Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 38>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 12:03
kod mene na balkonu dvogodišnja pasiflora nije procvala..slijedeće godine ću ju prebaciti u vrt, možda joj treba prirodno okružene, a ispod mog balkona svaku noć parkiraju kombi vozila koja dolaze u skladište Tiska
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pahuljica2 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pahuljica2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 18:01
Kada unosite pasiflore u kucu,i dali ih orezujete posto je moja puzavica vec velika,dali da ju skratim?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 22:46
Voki, hoćeš da umrem od ljepote?????smile182
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2013 u 10:06

Pura Vida cveta i po ovom hladnom vremenu...

quadrangularis sam uneo, jer su noći sve hladnije.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 14:18

Plod subpeltate.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2013 u 12:52


Subpeltata
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2013 u 14:02

Od jedne veoma drage osobe sam dobio ožiljenu reznicu Passiflore trifasciate

Danas sam se baš iznenadio kada sam na njoj ugledao pupoljak.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2013 u 08:50
Super Voki, ne znam da li mi je trifasciata ljepša zbog cvijeta ili lista Smile ! Dobro ju mazi i pazi u ovim zimslim uvjetima...
Na vrh
specik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Listopad 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje specik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2013 u 03:02
Radi se o Pasiflori ili Kristovoj kruni. Jestiva je ima narančaste ili smeđe plodove. Uspjeva i na kontinentu. Penjačica je koja traži potporanj , a može narasti vrlo visoko. Imam ih nekoliko u svom vrtu u Zagrebu.Smile. Jednostavno je predivna.....

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2013 u 07:20



Passiflora Ariane
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 12:03


Reznice pasiflora na ožiljavanju (Passiflora alata)


P. deceisneana i P. Constance Eliot


crvena Pura Vida
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2013 u 07:18
Moja Lady Margaret cvijeta i dalje i ima još pupova unatoč tome što sam ju unijela u kuću nakon onog vala zahlađenja Smile...
Zahvaljujem Vokiju na uputama, ovo je prvi puta od kad ih imam da su mi passiflore cvijetale i u kući ...

Na vrh
Pegaz89 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pegaz89 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 14:35
Pozdrav. Slabo se snalazim na forumima, ali nadam se da ce neko imati konkretan odgovor kako uzgojiti pasifloru (incarnata vrsta), tacnije kako doci do sjemena. Hvala.  

B.

Wink
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 18:30
do sjemena dođeš vrlo lako, nakon cvijeta se pojavi plod a u njemu sjeme.

ili jednostavniji i brži način razmnožavanja je pelcanjem. Otkineš reznicu staviš ju u zemlju ili vodu i nakon nekog vremena će se pojaviti žilice i imaš novu mladu sadnicu.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 19:32
Originalno poslano od člana ivna ivna napisao:

Moja Lady Margaret cvijeta i dalje i ima još pupova unatoč tome što sam ju unijela u kuću nakon onog vala zahlađenja Smile...
Zahvaljujem Vokiju na uputama, ovo je prvi puta od kad ih imam da su mi passiflore cvijetale i u kući ...

Thumbs Up
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 12:08
Lady Margaret ima prelepe cvetove!!!
Kod mene se nastavlja cvetanje i u kući

Allardii

Pura Vida

Victoria
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 18:27
Ovo ne valja. Ja sam več nekoliko puta nabavila ovakvu biljku ali uvijek mi umre. Prije dvije sedmice sam opet bacila jednu. Izgleda, da ne znam postupati s nima. Bolje da se držim kaktusa.
 
Voki, ove su ti prekrasne. Radije ču gledati ove ovdje i ne više kupovati za sebe. Cry
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 07:27
majcka, zavisi koje si vrste nabavljala, ima ih i hirovitih, da ne kažem osetljivijih kojima treba posebna pažnja, ali zato su Allardii, caerulea, victoria, amethyst, coriacea... veoma zahvalne i tolerantne na različite uslove.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2013 u 20:19
nemogu se načuditi ogromnom izboru pasiflora koje ima Voki  smile68
 Voki svaka častsmile55
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2014 u 10:32

Passiflora trifasciata
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3334353637 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.