Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
Korisnik
Poruka
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2008 u 11:38
Obavezno je treba izbaciti van. Evo one sa gornje slike u punom cvatu. Stoji na suncu, zalivam je svako vece, prehranila je jednom u mesec dana. Sada ima preko 50 cvetica koji opojno mirisu.
 
.
 
 
.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2008 u 17:21
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Stephanotis, procitala sam da je za cvatnju potrebno da zimi bude na nesto nizoj temperaturi, ne visoj od 15*C, jer se pri visim temp. zametak cvetnog pupoljka susi. Treba joj svetlo, ali hladnije mesto.

Pogledaj negdeConfused, mozda ima i neka slicna caka kao i kod Hoye, kod koje se ne smeju uklanjati peteljke precvalih cvetova, jer na istim mestima obrazuje nove.
Imam i ja ovu  lijepu biljčicu,pa me zanima ovo u vezi peteljki precvalih cvjetova.Kod ovog mog peteljke same otpadnu,jeli to u redu?
inače ne stoji tu.To su slike kada sam dobila ovu biljku.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 10:03
Sorry,izgleda da sam našla te peteljke(ako je to to)Thumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 15:50
Danas sam kupila ovu predivnu biljku, vidim da baš nema puno o njoj, pa sam mislila da bi mi mogli malo više   napisati o njoj.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 16:34
Još je puna pupoljaka, nisu se otvorili cvjetićii, ali izgleda da će brzo


RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 16:56
Predivan je Triša,nek ti bude jep dugoooo godina...Moj stefanotis se oporavlja od onih šokova toplo-hladno,kada nismo imali grijanja..Izgubio je dosta listova,ali od kada je na prozoru dobro se drži....
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 18:56
Triša divan je, znači nisi mu odolilaTongue.Ljeti ga možeš smjestiti u svoj vrt i vjerujem da će ti dobro napredovati
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 19:06
Triša koliko ste ju platili, prekrasna je?
Na vrh
MARKEZIT View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 301
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MARKEZIT Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 19:52
Triša prelijep je dugo se stobom družio i kuću ti krasioTongue
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 21:06
WoW..bas lijep ..Trisa,sad ja moram kopirat tebe ,jel' ti kljucaonica povelika da sad ja mogu proviriti tebi,heheehe..neka ti uljepsava kucu sto duuuzeeee ...!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 21:55
Drage moje, ma nisam joj mogla odoljeti kada sam je vidjela u punom cvatu , vrtila sam se vrtila oko nje, a kako sam danas nešto radila i zaradila, cijena od 90,00 bila mi je malo velika, ali jednostavno sam si rekla, pa zašto ne. I evo tu je i sretna sam.
Hvala vam na tome što se veselite zajedno samnom, iako nije moja zasluga, jer ja uvijek rečem najlakše je otići u dućan i kupiti,  no ipak netko bi kupio majicu, torbu, cipele, a ja cvijet koji sigurno ne košta kao neki takav komad garderobe.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:06
Originalno poslano od člana Triša<div>, jer ja uvijek rečem najlakše je otići u dućan i kupiti,  no ipak netko bi kupio majicu, torbu, cipele, a ja cvijet koji sigurno ne košta kao neki takav komad garderobe.</div>[/QUOTE Triša
, jer ja uvijek rečem najlakše je otići u dućan i kupiti,  no ipak netko bi kupio majicu, torbu, cipele, a ja cvijet koji sigurno ne košta kao neki takav komad garderobe.
[/QUOTE napisao:



Ovaj dio posta kao da sam ja pisala...SmileSmile

Ovaj dio posta kao da sam ja pisala...SmileSmile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 22:08
alisa drago mi je da tako misliš, iako volim uzgojiti biljkicu iz sjemenke ili iz reznice, no ipak mi je zadovoljstvo kad si za svoju dušu kupim ovako nešto.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2009 u 23:59

Prekrasan ti je stephanotis i dugooooo u njemu uživala i mnogoooooo novih cvjetića da bude.Imam ga i  ja i takođe mu nisam mogla odoliti jer stvarno je prelijep TongueTongueTongue

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:34
Jutros kad sam se probudila najprije mi je oko palo na njega, jer ga iz kreveta vidim u hodniku, zaista je veličanstvena biljka. Dali će mu biti pretoplo na oko 20 do 22 stupnja.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 12:35
Triša oni vole hladnije prostorije,kao i kaktusi i gardenija,bar nekih 15stepeni,ali i moj je u toplom,na nekih 20-25 stepeni,jer nemam gdje drugo da ga stavim.U kuci mi je centralno tako da je svugdje toplo.Mogla bih u prizemlje, dole se ne grije,ali opet ako ga stavim dole,necu ga gledati svaki dan...Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:00
Da to je upravo i kod mene taj problem, pa ako tvoj živi na malo većoj temperaturi, valjda će i mojemu biti dobro.
Ovakav je pogled, vidiš gdje mi je cvijeće. Ovo je slikano iz kuhinje, tako da kad kuham ili bilo što radim gledam u cvijeće i to je to.
Hladnije je jedino na prozoru spavaće sobe, ali onda ga praktički ne vidim.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:43
Predivan pogled,i ovaj cvijetni kutak u kući i onaj zeleniš napolju...Predivnoo!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:42
Tacno je da preko zime treba da budu na nesto hladnijem ali ni ja ga se ne bih odrekla dok je u ovakvom cvatu i mirisu, moj je imao srece da je cvetao tek preko leta. Samo sam primetila da mi je jednom odbacio sve cvetove kada sam ga prebacila iz hladnog u dosta toplo, da bi mi bio u vidokrugu, zato tu je i tu neka ti ostane dok cveta a posle u vrt.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 16:49
Da to sam i mislila, ućivat ću u njegovim cvjetovima, jer zaista je predivan, a onda će u dvorište, do slijedeće jeseni, odnosno zime.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.