo slikice u vrijeme cvatnje...
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.