Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 21:17
Morena, suncana pozicija, barem par sati, malo prehrane za cvetnice i redovno zalivanje.
Lepo prezimeo, dobio novu saksiju i iznet u bastu jos u 3. mesecu kada je i napravljena ova fotka. Sada je pun pupoljaka i uskoro ocekujem da zamirise.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 08:00
smile227Mimar prekrasan je.Moj stoji na osunčanom mjestu i redovito ga prihranjujem.Nadam se da će se uskoro probuditi i procvjetati.
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 21:33
Stvarno wou predivan je, obozavam ga al nece bas da mi opstane, valjda mu bude pretoplo u stanu. A tvoj je predivan


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 11:31
mojem žute listovi i opadaju,ali vidim da tjeraju nove granćice,ni kod mene neće nešto da napreduje iako je vani ,nešto istjera nešto otpadne i stalno isto
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 16:22
Moj ogromni, visegodisnji, krepao ove zime. Tako mi je zao. Ali, dao je sjeme! Dva ploda velika kao kruska, koja su dozrijevala vise od godinu dana, su se raspukla i unutra je bilo na stotine sjemenki. Nisam jos sijala, ali budem.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 18:13
Nina, vredi ih posejati jer je klijavost veoma visoka, barem dok su sveze. Moj je toliko veliki da mi nije do novih pa sam vecinu semenki dala Vokiju i forumasima. Voki ima sigurno mnogo mladih stefanotiscica, ostali se ne oglasavaju a volela bih da cujem njihovo iskustvo.Ja sam posejala par semenki,sve nikle, poklonila biljcice a jedna bocnuta tek onako ostala i evo je


i mama visoka preko metar

i puna ko brod   


Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 18:19
@mimarClapPrekrasna biljkasmile64
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 20:15
Mimar divan je..Moj je krepucnuo i opet sam u iskušenju da novi kupim :D
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2012 u 21:30
Mimar, čarobnice jedna!Wink
Prekrasan!
Moj štrajka...ni jedan pupoljak ove sezone!Cry
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 17:56
Bice Lovro, mozda zimus zamirise, kada mu se najmanje nadas.
Vreme je da se smeste na svetlo i prohladno, redukuje zalivanje i da se napravi pauza u prehranjivanju. Jedva je prosao kroz ulazna vrata, pokidali smo mu nekoliko cvetova i par grana i dobio je novu poziciju u kuci jer je preveliki da se smesti tamo gde je do sada prezimljavao.Videcemo kako ce mu to odgovarati   

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 07:57
Prekrasan i bogat ko "brod"imaš pravo,a cvijetići preljepiClap
smile120
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
martab View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 29 Kolovoz 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martab Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 09:23
OvakI divovskI Jasmin jos nisam videla.....Svaka cas Mimar! [IMG]smileys/emot114.gif" align="middle" />
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2012 u 19:19
mimr, divan ti je jasmin, meni nikad nece da opstane, a nije bas jeftin, zato ti jako zavidim :) al nema veze samo ti objvljuj slike i bit ce super, jos jednom bravo
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:13
Već neko vrijeme ( odkad sam u obi- ju vidjela ovaj preeedivan cvijet Smile), razmišljam kako da nagovorim muža da mi kupi jedan, unatoč tome što je zahtjevna biljka i vrlo skupa... Mislim da je upalilo jer nam je godišnjica uskoro, a ovo je ipak "svadbeni vijenac", pa sam danas postala ponosna vlasnica jednog malog Stefanotisa!!!
Sutra ga planiram presaditi u veću teglu i po Vašim uputama staviti na konačno mjesto do proljeća. Koju zemlju najbolje da uzmem?
Mimar, Vaš je definitivni kralj na forumu!!! Nadam se da će i moj jednog dana biti takav Smile
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 08:48
Presadila ja mog stefanotisa, počeo puštat staro lišće, ali i mlado novo i onda me 2 dana nije bilo i potpuno se osušio, bar tako izgleda... Cry
Postoji li šansa da se "izvuče" iz tog stanja? Da li se još kome dogodilo slično??
Ne znam zašto je ovako zamrla ova tema... pomozite iskusni! Confused
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 09:29
Vila, trebalo je pričekati malo sa presađivanjem jer je već promenio sredinu kupovinom pa mu je to bio dodatni stres, no nadajmo se da mali ima dobar imunitet Wink. Moraš mu naći "meru" za zalivanje, jer je osetljiv i na previše ali i na premalo vode, tako da mu je to glavna "caka". Za početak ga zalij, jer si bila odsutna, pa ćemo pratiti razvoj situacije.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 13:58
Mimar, puno hvala na odgovoru, nadam se da nije gotov već... Cry
Eto, izgleda ga je presađivanje dotuklo... Grana mu je potpuno suha, lista nema ni jednog... Nema se šta za uslikat... Da mu probam skratit granu?
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 08:44
Polako, ponekad znaju da iznenade mada mislimo da su otpisani. Ostavi granu do proleća, lako ćeš je odrezati. Stavi ga na svetlo, dalje od radijatora, zalivaj jednom nedeljno i  nemoj ga nikako sada prehranjivati , jer bi mu to samo odmoglo.
Nađoh juče 3 zaturene semenke od mog, pošalji adresu da probaš sa njima Wink.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 18:25
 Mimar, hvala na savjetima, sad sam ga malo ostavila na miru, al mislim da ništa od njega... Zato i još više hvala za sjemenku! Heart Nema ništa ljepše nego gledati kako raste biljčica posađena iz sjemena...
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 08:27
Pozdrav svima.Moj Stefanotis otkako sam ga jesenas unijela unutra stalno odbacuje listove.Neki požute neki otpadnu zeleni.Skoro je potpuno ogolio...Ima dovoljno prirodnog svjetla i na sobnoj temperaturi..Šta da radim??????
Josipovac,Osijek
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.