Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 38>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 18:12
Afrodita, i ja bih sve dala za sadnicu. Pelcer sam dobila i još uvijek stoji i ne pokazuje znakove života. Na proljeće ako dobijem još koji pelcer, pokušat ću ponovo s ožiljavanjem iako sam čula da je to naprosto nemoguće ostvariti. Još da znaš kako uživo izgleda. Prekrasno. Cvijetovi su joj puno veći od Caeruleae.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 19:19
Meni nije jasno zašto je ta passiflora ona plava tako skupa u dućanu... Moji je dolje na moru čupaju i bacaju koliko se ukorijenila nemožeš je se riješit, neznam dali tu može preživjet zimu ali dolje može bez problema...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 20:20
Zvjezdana,sad znaš,kad je počupaju ti je nedaj baciti.Vidiš koliko nas plače za njomLOL
Na vrh
Geko View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 17:03
Ako nekog zanima ovako izgleda Passiflora edulis ili marakuja iz sjemena.
 
 
Ova je stara oko 5 mjeseci.
 
 
Ove su stare oko 2 mjeseca.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 21:12
Nekako mi neobicno lisce ima kao da nije od passiflore
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 22:14
Admine, nije neobično. To je Passiflora edulis. Imam je i ja. Nemaju sve Passiflore lišće kakvo ima Passiflora caerulea.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 22:41
Malo me zbunjuju ovi komentari oko passiflore.Meni je moja rođakinja rekla da ona ima tu biljku doma i da joj plete po ogradi te da će mi dati par mladica da si posadim da i meni plete.Govorimo li o istoj biljci?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2008 u 22:58
Mikica  ima ih različitih. Ja imam tu koja se plete po ogradi i radi predivan cvijet, a mladice izbijaju po cjelom vrtu, tako ako je ne dobiješ imam ti ja.
Danas sam baš bila u parku Guvernerove palače, tamo je isto jedna. Uzela sam jednu malu biljčicu, da vidim kakva je, jer moja je pretežno bijela.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 15:23
 
   Evo i kod mene novi stanovnik balkona , za sada....Hvala Triši na savršeno spakiranoj mladici...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2008 u 16:01
frida
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Grofica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Grofica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 12:55
Zdravo narode, nova sam ovde tako da ne znam koga za "rukav da uhvatim i udavim" naime evo vec trecu kesicu passiflore kupujem potapam semu u vodu u pivo, sejem mazim i pazim ma sta sve ne radim nikako nista da mi prklija vec postajem ocajna IMA LI KO ISKLIJANU BILJCICU da mi posalje neopisivo bi bila zahvalna, prosle godine sam je videla i to jednostavno mora biti u mojoj basti, sve sam prodavnice obisla nigde nista sem semenja...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 14:37
Miti dosta toga imamo u Primorju, iako sam momentalno sve svoje podjelila, ako imaš strpljenja, svako malo neka negdje izviri. Pratit ću pa kad se to dogodi, imati ćui te u vidu za slanje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Grofica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Grofica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 17:33
Triša hvala ti najlepše ... Big%20smile
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 15:49
kako spakirate te klijance kad su jako osjetljivi?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 20:25
Dalmax staviš u foliju zajedno s malo zemlje, pa u najlon i sve skupa u kovertu s čepićima-ima u pošti jako velikih, a slala sam nešto i kutijama od na pr. čokolade ili bombonjere.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 22:47
Originalno poslano od člana Grofica Grofica napisao:

Zdravo narode, nova sam ovde tako da ne znam koga za "rukav da uhvatim i udavim" naime evo vec trecu kesicu passiflore kupujem potapam semu u vodu u pivo, sejem mazim i pazim ma sta sve ne radim nikako nista da mi prklija vec postajem ocajna IMA LI KO ISKLIJANU BILJCICU da mi posalje neopisivo bi bila zahvalna, prosle godine sam je videla i to jednostavno mora biti u mojoj basti, sve sam prodavnice obisla nigde nista sem semenja...


I ja imam taj problem sa klijanjem passiflore...ne ide i gotovo...
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 22:57
Ide, ali im treba puno vremena. Moje isklijale nakon 3-4 mjeseca. Budite strpljive i držite ih na toplom i obavezno pokrivene najlonom da budu i u vlažnom okruženju.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 16:20
Ja imam problem da mi je doslo sjemenje svih mogucih pasiflora iz Makedonije ali kao da je proslo kroz neku preshu-sve je raskomadano
Bilo je umetnuto izmedju 2 kartona ali svejedno je nastradalo.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2008 u 22:34
Meni je sestra iz Njemačke poslala mix sjemena passiflore, od inače uglednog prizvođača, ali je isto izgledalo samljeveno, poput tvog Dalmax22...posijala sam ga, ali čisto sumnjam da će niknuti. Dobila sam i jednu vrećicu ispravnog sjemena passiflore, ali ni nakon mjesec i po nije ništa niklo. Nadam se da je Kika u pravu i da samo treba čekati.
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
iverica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iverica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2008 u 08:15
evo da i ja budem uz očajna i znatizeljna! moja pasiflora( posadena vani kod kupe) rasla i izrasla kao i onaj čarobni grah iz bajke prošle godine imala i puno plodova koji su doduše bili nekak spuzvasti i nezno narančasti ali biljka je bila! zastitila sam joj korjen s onim čudom od kokosa za zastitu no ona do danas ne pokazuje znakove zivotaCry znači li to da je smrzla ili sam ja nestrpljiva( tjesim se ) da joj nije jos ranoShocked
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.