Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 38>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 20:33
Evo slikice moje nove ljubimice... uspio sam ju nabaviti nakon 3-4 godine slinjenja nad njenom slikom kada sam je vidio...
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2008 u 22:08
Gdje si je nabavio?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 11:14
Admine, i mi bi imali takvu, odaj tajnu odakle ti ili druge godine skupljaj sjemenke.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2008 u 12:59
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Gdje si je nabavio?
 
Da si i ti isla s nama na sajam i ti bi ju mogla nabaviti.-...
 
 nabavio sam jos jednu, ljubicastu isto tako veliku, ali nisam nasao sliku daii nju uslikam... a ovake crvene sam dvije kupio da mi slucajno nebi jedna uginula i ostao bez nje... a sada cekam da porastu pa da ih pelcam i pelcam i pelca...Wink
 
 
u italiji na sajmu cvijeća
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:07
Savršena je!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:12
Vidjeti cemo kada procvijeta... za sada polako raste, narasla je tek nekih 20-25 cm. ima dosta debelu i tvrdu stabljiku... dok ova druga ljubicasta ima meku i elasticnu stabljiku i narasla je sigurno preko pola metra...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 08:20
Pelcaj,pelcaj.....Wink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 08:43
jos ne!!!! Premalene su tako da i h ostavljam da rastu... ali kadsnije ce biti pelcanjaWink....
 
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 08:47
Ma to ja tebe podsjećam(budem i tijekom godine) da u jesen zapelcaš.Ko normalan sad to radi,pogotovo sa mladom biljkicomBig%20smile
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 10:08
Admine krasna je! Možda ovo ljeto navratim vidjeti kako raste!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2008 u 08:51
Našao sam u prodavnici plodove Passiflore edulis. U 5 plodova je bilo preko 700 semenki.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2008 u 10:28
Vidim da se neki muče sa sjemenom, čim je starije teže će niknuti, zapravo može proći i par mjeseci do godina dana, samo to se često svede na nikad jer je za nicanje pasiflore potrebno osigurati vlažnost i najbitnije relativno dosta visoku temparaturu, na netu se može naći podatak koji sam dobio i u jednom našem rasadniku da je optimalna temperatura konstantnih 26*C. Zato će najlakše izniknuti svježe sjemenke u rano ljeto na suncu. Inače, preporuča ih se obvezno malo pošmirglati (odstajale sjemenke) s obje strane i potopiti u vodu 24 sata.
 
Sve u svemu ne isplati se iz tri razloga
 
- dakle sjeme teško iznike i treba dugo čekati s neizvjesnim rezultatom
- kod pasiflore vrijedi slično kao i kod mnogih drugih biljaka da iz sjemena iznikle biljke neće uvijek biti identične izvornoj, do te mjere da je moguće da takve biljke uopće ne cvatu, ako i cvatu potrebno je par godina
- razmnožavanje reznicama puno lakše uspije, biljka prije cvate i daje genetski identičnu biljku izvornoj
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2008 u 10:56
Slažem se i ove sam godine svima koje su mi iznikle u dvorištu, jerimam tri glavne biljke, stavila posude sa zamljom i tako se zakorjenjuju, biti će ih mnogo, no nažalost moje su samo bijele.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2008 u 14:41
Originalno poslano od člana Nickless- razmnožavanje reznicama puno lakše uspije, biljka prije cvate i daje genetski identičnu biljku izvornoj
<DIV> </DIV>[/QUOTE Nickless- razmnožavanje reznicama puno lakše uspije, biljka prije cvate i daje genetski identičnu biljku izvornoj
 
[/QUOTE napisao:


 
u potpunosti se slazem sa nickless!!! puno jednostavnije i brze iako se sa sjemenom moze razmnoziti vise biljaka
 
u potpunosti se slazem sa nickless!!! puno jednostavnije i brze iako se sa sjemenom moze razmnoziti vise biljaka od jednom... tako da je lakse dobiti kolicinu putem sjemena ali brze i jednostavnije rezultate putem reznica
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2008 u 12:16
Priključujem se ljubiteljima pasiflore!!!
Od Manči sam nedavno dobila jednu grančicu i oduševljena sam kako napreduje, razgranala se mislim u tri grančice i raste jako brzo.
Ali budući da ništa ne znam o njoj, interesira me da li je preko zime mogu unijeti u kuću da bude "sobna biljka" ili tek u podrum ili garažu???
Slikala sam je ali nisam slike stavila na komp, pa kada obavim i tu "radnju"Tongue budete je vidjeli!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 10:15
a koja je vrsta passiflore?? jer o tome sve zavisi...


ako je ona obicne plava onad moze ccak i vani prezimiti do - 15*C , a ako stavis unutra 99% passiflora prezivljava bez problema... ako je centralno treba samo pripaziti na vlaznost zraka malo i to je to!!!!
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 10:17
moja ljubicasta pasiflora nikako da procvijeta, nabavio sma je proljetos u italiji i jos ni traga od rastvaranja pupa...


iako je pup nastao jos prosli tjedan... možda cek i prije 10-tak dana jos se nece otvoriti... kisa niakako dam u da povoljne uvijet i snage za otvarnaje... ali kako mi se cini oce sutra-preksutra!!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 09:23
Admine vjerujem da je obična, a slike ću danas stviti...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 15:57

Proljeće, naša pasiflora je obična bijela sa plavim resama.....kao Trišina....

 
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2008 u 16:07
Ovo je odrina moje tarace sa pasiflorom u lipnju....mirisalo je sve slatkastim mirisom da sam mislila da su djeca prolila šampon za kosu od marelice.....
 
 
....zeleni plod,a sad su plodovi sazreli i padaju okolo...
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,238 sekundi.